Pagina 1 van 3

De roetfilterdiscussie

Geplaatst: 08.11.2012 - 09:35
door piotrV70
Roetfilter laten verwijderen + software. Dan ben je overal van af en rij je nog zuiniger ook.


Mods break
afgesplitst als off topic in een ander topic.

Geplaatst: 08.11.2012 - 10:31
door v50rijder
Als ik het roetfilter verwijder en de software aanpas zijn dan alle problemen met het roetfilter uitgesloten?

Geplaatst: 08.11.2012 - 10:39
door bart simpson
apk afkeur is mogelijk een minor detail

Geplaatst: 08.11.2012 - 10:54
door V70/2.4D/2003
bart simpson schreef:apk afkeur is mogelijk een minor detail
Nee, dat is een zekerheid. En zekerheid is in deze onzekere tijden altijd een mooi gegeven.

Geplaatst: 08.11.2012 - 11:14
door piotrV70

Geplaatst: 08.11.2012 - 11:19
door V70/2.4D/2003
Het voertuig voldoet na een dergelijke actie niet meer aan de eisen gesteld ten aanzien van geluid en milieu en is aldus niet meer in overeenstemming met de typegoedkeuring op grond waarvan het kentekenbewijs is afgegeven. En dat is tegenwoordig, ook tijdens de APK, gewoon uit te lezen.

Geplaatst: 13.11.2012 - 10:24
door wtr_s60
V70/2.4D/2003 schreef:Het voertuig voldoet na een dergelijke actie niet meer aan de eisen gesteld ten aanzien van geluid en milieu en is aldus niet meer in overeenstemming met de typegoedkeuring op grond waarvan het kentekenbewijs is afgegeven. En dat is tegenwoordig, ook tijdens de APK, gewoon uit te lezen.
On-topic, het voertuig voldoet na dergelijke actie wel nog aan de eisen gesteld ten aanzien van geluid en milieu (NOx uitstoot gelijk, en in sommige gevallen lager, geluid blijft onveranderd) en is aldus wel nog in overeenstemming met de typegoedkeuring op grond waarvan het kentekenbewijs is afgegeven (toch voor de APK meester die niet zal zien dat je DPF binnenin is leeggehaald). En indien de persoon die de software herschrijft weet wat hij doet, is dit, ook tijdens de APK, gewoon onmogelijk terug te vinden via OBD.

Verder is, zoals bvb. op digicar.nl aangegeven het van buitenaf onmogelijk met het oog fysiek waarneembaar dat de DPF is verwijderd, dus hoef je weinig bang te zijn dat een gefrustreerde APK-meester ook maar überhaupt een vermoeden zou hebben dat je DPF is verwijderd.

Geplaatst: 13.11.2012 - 10:30
door Ben
Dus als iets niet zichtbaar is, is het legaal?

Geplaatst: 13.11.2012 - 10:42
door V70/2.4D/2003
Wat je niet ziet wordt geacht niet te bestaan. Dat noemt men ook wel "Struisvogelpolitiek". De mijne gaat vanmiddag voor de APK en vanmorgen heb ik nog het één en ander bij de keurmeester nagevraagd, met name ten aanzien van de roetmeting.

De mijne moet nog voor de volgas-test maar, zo bezwoer de man mij, als er mee gefraudeerd is, dan vinden ze het. Maar het kan zijn dat het in België allemaal wat eenvoudiger gaat, dat weet ik niet.

Geplaatst: 13.11.2012 - 13:49
door wim de jong
Ach, er mag zoveel niet, en toch wordt het gedaan.......
pissen in het bos mag ook niet.......wie heeft dit nog nooit gedaan?
door rood rijden mag ook niet.....als verder niemand het ziet, geen haan die ernaar kraait, en kom je er mee weg. Zo ook hier, als niemand het ziet, en kan opsporen, kom je er ook mee weg.

Het wordt proffesional gedaan (DPF leeghalen, en er weer tussen plaatsen, software aanpassen) en is niet terug te voeren via de APK uitleesapparatuur. Ik weet 2 bedrijven die dit uitvoeren, en geven zwart op wit garantie dat de beste APK meester er niet achter komt.
Dus.......problem solved.

Geplaatst: 13.11.2012 - 14:03
door Ramon&Ramon
Een slimme APK keurmeester wel!
Die vindt dat wel.

Geplaatst: 13.11.2012 - 14:23
door wim de jong
Dan moet hij heeeel slim zijn, en zoeken in de software, met de benodigde kennis. Niet elke APK keurmeester heeft verstand van de software, hoe die opgebouwd is, en hoe je een uitdraai kan maken van de ECU-software, en dan vergelijken met de originele software. En dat kost tijd, veeeeeel tijd (eigenlijk rustig zitten achter een burootje......in die tijd kan geen andere auto gekeurd worden.en eea kost dus ook veeeeeel geld.
En voor die prijs (ik zie soms een prijs van € 10 voor een APK keuring, incl afmelding, oa ATU, euromaster, kwikfit etc) gaat dat echt niet gebeuren, hoor.

Dat soort mensen hebben niet eens zicht op de software.

Geplaatst: 13.11.2012 - 15:24
door piotrV70
@V70/2.4D/2003 ik denk dat jij je iets op de mouw laat spelden, met een verwijderd roetfilter en een afgedopte EGR kom jij nog door roetmeting (dwz, misschien niet met jouw 2.4D maar met een modernere 1.6D wel).

Geplaatst: 13.11.2012 - 20:25
door Gast
V70/2.4D/2003 schreef:Wat je niet ziet wordt geacht niet te bestaan. Dat noemt men ook wel "Struisvogelpolitiek". De mijne gaat vanmiddag voor de APK en vanmorgen heb ik nog het één en ander bij de keurmeester nagevraagd, met name ten aanzien van de roetmeting.

De mijne moet nog voor de volgas-test maar, zo bezwoer de man mij, als er mee gefraudeerd is, dan vinden ze het. Maar het kan zijn dat het in België allemaal wat eenvoudiger gaat, dat weet ik niet.
Dat ga je toch niet menen, dat je nog een vol gas test krijgt. Ander keuringsstation zoeken, want dat is echt niet meer van deze tijd.

En wat hier al is geschreven, je moet eerst al een vermoeden hebben dat het roetfilter is leeg geslagen en dat geldt ook voor de software.
Gaat een APK keurmeester dit vinden? Echt niet!

Geplaatst: 13.11.2012 - 20:31
door V70/2.4D/2003
Hij rolde er met glans, vlag en wimpel door trouwens, de APK keuring en roetmeting dus.

Geplaatst: 13.11.2012 - 21:07
door Gast
Deed dat niet pijn aan de oren?

Geplaatst: 13.11.2012 - 21:22
door wtr_s60
Ben schreef:Dus als iets niet zichtbaar is, is het legaal?
Zoals ik eerder zei, dan mag je al je tuning-sponsors en de rubriek "Tuning" ook verwijderen, want anders kom je maar zwaar hypocriet over. Ja, ik weet dat er een marge van vermogen is in NL en dat je dus tot een bepaald vermogen mag tunen, maar wie tuned effectief enkel maar tot de pk's die ze mogen ? En wat denk je dat er in vele gevallen met de uitstoot gebeurt wanneer een wagen getuned wordt ? Heel 't forum staat dan vol met "illegale praktijken" ALS je consequent bent en de lijn doortrekt. Ik join autoforums om de interesses te delen waarvan ik dacht dat dat auto's waren en in dit geval Volvo's. Maar hoe langer ik hier vertoef, afgaande van sommige posters hier, zou de naam "politie-forum.nl" hier soms beter staan.
Komt echt enorm verbitterd en gefrustreerd over dergelijke reactie's.

We zijn allemaal maar mensen, iedereen heeft idd wel 's gewildplast (leuk voorbeeld trouwens), of een beetje te hard gereden. Zolang je een beetje verantwoordelijkheidsbesef, respect voor anderen en moraal hebt zal je heus niet in de hel branden omdat je je DPF verwijdert. En i.v.m. consequenties, we zijn allemaal grote jongens. Als je voor (maakt niet uit welk feit) 's tegen de lamp loopt, dan neem je dat op als een vent.

Ik rijd vrij veel en heb wel al 's een flitsboete (meestal maar een paar km/h te snel, vaak onbewust), en ik betaal die zonder morren, that's life.

Ik denk vooral in 't financiële voordeel van de persoon die met een auto rijdt die DPF-problemen heeft. Een DPF-delete is goedkoper dan de DPF te herstellen, de auto wordt er zuiniger van, en indien uitgevoerd zoals hierboven nu al enkele malen omschreven staat, blijf je binnen de emissie-normen en is het noch fysiek noch via de ECU waarneembaar dat de DPF is verwijderd.
AlexV70 schreef:Dat ga je toch niet menen, dat je nog een vol gas test krijgt. Ander keuringsstation zoeken, want dat is echt niet meer van deze tijd.

En wat hier al is geschreven, je moet eerst al een vermoeden hebben dat het roetfilter is leeg geslagen en dat geldt ook voor de software.
Gaat een APK keurmeester dit vinden? Echt niet!
Gelukkig zijn er toch nog mensen die een beetje realiteitsbesef hebben en niet in een cocon wonen.


En nog een kleine side-note: in België is de keuring ENORM streng, voor 't minste wordt je hier afgekeurd. Dus 't is wel 100% bewust dat ik er voor heb gezorgd dat je van buitenaf niet kan zien dat de DPF effectief is verwijderd. Helemaal blij was ik toen ik zag dat m'n roettest PERFECT was toen ik de eerste keer naar de keuring ging met de DPF-delete.

Geplaatst: 13.11.2012 - 23:58
door Schorpioen
wtr_s60 schreef: ............, en indien uitgevoerd zoals hierboven nu al enkele malen omschreven staat, blijf je binnen de emissie-normen ....
En dat is juist wat ik betwijfel.
Je beweerd nu dat de autofabrikanten een PDF monteren terwijl dit niet nodig zou zijn.
Neem nu maar van mij aan dat als een auto de emissie normen zou halen zonder PDF, de fabrikant hem er ook niet onder zou zetten aangezien dat behoorlijk scheelt in de productiekosten.

Geplaatst: 14.11.2012 - 01:08
door wim de jong
Is het soms zo dat een zeer moderne dieselmotor, (zoals in de V50, V70)nieuw, zowieso aan de emissie normen voldoet, met of zonder PDF? Maar later , als de motor ruim 3-4-5 ton gedraaid heeft niet meer, daarom zit die PDF, (en dan denk ik aan die oude MB-diesels, waar nu zoveel ophef is wbt MRB. Die, als nieuw roken niet, maar 20-30 jaar oud als de hoogovens.)

iets van: melk horen klotsen, maar niet weten waar de uier hangt

Geplaatst: 14.11.2012 - 08:49
door bart simpson
Overheden bepalen aan de hand van wetenschappelijk onderzoek hun beleid ten aanzien van emissie, daarbij toonde o.a. TNO een zeker nut van een RPF aan.... volgens mij allemaal feiten.
Fabrikanten geven vermogens uit om aan die gestelde eisen te voldoen, en hier meent een enkeling dan dat het allemaal onzin is?
Ga die discussie eens aan met uw overheid en ga daar uw gelijk halen, tot die tijd is er iets dwingends wettelijks aan een RPF, het missen ervan is en blijft dan ook gewoon steeds strafbaar.
Het bestaat simpelweg niet dat zonder RPF de uitstoot gelijk is aan met RPF, mogelijk is dat meetmethoden nu gewoon te grof zijn maar zouden die iets verder verfijnen is het over met de pret.
Een 2.5D (TDI zo u wilt) rookte nieuw al als een bom.