Pagina 1 van 1

Koelvloeistof s60 2.4D 2003 bijvullen. Normaal/abnormaal?

Geplaatst: 17.09.2013 - 12:17
door meindertbleijenberg
Beste forumgebruikers,

Kreeg een melding op de boordcomputer om de motor van m'n Volvo S60 2.4D uit 2003 direct uit te zetten vanwege een te laag koelvloeistofniveau.
Nu zal ik dat trouw doen, maar vroeg me af of het normaal is dat er koelvloeistof wordt 'verbruikt' of 'verdwijnt'. Waaraan zou je een mogelijke lekkage kunnen herkennen? Wat zijn de gevolgen etcetc.
Ik heb bijv wel eens gehoord dat er koelvloeistof in de olie kan komen....

Graag jullie uitleg, ervaringen.
Dank alvast!

Groet,
Meindert

Geplaatst: 17.09.2013 - 12:22
door 1-wiel
diesel motoren hebben een warmetewisselaar die warmte van de olie aan koelvloeistof afgeeft ter koeling van de olie... deze kan inwendig lek zijn, heb het pas meegemaakt bij een v70 2.4.
ook kan je waterpomp lekken of een koelwaterslang aansluiting een kleine lekkage hebben.Uitwendige lekkages zie je doorgaans door gekristalliseerde koelvloeistof rond de lekkage of vloeistofsporen...
Koelsysteem afpersen om lekkage op te sporen zou ik zeggen, of het expansievat bekijken of er geen olie op de koelvloeistof zichtbaar is...
succes..

Hoor graag wat het euvel was..

Geplaatst: 17.09.2013 - 16:36
door lint
Normaal is een koelsysteem een gesloten systeem en zal niet of nauwelijks vloeistof verliezen.
Als je in korte tijd vloeistof verliest heb je ergens een lek. Controleren op lekkagesporen of het systeem afpersen kan de lekkage duidelijk maken.

Geplaatst: 17.09.2013 - 19:21
door meindertbleijenberg
Expansievat stond inderdaad droog. Begonnen met bij vullen, maar het loopt er bijna net zo hard weer uit. Het loopt komt op een onderste hoek van de radiateur eruit. Denk ik tenminste, maar misschien dat het ook ergens hoger vandaan komt. Ik hield m'n vinger er nl op, maar de vloeistof liep er gewoon langs. Maar van boven en van onderen kan ik dat niet zien. Kan het ook een slang zijn die daar in de buurt een aansluiting heeft?
M'n vrouw melde nog wel dat ze een stoeprand had gepakt met het uitrijden van een parkeerhaven. Even daarna kwam de melding, dus ik vermoed wel dat één en ander met elkaar heeft te maken.
Betekent dit gelijk een nieuwe radiateur of valt hieraan nog wel wat te repareren?

Geplaatst: 17.09.2013 - 19:24
door V70/2.4D/2003
Jij mag gewoon een nieuwe halen en plaatsen of, en dat kan natuurlijk ook, even aan de bel gaan bij autorima.nl (forumsponsor) voor een 2e handsje. Zaterdagje pulken en klaar is het weer.

Geplaatst: 18.09.2013 - 17:37
door meindertbleijenberg
Toch maar even de wegenwacht erbij gehad. Diagnose snel gesteld. Radiateur gebarsten. Afslepen was zijn voorstel. Zul je net zien; nergens het sleepoog te bekennen.
Hoe duur is dit grapje? En komt een gebarsten radiateur vaker voor bij volvo of is dit gewoon botte pech.

Geplaatst: 18.09.2013 - 17:54
door MarioC70
Je gaat voor die paar centen geen oud ding monteren van de sloop?
Het is een zeer belangrijk onderdeel waarmee je geen risico kunt lopen.
175 euro bruto ex btw..

Geplaatst: 18.09.2013 - 19:24
door meindertbleijenberg
Was ik idd niet van plan. Dan sta ik binnenkort weer te kijken.
€175 is nog te overzien, alleen ben ik wel benieuwd hoe lang de garage ermee bezig is om dat ding te vervangen.
Het ding lijkt aardig ingepakt te zitten, dus daar zullen ook nog wel wat kosten in gaan zitten.

Geplaatst: 18.09.2013 - 19:33
door MarioC70
Anderhalf uur,,

Geplaatst: 18.09.2013 - 20:18
door meindertbleijenberg
Ok, weet ik een beetje wat me te wachten staat.
Dank allen voor de reacties.

Gr MB

Geplaatst: 19.09.2013 - 20:46
door meindertbleijenberg
Garage heeft de auto net opgehaald en vermelde dat ze ook een koppakkingstest gaan doen na het vervangen van de radiateur. Schijnt niet normaal te zijn dat de radiateur spontaan barst. Kan wijzen op een te hoge druk in het koelvloeistofsysteem, waarbij de vloeistof de weg van de minste weerstand(de radiateur) kiest. Dit kan weer verband houden met een lekke koppakking.
Iemand hier ervaring mee? Zijn er nog meer symptomen in een eerder stadium die hierop zouden kunnen wijzen? En wat evt gevolgen zijn bij een lekke koppakking?

Geplaatst: 19.09.2013 - 20:56
door D5 S60
ligt eraan of je radiateur defect is geraakt door steenslag of door overdurk.
Is de resterende koelvloeistof donker van kleur? of was er geen koelvloeistof meer aanwezig?
Als je er vroeg bij was zou je af kunnen met alleen een nieuwe pakking. Is je motor te warm geweest dan is 't mogelijk dat je cilinderkop opnieuw gevlakt moet worden.

Geplaatst: 19.09.2013 - 21:01
door meindertbleijenberg
Er was geen vloeistof aanwezig. Het reservoir heb ik gecontroleerd op vuiligheid, maar was helemaal schoon.
Motor was nog niet warm. Het was een ritje van 2-2,5 km.
De auto had net voor de melding nog wel een stoeprandje gepakt bij het uitparkeren. Maar dat was niet eens zo heftig. Lijkt me niet dat daar een radiateur van barst.

Geplaatst: 19.09.2013 - 21:11
door D5 S60
Neuh, het kan dat hij een zwakke plek had bij de aansluiting en door die tik gescheurd is maar ik hoop voor je dat 't met het vervangen van de radiateur klaar is

Geplaatst: 19.09.2013 - 23:04
door lint
Hopelijk blijft een lekke koppakking je bespaart en blijft het bij het vervangen van de radiateur.

Geplaatst: 24.09.2013 - 08:26
door meindertbleijenberg
Het bleef 'gelukkig' bij de radiateur, al was het toch nog een reparatie van ruim €400. De kunststof buis die aan de zijkant van de radiateur zit was in de lengte opengebarsten. De bevestiging van de radiateur zit aan die buis en daar is door die confrontatie met de stoeprand spanning op komen te staan. Met het bekende gevolg. Het was een intensief klusje volgens de garage, omdat daar ook nog een intercooler en een aircoradiateur zitten met het nodige leidingwerk.
Ik heb het weekend in een nieuwe skoda octavia diesel gereden ter overbrugging, maar als ik dan die vijfcilinder weer hoor brommen en die duw in m'n rug voel van m'n 10 jarige volvo weet ik weer waarom ik hiervoor heb gekozen. Daar kan dan zo'n skoda met alles erop en eraan niet tegenop. Wel top dat m'n buurman deze auto kosteloos voor een weekend afstond.

Geplaatst: 24.09.2013 - 16:39
door lint
Dat is mooi, heb je geen dure reparatie voor een lekke koppakking.

Geplaatst: 24.09.2013 - 17:42
door Fredhead
Voor de volgende keer dat de auto gesleept moet worden, sleepoog ligt in de kofferbak.
In de voorbumper zit een vierkant luikje, die weg trekken en het sleepoog in het schroefgat achter het luikje draaien