Pagina 1 van 1
peilstok
Geplaatst: 01.11.2012 - 20:36
door emiel10
Beste forumleden
Ik heb een v50 1.6 d uit 2006.
Ik heb een gele peilstok, maar wat is nu de max op de peilstok.
Is dat tweede streepje of onderkant hoedje.
En mijn tweede vraag is ik las ergens op internet dat de gele peilstok vervangen dient te worden klopt dat?
Groet Emiel
Geplaatst: 01.11.2012 - 21:41
door Fredhead
Bovenste streepje op de peilstok is het maximale peil. Staat uit mijn hoofd het woordje "max" bij.
Peilstok vervangen lijkt mij onnodig tenzij deze stuk is
Geplaatst: 01.11.2012 - 22:05
door janvanmeer
Er is een modificatie, ik dacht witte peilstok. Deze maakt onderdeel uit van een modificatieset. Bij deze wordt het oliepeil wat hoger gezet om iets meer carterinhoud van olie te krijgen. Er zit slechts 3,6 ltr olie in het carter waardoor deze zwaar belast wordt. De modificatie heeft als doel de turbo blijvend van voldoende smering te voorzien.
Geplaatst: 02.11.2012 - 04:15
door emiel10
Jan,
Bedankt zal morgen even informeren bij de dealer.
Geplaatst: 02.11.2012 - 06:38
door janvanmeer
Mijn ervaring met de dealer is dat ze hier niets vanaf weten. Peilstok hoef je ook niet te vervangen als je maar zorgt dat de olie op max. staat voor voldoende smering. Kijk maar eens op de site van "Turbo's Hoet" , hier staat al deze informatie en dat bij een nieuwe turbo gelijk de modificatie geleverd wordt.
Geplaatst: 02.11.2012 - 12:35
door V50-Mart
loop je bij de nieuwe "witte" peilstok dan niet het risico dat er eigenlijk teveel olie in de carter gaat, waarna je weer problemen kunt krijgen dat olie de motor inloopt? (zie topics over op hol slaan dieselmotoren) ?
Geplaatst: 02.11.2012 - 16:13
door emiel10
Ik heb het antwoord gevonden.
Het klopt dat het een modificatie is alleen niet van mijn type v50,
Maar van de d2 versie met de 1.6 dieselmotor.
Daar heb je de witte peilstok in combinatie met een dieper carter.
Dit vertelde mij een volvo dealer.
Groet Emiel