Pagina 1 van 2

Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 24.01.2014 - 20:21
door max2010
Hi guys

Ik wilde net vertrekken maar ik kan de sleutel niet omdraaien. Stuurslot staat niet erop, kan stuur draaien. Lampen gaan aan, kan dus een stukje omdraaien maar niet helemaal. Hoe kan dit nu? Iemand een idee? help?

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 24.01.2014 - 21:19
door JeroenSpock
JeroenSpock schreef:Als iedereen nou eens in zijn onderschrift zou zetten wat voor auto hij/zij heeft, dan hoef je er ook niet steeds om te vragen na zo'n bericht...
Ik gok dat het een V70 is.. Mijn S60 had hetzelfde, heeft me uiteindelijk een nieuw contactslot gekost. 300 euro verder bij de dealer. Heb het hier wel vaker voorbij zien komen bij deze auto's.
Wat nog wel werkte was de sleutel een beetje verder in het slot drukken of stukje terug trekken en dan draaien. sleutel 1 of 2 maakte geen verschil.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 24.01.2014 - 22:27
door max2010
Oeps sorry je hebt gelijk.... Volvo V70.

Kan het niet te maken hebben met het alarm ofzo? Ik lees over grafietpoeder, beetje kracht etc Maar het is zo vreemd dat je dus wel tot I komt en niet verder....
Ik zit nog in het buitenland ook en het is deze periode al de 3e keer dat die shit volvo me in de steek laat. Ik word er moedeloos van. Had ik mijn oude 850 nog maar. Boe

edit: ik mag niet shit volvo schrijven van iemand, maar ik legde al uit dat als je 6 weken ergens in de rimboe zit en 3 keer langs de weg staat, dat je dan niet meer zo blij bent. Zeker niet omdat het elke keer in de UK mis lijkt te gaan. Sorry daarvoor. Volvo is leuk maar dit exemplaar dus even niet.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 00:25
door MarioC70
Nooit grafietpoeder gebruiken .

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 08:51
door max2010
Wat dan wel Silicone spray?

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 11:08
door atbob
Hoi Max,

Ik weet niet hoe oud je V70 is, maar een contactslot is natuurlijk ook onderhevig aan slijtage. Bij mij ging 't na een tijdje weer weg (mazzel), maar anders zit er gewoon niets anders op dan een nieuw contactslot. Helaas wel een aardig klusje omdat deze met speciale bouten is vastgezet (anders zou je een stuurslot wel heel makkelijk kunnen omzeilen).

Mvg,
Bob

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 12:36
door max2010
Ik heb na overleg met de garage hier toch met wd-40 zitten klooien. Eerst op de sleutel, sleutel ook helemaal goed schoongemaakt etc. Hij start weer, de sleutel draait weer. Geen idee hoe lang en ik hóop dat het me niet gebeurt als ik ergens in de rimboe hier sta. Maar voorlopig even voorzichtig optimistisch gestemd.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 12:52
door DrRossi
Het is een ordinair cilinder slot met pinnetjes.
Ik heb het een aantal jaar geleden gehad en toen met wat kloppen op het slot gewoon doorgedraaid.
Sinds dien geen last meer van gehad.

Tip, gebruik je beste sleutel, dat is vaak de reserve.
Lekker smeren, sleutel een paar keer er in en dan de stofzuiger er op.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 13:35
door BlackcurrantV70
En nu niet meer "shit Volvo" schrijven, dat wordt hier niet echt apprecieerd....

Alles kan stuk gaan, ook een Volvo, het is en blijft techniek.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 13:59
door max2010
@ blackcurrant: dit exemplaar is helaas een shit volvo. Waar schrijf ik dat trouwens? Ik ben hier nu 6 weken en ik stond al 3 keer stil. Met mijn oude liefde, mijn 850 tractor gebeurde dat nooit. Ik ben gek op volvo maar dit is echt een vreselijke auto. Ik kan je vertellen dat dat in de rimboe echt niet fijn is, en dat je dan niet meer blij kunt zijn op de momenten dat hij wél rijdt. Echt niet. Zonder verbinding, zonder contact en in je eentje is dat niet leuk. Het is maar goed dat ik kan hardlopen, want vandaag 17 km, vorige keer door weer en wind heuvels moeten klimmen om het dorpje te bereiken om de auto weer op te halen die was weggehaald uit de rimboe. Nope.... ik heb er echt geen ander woord voor en ik denk dat ook jij hier niet blij mee zou zijn.

@ drrossi: thanks voor de tip. Ik ben altijd wel netjes op de sleutels, ook geen andere sleutels eraan etc. Maar ik bid dat dit voorlopig even goed blijft gaan en ik was zo blij dat het voor de deur hier gebeurde en niet na een lekker loop in de bergen.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 25.01.2014 - 20:49
door WimS60
Ik heb het een jaartje terug exact hetzelfde gehad met mijn V70R.
Zonder enige vooraankondiging van het ene op andere moment niet verder willen draaien dan de accessoire-stand.
En natuurlijk ver van huis.
Via de Volvo Card is er een monteur langs gekomen en deze heeft als noodmaatregel het stekkerblok achter het stuurslot losgehaald.
Door nu de sleutel in het slot te steken (nodig voor de startblokkering) kon ik met een schroevendraaier het stekkerblok verdraaien om de auto op contact te zetten en daarna te starten.
Mocht je dus in de bushbush definitief stil komen te staan en je bent een beetje handig, kan je op deze manier dus toch provisorisch starten.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 28.01.2014 - 21:35
door max2010
@ wim: dank je wel! Dat is een goede tip

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 28.01.2014 - 23:08
door MarioC70
WimS60 schreef: Ik heb het een jaartje terug exact hetzelfde gehad met mijn V70R.
Zonder enige vooraankondiging van het ene op andere moment niet verder willen draaien dan de accessoire-stand.
En natuurlijk ver van huis.
Via de Volvo Card is er een monteur langs gekomen en deze heeft als noodmaatregel het stekkerblok achter het stuurslot losgehaald.
Door nu de sleutel in het slot te steken (nodig voor de startblokkering) kon ik met een schroevendraaier het stekkerblok verdraaien om de auto op contact te zetten en daarna te starten.
Mocht je dus in de bushbush definitief stil komen te staan en je bent een beetje handig, kan je op deze manier dus toch provisorisch starten.
Blijft link natuurlijk,het slot kan dusdanig defect raken dat hij op stuurslot blijft staan of er op springt.
En zonder sleutel start hij niet ivm de startonderbreker.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 29.01.2014 - 12:00
door MN-NL
Als de sleutel in het slot steekt, kan het stuurslot er niet opspringen toch?

(en indien dat wel zou kunnen, kan dat dus bij eenieder gebeuren, ook onder het rijden ....)

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 29.01.2014 - 14:17
door MarioC70
Dat ligt er maar aan wat er stuk is aan het slot,heb er laatst nog eentje uitgeboord die op slot was gesprongen..

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 01.02.2014 - 14:40
door max2010
Tot nu toe gaat het goed (hoewel ik gisteren weer stil stond met een lekke band, de tweede tijdens mijn verblijf hier maar goed. Risico van de rimboe zullen we maar zeggen). Ik heb één keer gehad dat het wat stroef ging, maar gelukkig nog wel gewoon om kunnen draaien.

Maar ik vraag me af of het iets te maken kan hebben met zand. Alles zit onder het zand en ik voelde ineens een soort schuren toen ik de sleutel inklapte. Ik heb toen meteen de sleutel weer open geklapt en even gesmeerd en schoon gemaakt. Misschien is het zoiets simpels wel als zand in het slot waardoor alleen niet meer soepel loopt?

In ieder geval ben ik elke keer weer blij als ik de lampjes allemaal aan zie gaan en weet dat ik de sleutel dus kan omdraaien ;-) Dat voelt toch steeds weer goed.

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 07.04.2014 - 08:33
door Peer
Ik kon laatst ook de sleutel niet meer omdraaien of uit het slot krijgen na een kort ritje. Ik dacht dat het misschien iets te maken had met het batterijtje. Dus het batterijtje vervangen terwijl de sleutel nog in het contactslot zit, lekker pielen. Maar dat was het niet. Uiteindelijk de garage gebeld. Vraagt de monteur van dienst; "In welke versnelling staat de pook?" Mijn eerste, te snelle reactie was; "je weet toch dat ik een automaat heb?". Toen er hard gelachen werd aan de andere kant van de lijn viel het kwartje..... :'( Dit is mijn eerste automaat en ik had gewoonweg niet door dat je de sleutel niet uit het contact kunt halen als de pook nog in "D" staat. Stom.....

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 07.04.2014 - 13:25
door kevinwalter
Haha, ach, zo leer je het :)

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 07.04.2014 - 13:50
door lint
Inderdaad een leermomentje, vergeet je ook nooit meer!

Re: Sleutel niet om kunnen draaien

Geplaatst: 09.04.2018 - 10:55
door aartvanzon
Ondanks kon ik ook mijn sleutel niet omdraaien in het slot van mijn Volvo V60 uit 2011. Ook e reservesleutel pakte hij niet. Hierdoor ben ik toen naar een slotenmaker geweest. Door [link=http://slotenmaker365-amsterdam.nl/autoslot-vast/]slotenmaker365-amsterdam[/link] ben ik vervolgens goed geholpen. Wellicht is dit bedrijf ook handig voor jullie. Ik had in in ieder geval een goede service.