Pagina 1 van 26
V60 PIH - tuning
Geplaatst: 20.06.2013 - 16:00
door drowel
Daar is die dan! kom maar door met info en ervaringen!
Geplaatst: 20.06.2013 - 16:55
door Bobbling
Rica tuning is al eens voorbij gekomen voor software aanpassing, ben wel benieuwd of er al mensen zijn die het hebben laten uitvoeren of gaan laten uitvoeren?
http://www.rica.nl/nieuws.php?news=48
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:00
door RoaldH
Ik zou het wel willen proberen. Volgens mijn dealer in Duitsland zijn er goede ervaringen met Rica.
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:05
door Bobbling
Heb zelf met huidige auto goede ervaringen maar oud collega heeft V60 t3 met powershift bij Rica laten tunen en heeft nu behoorlijk veel problemen met de bak. Volvo geeft de tuning de schuld.
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:09
door RoaldH
Powershift is toch geen traditionele automaat?
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:13
door Bobbling
Het wordt een automaat met dubbele koppeling genoemd, is dus geen conventionele automaat idd
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:17
door drowel
Tot dusver ook nooit problemen met tuning gehad. Huidige V70 is zelfs meer aan verbouwd, en zelfs met powershift nooit problemen. Mijn auto komt pas later dit jaar, maar eventueel ook maar naar Rica!
Geplaatst: 20.06.2013 - 17:23
door Bobbling
Met softloader kun je hem altijd terugzetten naar fabriek settings mochten er problemen voorkomen.
Geplaatst: 20.06.2013 - 18:35
door Laguna-S60
Bobbling schreef:Heb zelf met huidige auto goede ervaringen maar oud collega heeft V60 t3 met powershift bij Rica laten tunen en heeft nu behoorlijk veel problemen met de bak. Volvo geeft de tuning de schuld.
Logisch, ze gaan echt niet toegeven dat hun pak brut is.
Geplaatst: 20.06.2013 - 20:32
door rsnhakan
Bobbling schreef:Met softloader kun je hem altijd terugzetten naar fabriek settings mochten er problemen voorkomen.
Indien er problemen optreden en de dealer verder gaat kijken in de auto, kunnen ze zien dat er met de waardes is "gekloot". Ook al heb je de originele file weer terug geladen.
Geplaatst: 20.06.2013 - 20:59
door v60pih
Nou, volgens mijn Volvodealer kunnen ze dat niet zien en zijn daar ook niet blij mee...
Geplaatst: 20.06.2013 - 22:05
door IV39
Hierbij wat aanvullende informatie over de Rica tuning. Ik ben ook geïnteresseerd en ik heb dus wat vragen gesteld aan Rica hierover.
De verbetering is 2 seconden sneller bij 0-150km. Helaas is er geen informatie over 0-100km. Dit hebben ze niet gemeten, wat ik vreemd vind aangezien dit wel de standaard is. Dit doet mij vermoeden dat het grootste deel van de winst (2 sec) boven de 100km ligt.
De snelheidsbegrenzer wordt op 255km gezet wat ook de topsnelheid zal worden.
De elektromotor wordt niet getuned. Als ik naar de standaard D5 tuning kijk dan komen de verbeteringen overeen met die van de tuning van de D6. Ik neem aan dat er wel rekening wordt gehouden met de elektromotor bij deze tuning.
Het lijkt me wel fantastisch rijden

.
Geplaatst: 20.06.2013 - 22:26
door Superfunky
Er is veel meer belangstelling voor de tuning dan ik vermoede! Mooi, kan nog leuk worden!
Geplaatst: 20.06.2013 - 22:28
door drowel
Ja? Top van 255 klinkt wel lekker moet ik zeggen. Vast iemand die dit op korte termijn gaat installeren en de praktijk ervaringen met ons kan delen!
Geplaatst: 20.06.2013 - 22:31
door Ben
v60pih schreef:Nou, volgens mijn Volvodealer kunnen ze dat niet zien en zijn daar ook niet blij mee...
De dealer kan dat niet zien maar Volvocars zou dat wel kunnen.
Geplaatst: 21.06.2013 - 08:00
door Bobbling
Topsnelheid van 255 lijkt mij stug, normaliter stijgt top met software aanpassing met 10 à 15 km/h max. En gezien het forse gewicht van de v60 klinkt mij 25 km/h sneller dan fabriek opgave niet haalbaar. Als het wel zo is dan ben ik meteen om

Geplaatst: 21.06.2013 - 08:12
door RvdVeer
Uit ervaring reed ik met een V50 1.6d (16kleppen) ipv 189 km/u op de navigatie, na software aanpassingen bij Rica, maximaal 221km/u, inclusief 4 personen en baggage. Ik moet toevoegen, je hebt even de tijd/ruimte nodig om het te halen, maar ik stond ook behoorlijk versteld van de toename van de Vmax. Mijn ervaring en verwachting is dat het wel mogelijk is.

Geplaatst: 21.06.2013 - 08:22
door Bobbling
Heb laatst begrepen dat er regelmatig controles worden uitgevoerd voor CO2 uitstoot, vaak bij grens overgang en dat er boetes worden opgelegd bij tuning van auto's.
Heb nog even artikel opgezocht op belastingdienst site:
Tuning van uw personenauto
Constateert de Belastingdienst dat de motor van uw personenauto binnen 3 jaar nadat de auto is ingeschreven in het kentekenregister zo is aangepast dat de CO2-uitstoot hoger is dan de CO2-uitstoot op het moment van inschrijving? Dan krijgt u van de Belastingdienst een naheffingsaanslag met een boete over het verschil tussen de bpm voor deze hogere CO2-uitstoot en de bpm op het moment van inschrijving.
Geplaatst: 21.06.2013 - 08:28
door IV39
Bobbling schreef:Heb laatst begrepen dat er regelmatig controles worden uitgevoerd voor CO2 uitstoot, vaak bij grens overgang en dat er boetes worden opgelegd bij tuning van auto's.
Heb nog even artikel opgezocht op belastingdienst site:
Tuning van uw personenauto
Constateert de Belastingdienst dat de motor van uw personenauto binnen 3 jaar nadat de auto is ingeschreven in het kentekenregister zo is aangepast dat de CO2-uitstoot hoger is dan de CO2-uitstoot op het moment van inschrijving? Dan krijgt u van de Belastingdienst een naheffingsaanslag met een boete over het verschil tussen de bpm voor deze hogere CO2-uitstoot en de bpm op het moment van inschrijving.
De vraag is of de CO2 uitstoot hoger is na tuning. Ik denk zelfs lager doordat deze iets minder zal verbruiken. En als ik puur elektrisch rij, is deze nul. Hoe willen ze de werkelijke uitstoot controleren bij een PIH?
Geplaatst: 21.06.2013 - 08:44
door Superfunky
IV39 schreef:
De vraag is of de CO2 uitstoot hoger is na tuning. Ik denk zelfs lager doordat deze iets minder zal verbruiken. En als ik puur elektrisch rij, is deze nul. Hoe willen ze de werkelijke uitstoot controleren bij een PIH?
Lijkt me ook. De 48gram is gebasseerd op de uitstoot in de testcyclus die gebasseerd is op een combi pure/hybrid. Is het glas halof leeg of half vol?
Iedere PiH die je in Pure op de testbank bij de grensovergang zet haalt de norm. Iedere PiH die je met de diesel motor aan erop plaatst stoot meer uit dan 48 gram.
Dus zeg het maar, niet aan te tonen volgens mij.