Pagina 1 van 2
Geplaatst: 18.12.2013 - 13:43
door Superfunky
DJL schreef:Balen voor je, dan zal het hem wel niet meer worden, nu de kerst er aan komt.
Ja ik ben wel blijk dat hij nu toch nog dit jaar komt.
En dan heb ik ook nog een klein beetje korting (5K) via Duitsland, dus heb ik wel Mazzel ja.
Zodra ik rij zal ik nog wel wat fotootjes droppen.
Kijk, da's nou mijn mazzel he! Ik heb 14k korting, dus ik heb de 7% aan de voorkant al te pakken. Tel daarbij 2x KIA vanwege spreiding 2013/2014 en ik ben prima tevreden.
Hoewel ik de 0% als kerstbonus prima had gevonden. Hadden we mooi mw. SF's kerstinkopen mee kunnen compenseren. Pfffff, niet normaal wat die vrouwen kunnen uitgeven!
Geplaatst: 18.12.2013 - 18:15
door XC30
SF, hoe kom je aan twee keer de KIA?
Geplaatst: 18.12.2013 - 21:26
door volvofrits2013
Heb je misschien een halve v60 gekocht?
Geplaatst: 18.12.2013 - 23:36
door tomtom
Laat SF maar schuiven….die krijgt waarschijnlijk echt 2x die KIA (en daar gaan wij dan lekker van eten

!).
Geplaatst: 19.12.2013 - 09:43
door Superfunky
XC30 schreef:SF, hoe kom je aan twee keer de KIA?
Omdat ik naast de PiH van 63k (ik heb geen btw verrekening), nog 8k aan accessoires aangeschaft heb voor de PiH + een V40 D2 R-Design van 29 k (trouwens ook met 8k korting!). Totaal dus geïnvesteerd voor 100k, maar de KIA stopt bij 55k, dus nu kan ik mooi het bedrag over 2 jaren verdelen.
Geplaatst: 19.12.2013 - 10:16
door JeroenV60PHID
Is er dan uitsluitsel over KIA 2014?
Geplaatst: 19.12.2013 - 10:23
door XC30
Ben je de investeringsverplichting beide in dezelfde fiscale entiteit aangegaan? Zo ja, dan heb je maar een keer de KIA met een maximale aftrek van €15.470,-. En als je dit bedrag al aanbetaald hebt gaat de hele aftrek naar dit jaar. De aftrek gaat niet naar rato van hetgeen je aanbetaald hebt. Maar dat hoeft geen probleem te zijn aangezien de MIA naar 2014 verschuift. Tenzij je mazzel hebt en de auto nog dit jaar op kenteken staat!
Geplaatst: 19.12.2013 - 10:47
door Superfunky
JeroenV60PHID schreef:Is er dan uitsluitsel over KIA 2014?
ja, ben vanochtend nog gebeld door de BD. Had de vraag gesteld:
Voor MIA is het duidelijk, aangemeld bij Agentschap = recht op MIA in 2013 en/of 2014 op basis van regels 2013, voor KIA is dit niet expliciet duidelijk.
Ze moesten er 2x over nadenken en over overleggen, maar het hoge woord is eruit: hetzelfde!
Dus: ik heb nu alle accessoires vooruit betaald + (€55k - accessoires) = € 47k aanbetaald op de PiH = maximale aftrek van € 15.470 in 2013.
Vervolgens betaal ik in 2014 (bij ingebruikname) de V40 en het restant van de PiH, dus dan heb ik nog €45 over voor de KIA, dus dat is een aftrekpost van € 12.600, plus dat ik nog 10k ruimte heb voor andere investeringen in 2014 die niets met auto's te maken hebben.
Capito?
Geplaatst: 19.12.2013 - 12:44
door XC30
SF, laat mij ergens in 2016 je definitieve aanslag zien waarin je dit voor elkaar krijgt. Krijg jij een fles goede wijn van me!
In je redenatie hierboven splits je de investering in twee delen voor de KIA, terwijl je voor de MIA - waarvoor dezelfde regels gelden geef je al aan - de hele investeringsverplichting in 2013 bent aangegaan. Schizofreen noem ik dat. Maar het is je van harte gegund. Voor de zekerheid zou ik het antwoord van de BD wel op papier/mail willen hebben. En deel deze dan even, zijn we altijd erg blij mee.
Geplaatst: 19.12.2013 - 12:55
door Superfunky
XC30 schreef:SF, laat mij ergens in 2016 je definitieve aanslag zien waarin je dit voor elkaar krijgt. Krijg jij een fles goede wijn van me!
In je redenatie hierboven splits je de investering in twee delen voor de KIA, terwijl je voor de MIA - waarvoor dezelfde regels gelden geef je al aan - de hele investeringsverplichting in 2013 bent aangegaan. Schizofreen noem ik dat. Maar het is je van harte gegund. Voor de zekerheid zou ik het antwoord van de BD wel op papier/mail willen hebben. En deel deze dan even, zijn we altijd erg blij mee.
Allemaal niet zo bijzonder hoor, staat gewoon in de wet:
Artikel 3.44. Investeringsaftrek bij nog niet in gebruik genomen bedrijfsmiddelen
1. Indien bij het einde van het kalenderjaar het bedrijfsmiddel nog niet in gebruik is genomen en de investeringsaftrek zou uitgaan boven wat bij het einde van dat kalenderjaar ter zake van de investering is betaald, wordt in afwijking in zoverre van de artikelen 3.41, 3.42 en 3.42a een bedrag gelijk aan de betaling in aanmerking genomen en wordt het meerdere in aanmerking genomen in de volgende kalenderjaren en wel voorzover betalingen plaatsvinden, maar niet later dan in het kalenderjaar waarin het bedrijfsmiddel in gebruik wordt genomen.
Ergo, als je de verplichting aangaat in 2013, maar in gebruik neemt in 2014. Dan mag je het deel dat aanbetaalt in 2013 in de aftrek meenemen en het restant bij ingebruikname (in 2014 dus).
Mijn vraag ging erom dat aangezien van 2014 de KIA niet meer voor zeer zuinige auto's geldt, dit implicaties zou hebben voor de toepassing van deze regel, maar dat is (als verwacht) dus niet zo. De BD stelt immers: u bent de verplichting aangegaan in 2013, dus gelden de regels van 2013.
Ik zeg toch al maanden: niets dan voordelen, die 7%!!!
Geplaatst: 19.12.2013 - 15:27
door Autowina
Ik zou toch even een schriftelijke bevestiging vragen, anders ben ik bang dat die vlieger niet opgaat (en dat zou jammer zijn).
De regels zijn m.i. namelijk wat anders:
In het jaar dat je de verplichting aangaat (dit is volgens 3.43 "investeren") kijk je in de tabel investeringsaftrek (zie art. 3.41) en geef je de aftrek aan.
Maar als je nog niet alles betaald hebt (het deel wat uitgaat boven dat wat bij het einde van het kalenderjaar ter zake van de investering is betaald) wordt het meerdere in aanmerking genomen in volgende jaren. Maar dat meerdere is dan wel investeringsaftrek die over 2013 al geclaimd is o.b.v. de tabel en investeringsverplichting 2013.
Met andere woorden: voordat je bij artikel 3.44 aankomt heb je de investeringsaftrek in art. 3.41 en 3.43 al berekend.
Geplaatst: 19.12.2013 - 15:41
door XC30
Dat is ook mijn gedachtegang. Je gaat in 2014 niet opnieuw of deels investeren. Dat heb je in 2013 al gedaan.
Geplaatst: 19.12.2013 - 15:52
door Erik_van_H
XC30 schreef:Dat is ook mijn gedachtegang. Je gaat in 2014 niet opnieuw of deels investeren. Dat heb je in 2013 al gedaan.
Zo kreeg ik het ook te horen. Dit jaar de verplichting aangaan (orderplaatsen) en volgend jaar de KIA. Wil ik dit jaar de KIA zal ik aanmoeten betalen. Fiscaal is het voor mij aantrekkelijker alles in 2014 te nemen.
Geplaatst: 19.12.2013 - 16:11
door Superfunky
Erik_van_H schreef:XC30 schreef:Dat is ook mijn gedachtegang. Je gaat in 2014 niet opnieuw of deels investeren. Dat heb je in 2013 al gedaan.
Zo kreeg ik het ook te horen. Dit jaar de verplichting aangaan (orderplaatsen) en volgend jaar de KIA. Wil ik dit jaar de KIA zal ik aanmoeten betalen. Fiscaal is het voor mij aantrekkelijker alles in 2014 te nemen.
Jullie snappen het niet helemaal geloof ik. Het werkt als volgt:
- de investering vindt juridisch plaats in het jaar dat je de VERPLICHTING bent aangegaan. De regels van dat jaar gelden dus als de regels waaraan je investering moet voldoen
- fiscaal mag je op de investering KIA en MIA toepassen voor het deel dat je in 2013 hebt
(aan)betaald
- teken je het contract in 2013 (maar krijg je geleverd in 2014), maar betaal je niets aan, dan geldt dat je KIA en MIA volgens de 2013 regels toepast, maar NIETS in de aangifte 2013 opvoert
- je betaalt dan vervolgens in 2014, dus in dat jaar pas je KIA en MIA toe
- betaal je wel een deel in 2013, dan pas je de KIA en MIA op dit deel toe in 2013 en het deel dat je nog betaalt in 2014 verwerk je in de aangifte over 2014
- wanneer nu je totale investering de 55.000 te boven gaat (zoals bij mij) kun je dus de aftrek optimaliseren door de betaling voor de 2013 investering te verdelen tussen beide boekjaren. Stel dat je totaal 110.000 investeert, dan levert je dat 2x een aftrekpost van 15.540 op ipv 1x
Da's allemaal geen hogere wiskunde of SF's wijsheid, dat staat all over het net en niet in de laatste plaats in het topic: PiH Fiscaal!
Dit trucje kan nog een dag of 12 toegepast worden, daarna is het afgelopen met de lol! (En al helemaal als iemand pas in janauri een order plaatst, want dan gelden de 2014 regels voor KIA en MIA en dat betekent: geen recht meer op KIA, geen VAMIL, MIA tegen een maximum bedrag dat nog niet eens bekend is!
Ik doe een voorspelling voor het het aantal PiH orders in januari: minder dan 5% van december!
Geplaatst: 19.12.2013 - 16:18
door Erik_van_H
- betaal je wel een deel in 2013, dan pas je de KIA en MIA op dit deel toe in 2013 en het deel dat je nog betaalt in 2014 verwerk je in de aangifte over 2014
En hier ga je volgens mij de mist in. Wat ik vanuit diverse bronnen hoor is dat je de KIA maar voor maximaal 15.540 (per investering) kan benutten.
Maar ik ben dan ook geen belasting inspecteur en hoop voor jou dat ik het verkeerd heb

Geplaatst: 19.12.2013 - 16:49
door Superfunky
Erik_van_H schreef:- betaal je wel een deel in 2013, dan pas je de KIA en MIA op dit deel toe in 2013 en het deel dat je nog betaalt in 2014 verwerk je in de aangifte over 2014
En hier ga je volgens mij de mist in. Wat ik vanuit diverse bronnen hoor is dat je de KIA maar voor maximaal 15.540 (per investering) kan benutten.
Maar ik ben dan ook geen belasting inspecteur en hoop voor jou dat ik het verkeerd heb

Zeker niet. De KIA is een aftrek op een geïnvesteerd bedrag in een boekjaar. Of dat nou om dezelfde investering gaat of over 1.000 verschillende, dat maakt niets uit. Je past de aftrek toe op het geïnvesteerde (en betaalde) bedrag van dat boekjaar ongeacht de achterliggende activa waarop het betrekking heeft.
Geplaatst: 19.12.2013 - 17:00
door XC30
Maar wat investeer je dan nu in 2014?
Geplaatst: 19.12.2013 - 17:06
door Autowina
Ik gun je de aftrek van harte. Maar ik ben er van overtuigd dat (bij juist invullen van de aangiften) een brief van de Belastingdienst cruciaal is om recht op aftrek te hebben. Als de Belastingdienst de wet onjuist uitlegt mag je namelijk vertrouwen op wat zij schrijven.
Even de wetsvolgorde:
Je moet wel de wetsvolgorde in de gaten houden.
De investering is € 100.000; aangegaan in 2013.
art. 3.41: investeringsaftrek over max. 28% * 55.248 (zie 3.43) = € 15.469.
art. 3.43 investering betreft aangegane verplichting, dus 2013.
art. 3.44 alleen terugvragen van de aftrek waar je recht op hebt voor zover de betaald is of in gebruik genomen is. Je hebt € 55.248 vooruitbetaald, dus aftrek in 2013 € 15.469. Er resteert dan een recht van € 0,-. Het meerdere (€ 0 dus) mag je aftrekken in 2014 voorzover dan betaald is of ingebruik genomen.
Het punt is dus of je in 2014 opnieuw een investeringsaftrek mag berekenen, of dat "de investeringsaftrek" waar art. 3.44 over spreekt het in 2013 al bepaalde bedrag is.
Overigens moet je in een aangifte ook de datum investeren invullen. Kijk je in artikel 3.43, dan is dit een datum in 2013. Houd er dus reken mee dat de Belastingdienst in jouw aangifte over 2014 kan zien dat al in 2013 is geïnvesteerd.
Ik bedoel dit trouwens niet betweterig, maar ik mijn beroep kom ik heel vaak tegen dat het erg belangrijk is om bewust te kiezen wanneer je een verplichting aan gaat. Gaat het niet om een auto, dan kan het namelijk ook verstandig zijn juist eerder een handtekening onder een offerte te zetten: heb je in 2013 niet geïnvesteerd en wil je in 2014 twee investeringen van € 50.000 doen, dat betekent één handtekening in 2013 en één in 2014 dat je in 2014 € 100.000 * 28% KIA kunt terugkrijgen.
Geplaatst: 19.12.2013 - 17:07
door Superfunky
XC30 schreef:Maar wat investeer je dan nu in 2014?
Niets, maar dat hoeft ook niet. I 2014 is de ingebruikname van de investering uit 2013. Aangezien de investering niet volledig betaald is in 2013 (en je dus nog een restbedrag hebt dat in aanmerking komt voor KIA), heb je aftrek over het bedrag dat je nog betaalt in het jaar van in gebruik name. Het recht op aftrek eindigt in het jaar van ingebruikname.
Geplaatst: 19.12.2013 - 17:11
door Autowina
Superfunky schreef:Zeker niet. De KIA is een aftrek op een geïnvesteerd bedrag in een boekjaar...
Artikel 3.43 legt uit wat een geïnvesteerd bedrag is: "Onder investeren wordt verstaan het aangaan van verplichtingen van een bedrijfsmiddel.."
Misschien kun je nog wat met lid 2 uit 3:43: Onze Minister kan bepalen dat met investeren tot door hem vast te stellen bedargen wordt gelijkgesteld het wijzigen van de bestemming van een bedrijfsmiddel..".
Je kunt dan denken aan een paar maanden verhuren en daarna zelf gebruiken. Maar dan loop je denk ik aan tegen het niet meer onder de KIA vallen van de auto's in 2014.