Pagina 1 van 2
V70 T5 1998 met slechts 50.000 - advies gevraagd
Geplaatst: 14.11.2013 - 13:04
door KarsV
Beste specialisten,
Het is alweer lange tijd geleden dat ik mijn laatste post heb geplaatst, want in de tussentijd prima gereden in mijn huidige V70 2.4 uit '99
Op dit moment heb ik een nieuwe op het oog.
Het is een V70 T5 uit '98 met nog geen 50.000 km op de teller. Dit betreft import uit Japan.
Ik heb niet echt ervaring met de T5 motor en ben ook geen specialist op gebied van auto's, dus ik hoop dat jullie je ervaringen met mij willen delen.
Ik heb een paar concrete vragen:
1) In hoeverre is een KM van 50.000 verdacht? Denken jullie dat er daadwerkelijk auto's uit Japan kunnen worden geïmporteerd met deze KM-stand? Er wordt beweerd dat de echte KM stand kan worden uitgelezen uit de ECU. Is dat zo? En kan deze niet gemanipuleerd zijn?
2) Ik rijd nu een 2.4 10 klepper. Voor wat ik heb gelezen is de T5 de op één na beste motor, vóór de R. Klopt deze conclusie?
3) Geldt voor een T5 motor een intensievere wijze van onderhoud? En zal het onderhoud fors duurder zijn dan de 2.4?
4) Hebben jullie ervaring met het verbruik van een T5 (Euro'95)? Ik ben een rustige rijder en niet per se geïnteresseerd in enorm snel optrekken.
De prijs van deze auto ligt rond de € 9.000 (ex btw)
Ik kijk uit naar jullie reacties. Al het meedenken wordt zeer gewaardeerd.
Mvgr
Kars
Geplaatst: 14.11.2013 - 13:06
door Ben
Zit het stuur aan de goede kant?
Geplaatst: 14.11.2013 - 13:06
door KarsV
Haha ja zeker

Geplaatst: 14.11.2013 - 21:15
door robert31
In Japan hebben bijna alle auto's het stuur rechts.
Ben benieuwd of het klopt, maar als het zo is....
Kan je in elk geval nog wel even vooruit.
Geplaatst: 14.11.2013 - 22:26
door dutchlimits
En maar hopen dat de kmstand eerlijk is. Die zijn gewoon terug te stellen hoor.
Geplaatst: 14.11.2013 - 22:41
door c70_ibo
ik heb een c70 t5 uit 1998
sinds voor de zomer.
Vebruikt bij rustig rijden gemiddeld 1 op 11 soms 1 op 12
Bij veel stad verkeer 1 op 8
Die van mij kwam van Bosch service zonder garantie gekocht 4maanden geleden met 150 425 km op de teller
Tot nu toe buiten onderhoud volgende zaken vervangen:
-kachel radiateur omdat deze lekte
-oliekeering vernsellingsbakzijde , er lekte vernsellingsbak olie
-slang carterventilatie deze was helemaal gedroogd en gescheurd
Maar ik rij met alle plezier echt een geweldige motor.
Ik heb in het begin eventjes pech gehad gewoon maar kan nu weer goed voorruit.
Succes
Geplaatst: 14.11.2013 - 22:44
door c70_ibo
qua onderhoud denk ik persoonlijk dat je evenveel kwijt ben als je 2.4 die je hiervoor hebt.
Want je gebruikt nog steeds zelfde bougie's zelfde soort olie zover ik weet en alle andere zaken.
Zal niet veel schelen iniedergeval , en het zijn inderdaad 1 van de beste motoren van Volvo !
Geplaatst: 14.11.2013 - 23:02
door volvo-s40
50.000 ? heeft ie 10 jaar in een schuur gestaan ?
Of was dit een boodschappen karretje daar ?
Dat zou betekenen dat de wagen (ook voor die prijs) nog in showroom staat is.
Zitten er papieren bij die dit allemaal bevestigen.
Ex btw..... en dat voor 1 uit 98.
Geplaatst: 15.11.2013 - 02:31
door Thijs
Toch een hoop geld hoor, waarom zou je dat willen?
Geplaatst: 15.11.2013 - 08:05
door MN-NL
Ondernemersregeling? Bijtelling over de dagwaarde van 1500 Euro

Geplaatst: 15.11.2013 - 08:37
door glenfiddich1983
Vanwaar dat belang bij zo'n lage kilometerstand?
Een met 100.000 of 200.000 hoeft echt niet minder te zijn hoor. Scheelt je geld.
En met zo'n import valt waarschijnlijk niet echt te achterhalen of hij niet is teruggedraaid. Kans dus dat je veel betaalt voor een lage kilometerstand die uiteindelijk niet zo laag blijkt te zijn.
Geplaatst: 15.11.2013 - 11:48
door KarsV
Allemaal bedankt voor het kritische meedenken.
De reden dat ik een auto van deze prijs wil is inderdaad de youngtimers regeling. Aangezien ik een eigen bedrijf heb, kan ik de auto op de zaak zetten. In dat geval kun je natuurlijk relatief voordelig een hele luxe wagen rijden. (35% bijtelling over handelswaarde, dus idd zo'n 1500 per jaar bijtelling, en verder alle kosten van de auto aftrekbaar en btw verrekenbaar)
Mijn verwachting is dat ik op onderhoud kan besparen door een auto met een (zeer) lage km stand te kopen. Ervan uitgaande dat deze klopt, natuurlijk.
@Volvo-s40: wat bedoel je met de opmerking: "Ex btw..... en dat voor 1 uit 98." ? Is dit slim? Dom? Opvallend? Verdacht? Buitenkans? Of wat bedoel je precies?
Geplaatst: 15.11.2013 - 18:33
door c70_ibo
Hoi KarsV
Kan je misschien iets meer vertellen over hoe het zit met Youngtimers regeling.
Ik ga samen met mijn partner na januari een eenmanszaak opstarten. Ik heb nu een volvo c70 uit 1998 ... heb ik dan ook een voordeel? en wat allemaal?
alvast bedankt voor de info
Geplaatst: 15.11.2013 - 18:42
door Ben
Heel eenvoudig:
Is de auto ouder dan 15 jaar? Dan is de bijtelling 35% van de waarde van de auto in het economisch verkeer (dat is de huidige waarde van de auto) en niet van de catalogusprijs van de auto.
Geplaatst: 15.11.2013 - 18:51
door robert31
Met z'n tweeen een eenmanszaak? Grappig.
Als je de auto van 15jaar of ouder op de zaak zet dan betaal je niet de bijtelling over de kataloguswaarde maar over de huidige waarde.
Aangezien die niet hoog is betaal je dus maar een fractie aan bijtelling terwijl je wel alle kosten zakelijk kan opvoeren voor de belasting.
Grt Rob
Geplaatst: 18.11.2013 - 15:41
door KarsV
Heeft iemand nog aanvullende suggesties/ideeën?
gr
Kars
Geplaatst: 18.11.2013 - 18:03
door robert31
Er is al aardig wat gespuid. Wat wil je nog weten?
Geplaatst: 19.11.2013 - 10:25
door RoyvW
Als je huidige auto een 2.4 motor heeft dan is het een 20 klepper, bij de 2.4 bestaat namelijk geen 10 klepper. De oudere 2.5 motoren hadden wel nog 10 en 20 klepper.
Wat de T5 betreft; Nu stel dat de kilometerstand klopt, dan moet je goed nagaan of je überhaubt een auto van 1998 (15 jaar oud) wilt kopen met maar 50.000KM op de teller. Deze auto heeft erg veel stilgestaan en dat is absoluut niet goed voor een motor en ophanging met al die rubbers die gemakkelijk uitgedroogd kunnen zijn. Op het moment dat je de auto dan intensief gaat gebruiken zullen er veel problemen kunnen ontstaan. Persoonlijk zou ik het niet doen, dat is dus om bovengenoemde reden, daarnaast is het blok in deze auto zo oersterk en degelijk dat je beter deze auto gemakkelijk met 250.000km op de teller kunt kopen waarvan de onderhoudshistorie bekend is dan een exemplaar te kopen met weinig kilometers waarvan de kans vrij groot is dat je toch problemen gaat krijgen wegens het stilstaan.
Een auto is net als een vliegtuig, als je er niet veel mee vliegt dan kun je op 10 vingers tellen dat het een probleem toestel is.
Geplaatst: 19.11.2013 - 10:31
door Thuurc
Heb je een linkje? Toevallig van meneer J.B. Over? (Die haalt wel vaker auto's uit Japan met lage standen). In dat geval zegt mijn gevoel dat er te handelen is. Ik vind namelijk zijn prijzen aan de hoge kant ondanks de kilometerstanden.Vaak zijn het verder wel hele nette auto's ('A'), maar geen concoursstaat auto's ('A+') en dat mag je voor dat geld wél verwachten.
Geplaatst: 21.11.2013 - 15:59
door KarsV
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/volv ... o-ecc.html
Dus niet Over.
Bedankt voor jullie reacties. Mijn gevoel begint te nijgen naar no go.