Pagina 1 van 1
Soort "motorgeluid" bij openen auto
Geplaatst: 08.10.2013 - 06:04
door Hertog Jan
Goedemorgen,
Als ik mijn S80 uit 2003 van het slot doe met de sleutel hoor ik rechts voor een soort motortje draaien. Ik hoorde dit gisteren voor het eerst. Ik heb al gekeken, maar aangezien ik A-technisch ben, kon ik niks vinden.
Ik heb van de week wel de zekering van het alarm eruit getrokken (na een paar slapeloze nachten en boze buren) dit in overleg met de volvodealer. Misschien heeft het er niks mee te maken maar wie weet.
Iemand een idee wat het "motortje" kan zijn??? Het is geen hard geluid maar een soort gezoem/ klein elektromotortje.
Graag hoor ik van jullie
Geplaatst: 08.10.2013 - 06:23
door Plein69
Ontgrendeling van het tank klepje.
Gebeurt met een klein motorje.
Als je de auto op slot doet hoor je het na 40 seconden ook.
Richard
Geplaatst: 08.10.2013 - 09:07
door hugha002
Ventilatortje van de airco misschien? Zit achter het roostertje.
Geplaatst: 08.10.2013 - 09:24
door RoyvW
hugha002 schreef:Ventilatortje van de airco misschien? Zit achter het roostertje.
Daar zit de sensor van de climate control achter. Bij mij moet die vervangen worden, klinkt als een race auto als het stil is. Om zeker te zijn kun je met je vinger het roostertje dicht drukken (roostertje zit boven de rechter temperatuur regelaar) dan hoor je de toeren van het ventilatortje oplopen. Het ventilatortje draait altijd nog na als je de motor afzet. Volgens mij gaat hij bij het open maken van de deuren ook al draaien maar dat weet ik niet zeker.
Geplaatst: 08.10.2013 - 09:29
door hugha002
RoyvW schreef:Daar zit de sensor van de climate control achter. bij moet die vervangen worden, klinkt als een race auto als het stil is.
De ventilator zuigt de lucht aan van het interieur. Bij het openen van de deur slaat deze al aan. En bij het uitschakelen van de motor draait de ventilator nog even na.
Of deze vervangen moet worden weet ik niet. Het maakt een licht zoemend geluid. En anders schoonmaken. Paneel voorzichtig losmaken en de unit eruit halen.
http://www.youtube.com/watch?v=glvHx2bX ... OEzo-t5Kza
Geplaatst: 08.10.2013 - 09:32
door RoyvW
hugha002 schreef:RoyvW schreef:Daar zit de sensor van de climate control achter. bij moet die vervangen worden, klinkt als een race auto als het stil is.
De ventilator zuigt de lucht aan van het interieur. Bij het openen van de deur slaat deze al aan. En bij het uitschakelen van de motor draait de ventilator nog even na.
Of deze vervangen moet worden weet ik niet. Het maakt een licht zoemend geluid. En anders schoonmaken. Paneel voorzichtig losmaken en de unit eruit halen.
http://www.youtube.com/watch?v=glvHx2bX ... OEzo-t5Kza
Als je hem niet meer hoort of de temperatuur in de auto klopt niet dan kun je hem schoonmaken want dan zit de ventilator vol stof en zit de ventilator vast, hoor je hem wel en de temp klopt gewoon dan vanaf blijven. Wil je toch schoonmaken dan moet je om erbij te kunnen de ECC los maken en die kan kapot gaan als je niet eerst de accu van de auto losmaakt. Een gewaarschuwd mens telt voor twee.
