Pagina 1 van 1

Sponzig remmende V70

Geplaatst: 16.09.2013 - 12:00
door BIC
Hallo allemaal,

Ik heb een vraag over een niet helemaal goed remmende V70.

Het gaat om een v70 2.5T geartronic uit 2003.

Bij het remmen duurt het vrij lang voordat het rempedaal aangrijpt (dus vrij ver trappen) en dan remt de auto ook niet heel 'scherp' maar juist een beetje vaag / sponzig. Ik weet niet hoe ik het beter kan omschrijven.
Echter: als ik na het starten van de motor het rempedaal HELEMAAL intrap en enkele seconden vasthoud, remt de auto daarna de rest van de rit wel prettig! Het pedaal grijpt dan vrijwel direct aan en het remmen is ook veel beter te doseren.

Heeft iemand enig idee waar dit aan kan liggen? De auto is altijd dealer / Volvo specialist onderhouden.

Mijn vergelijking is een S60 2.4T uit 2001 en een v70 T5 uit 2001, die WEL 'scherp en direct' remmen (zonder heel fel te zijn zoals bij een sportauto).

Alvast dank, Ive

edit:
Er zit genoeg vloeistof in het reservoir
Remblokken en schijven vervangen maart 2012
Remvloeistof vervangen december 2009

Geplaatst: 16.09.2013 - 12:16
door Oceanracer
Ik denk zelf aan lucht in het remsysteem.

Ik verbaas mij trouwens over het feit dat die remvloeistof er al sinds 2009 inzit, te meer hij volgens zeggen bij de dealer in onderhoud is. Zeker ook als in 2012 de remmen rondom zijn vervangen, het wordt nagelaten de remvloeistof te vervangen. Is echt een verkeerde bezuiniging.

Dus eerst maar eens die remvloeistof vervangen en dan eens zien wat er gebeurt...

Geplaatst: 16.09.2013 - 12:21
door BIC
Daar zeg je wat.
Ik heb de auto in juni 2012 gekocht. Ik heb alle facturen van het onderhoud erbij gekregen, daarin staat aangegeven in maart 2012 de (voor) schijven en blokken vervangen zijn, op die factuur staat verder niks vermeld over remvloeistof.

Door de vorige eigenaar altijd bij de dealer onderhouden, ik breng hem bij een volvo specialist.

Bedankt voor je reactie!

Geplaatst: 16.09.2013 - 13:20
door Oceanracer
Ah, duidelijk. Staat er niet iets met een zwarte Edding op het reservoir geschreven?

Geplaatst: 18.09.2013 - 08:27
door BIC
Ik heb even gekeken, er staat niks op het reservoir geschreven. Ik ga er maar vanuit dat de vloeistof dus al 4 jaar niet ververst is.
De auto moet binnenkort voor een beurt dus dan laat ik dat gelijk doen.

Geplaatst: 18.09.2013 - 10:52
door Oceanracer
Oké!