Pagina 1 van 1

Distributiekap en rotor

Geplaatst: 22.08.2013 - 16:10
door rkr
Ik sta verbaast dat nergens in het onderhoudsplan van mijn s70 een grens wordt gesteld aan de levensduur van de rotor en de verdeelkap. Na 220.000 km. oogt dit onderdeel niet meer echt fris, en ik doel dan op het inbranden van de contacten. Wie kan mij geruststellen, of in ieder geval wat wijzer maken?

Geplaatst: 22.08.2013 - 16:32
door Walter
er is inderdaad geen vervangtermijn opgegeven voor deze onderdelen. Als je twijfelt zou ik ze vervangen. Bij mijn 850 gedaan bij km stand 268000 als ik me goed herinner, ging er wel mooier door lopen

Geplaatst: 22.08.2013 - 21:49
door edraket
Een tip: als je het vervangt, gebruik dan wel originele onderdelen. Je zult niet de eerste zijn die met een immitatie rotor en kap een beroerd lopende motor terug krijgt.

Kijk overigens ook naar de bougiekabels. Deze verouderen minstends net zo hard. Als je dit allemaal vervangt loopt de auto echt weer mooier en wordt vaak ietsje zuiniger.

Geplaatst: 22.08.2013 - 22:04
door lint
Er is geen standaard vervangingstermijn voor verdeelkap/rotor/bougiekabels.
Visuele controle is verstandig en bij kenmerken van slijtage gewoon vervangen.