Pagina 1 van 1

Volvo Black R modellen

Geplaatst: 19.12.2013 - 18:38
door Volvoman
Volvo heeft een uitstekend jaar achter de rug, in het bijzonder in ons land. En niet alleen qua verkopen gaat het voorspoedig, ook op sportief niveau timmeren de Zweden aan de weg. De successen van Polestar Racing heeft ons al de meerdere smakelijke Polestars opgeleverd en nu ook deze Black R-modellen.

Volvo draagt de speciale Black R-modellen van de S60, V60 en XC60 op aan de twee titels die Polestar Racing reeds heeft binnengesleept. Maar dit doet het Zweedse merk, om verwarring te voorkomen, eens niet door de auto’s in het intussen zeer kenmerkende smurfblauwe Polestar Blue te presenteren. Passion Red is voor de verandering eens de introductiekleur, al is Rebel Blue dat erg lijkt op het Polostar Blue van de brute C30 Polestar wel weer te verkrijgen. Evenals Black Metallic, Ice White, Savile Grey, Power Blue, Electric Silver en Crystal White. De overige sportieve tierelantijntjes bestaan zoal uit exclusieve Ixion-wielen, een matzwarte grille, lederen sportstoelen met R-logo en een verlaagd onderstel.

Motortuning
Om de bovengemiddeld sportieve Black R-modellen een draagvlak te geven zijn ze alleen te verkrijgen met de krachtige T6-benzinemotor of de eveneens adequate D5-diesel. Als extraatje krijgen deze motoren ook nog eens een verzetje in de vorm van meer vermogen dankzij het ingrijpen van Polestar Racing. Zo kan de T6 Black R maximaal 329 pk opwekken en schopt de D5 Black R het tot 230 pk. Normaliter is dit respectievelijk 305 en 215 pk.

Wanneer de Volvo 60-serie Black R precies leverbaar zijn en wat ze afzonderlijk gaan kosten is nog niet bekend.


bron:
http://www.autowereld.com/nieuws/autoni ... -r-edities

Geplaatst: 19.12.2013 - 20:14
door Paul
Dit model bestond al in Zweden.
Die blauwe polestar C30 productie versie stond trouwens nu bij Van Vliet in Ridderkerk

Geplaatst: 19.12.2013 - 20:35
door Marc Apeldoorn
Ben wel benieuwd hoe die in de markt worden gezet qua prijs. De normale T6 is echt extreem scherp geprijsd, 47K voor een summum (met 8 traps automaat) wodt door geen enkel ander merk ook maar benaderd.

Geplaatst: 19.12.2013 - 22:34
door Fabje
Paul schreef:Dit model bestond al in Zweden.
Die blauwe polestar C30 productie versie stond trouwens nu bij Van Vliet in Ridderkerk
De versie waar ze er 250 van gemaakt hebben en alleen te koop is in Amerika?

Geplaatst: 20.12.2013 - 00:12
door Thom
De normale T6 is echt extreem scherp geprijsd, 47K voor een summum (met 8 traps automaat) wodt door geen enkel ander merk ook maar benaderd.
'Vrees' cq. denk dat dit de 'oude' T6 AWD betreft, een fantastisch geblazen zescilinderblok met helaas een verbruik, uitstoot en automaat (GT6) die niet meer van deze tijd is/zijn.

Desondanks wel een onwijs gave, dikke Volvo off course 8)

Geplaatst: 20.12.2013 - 07:28
door Marc Apeldoorn
Dat geloof ik niet. Begin volgend jaar komt de Polestar 350 PK 6 cilinder naar NL. Die is wel fors geprijst, maar als de black ediiton ook op basis is van de 6 cilinder zit daar veel te weinig prijsverschil tussen met de 350 PK.

Geplaatst: 20.12.2013 - 08:50
door Paul
Fabje schreef:
Paul schreef:Dit model bestond al in Zweden.
Die blauwe polestar C30 productie versie stond trouwens nu bij Van Vliet in Ridderkerk
De versie waar ze er 250 van gemaakt hebben en alleen te koop is in Amerika?
Yep ik reed daar zondag langs op de A20 en er stond zo'n blauwe C30 en heel veel amerikaanse S60's!
Staat alleen nog niks van op de website!

Geplaatst: 20.12.2013 - 09:42
door Walter
Nieuwerkerk bedoel je Paul. Zag ze ook langs de A20 staan.

Het is nog niet bekend gemaakt dat die Black R modellen ook voor de Nederlandse markt bestemd zijn, volgens mij alleen in Zweden

Geplaatst: 20.12.2013 - 09:48
door Paul
En daar waren ze al (in zweden) ohw Nieuwerkerk, was iets met een kerk ;-)

Geplaatst: 20.12.2013 - 10:28
door Walter
Paul schreef:ohw Nieuwerkerk, was iets met een kerk ;-)
ach, wat scheelt het. Slechts Rotterdam wat er tussen ligt :D