Pagina 1 van 1
Storing parkeerlampje,en slecht werkende achteruitrij sensor
Geplaatst: 23.12.2012 - 21:10
door s 60 summum
Bij regen, en na een wasbeurt van mijn s 60 krijg ik altijd de waarschuwing dat het parkeerlampje niet werkt.
Ik heb het lampje zelf al eens vervangen.
Tevens werkte de sensoren niet tijdens het achteruit rijden de laatste vorst periode,ze bleven piepen zonder dat er zich iets achter de auto bevond.
Is dit een elektronisch probleem?
Perry.
Geplaatst: 23.12.2012 - 22:45
door chalith
er zitten 4 lampjes in de achterlichten voor de verlichting, de storing komt op 't scherm als er 1 van de 4 al niet brandt, check de 4 lampjes.
er zit waarschijnlijk water in 1 van de parkeersensoren, dat heb ik ook al eens gehad.
ik heb dat met WD40 kunnen oplossen.
Gerrit
Geplaatst: 23.12.2012 - 23:02
door BarBaar
chalith schreef:er zitten 4 lampjes in de achterlichten voor de verlichting, de storing komt op 't scherm als er 1 van de 4 al niet brandt, check de 4 lampjes.
er zit waarschijnlijk water in 1 van de parkeersensoren, dat heb ik ook al eens gehad.
ik heb dat met WD40 kunnen oplossen.
Gerrit
Het laatste heb ik ook veel last van. Heb al een sensor vervangen die kapot was. Maar Hoe heb je het opgelost met WD40? gewoon hele sensor ingespoten? Alleen buitenkant of ook binnenkant?
Geplaatst: 24.12.2012 - 14:57
door chalith
ik heb een paar keer 't zichtbare gedeelte van de sensoren ingespoten met WD40, WD 40 heeft een water verdrijvende eigenschap W(ater) D(isplacement).
zet de auto op contact en in achteruit, de sensor waar water inzit "klikt" niet. Je kunt 't horen door met je oor in de buurt van actieve sensoren te komen.
Bij een kameraad lukte 't niet van buitenaf. Daar heb ik de bumper gedemonteerd en de defecte sensor uit elkaar gehaald en laten drogen.
de originele sensoren (valeo) kunnen uit elkaar andere merken vaak niet.
Gerrit
Geplaatst: 24.12.2012 - 21:44
door s 60 summum
Bedankt voot de tips,duidelijk verhaal.
Ga er na de feestdagen mee aan de slag.
Perry.