Pagina 1 van 1
volvo 740 GL, 1986, B 230A, M47II
Geplaatst: 02.07.2013 - 16:00
door tvoers
Hallo Volvo adepten,
Sinds kort ben ik in het bezit van een Volvo 740 GL, bouwjaar 1986 met een B230A moter, km stand 231000 km, deze auto komt uit Zweden.
Nu heb ik het volgend probleem: tussen de 90 en 110 km p/u ontstaat een hinderlijke zware brom en is vooral in de 5e versnelling te horen.
De motorsteunen heb ik vervangen en uit voorzorg, omdat ik niet wist hoe oude de banden zijn, heb ik er ook nieuwe banden onder laten monteren.
Heeft iemand ervaring met deze hinderlijk brom of heeft iemand een idee wat dit kan zijn?
ton740
Geplaatst: 02.07.2013 - 16:05
door Walter
niet een van de tussenlagers van de aandrijfas?
Geplaatst: 02.07.2013 - 19:32
door tvoers
Walter,
Ik ben bij de Volvo specialist in Uitgeest geweest en mijn auto is daar op de brug geweest, daar is geconstateerd dat het geluid vooral van rechtsvoor komt. Aan de cardanas en tussenlager daarvan kon men geen afwijkingen constateren.
Kan het in de krukas zitten?
ton740
Geplaatst: 02.07.2013 - 21:03
door Scotloop
Ik heb geen idee, maar wel leuk dat we dezelfde motor hebben. Die schijnt niet veel voor te komen in NL. Heb je een estate? En foto's? altijd leuk om te kijken ^^
Geplaatst: 03.07.2013 - 08:11
door Walter
tvoers schreef:Walter,
Ik ben bij de Volvo specialist in Uitgeest geweest en mijn auto is daar op de brug geweest, daar is geconstateerd dat het geluid vooral van rechtsvoor komt. Aan de cardanas en tussenlager daarvan kon men geen afwijkingen constateren.
Kan het in de krukas zitten?
ton740
Helaas Ton, dat was het eerste wat in me op kwam. Altijd lastig zo schriftelijk een diagnose te stellen, zeker met mijn beperkte technische kennis.
Geplaatst: 03.07.2013 - 13:33
door arjan_de_jong
Is het toeren of snelheids afhankelijk?
trap de koppeling eens in of zet de motor even uit met die snelheid (let op je hebt dan even geen stuurbekrachtiging) is het dan weg dan zou het idd in de motor kunnen zitten
Anders zou ik zoeken in wiel lager of iets dergelijks.
Geplaatst: 29.07.2013 - 21:17
door marc740
Let ook op je stuurslot!!!! als je de auto onder het rijden uit gaat zetten

Geplaatst: 29.07.2013 - 21:30
door whitehorsekart
De cardanas is toch een heel bekende oorzaak. Er bestaat een servicebulletin van Volvo dat zegt dat je dan 6mm plaatjes tussen de montageplaat van het tussenlager en de onderkant van de auto moet leggen. De cardanas komt dan rechter te liggen: de schijf vooraan kan een verschil in hoek slecht opvangen. Meestal ontstaat het doordat bij het vernieuwen van het tussenlager de as aan de voorkant is losgenomen. Aldus het bulletin.
Bij mij is het gedaan en het hielp, al was de brom niet helemaal weg....