Pagina 1 van 1
					
				kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 29.01.2014 - 18:07
				door renekrook
				Hallo mederijders,
De kachel van mijn xc70 uit 98 wordtwel warm maar moet erg zn best doen.
Half uur rijden met deze buitentemperatuur voor dat het interieur echt warm is, voor een zweedse auto niet echt top.
Kachelradiator, interieursensor zijn in het recente verleden al vervangen.
Ook de luchttoevoer buizen zijn schoon van blad ed.
Ivm wintersport vakantie met kleinkinderen zou het wel fijn zijn als het sneller warm en warmer kan worden.
Graag tips en adviezen,
Gr rene
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 29.01.2014 - 18:29
				door lint
				Auto laten uitlezen bij de dealer en eventueel de kleppen van het klimaatsysteem laten kalibreren wil wel eens helpen.
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 01.02.2014 - 21:24
				door Cyclofrene
				Ik de motortemperatuur wel normaal? Of duurt dit ook lang.
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 01.02.2014 - 21:39
				door pjdamen
				Thermostaat is kapot. Heb recent een V40 met het zelfde probleem gefixed. Deze werd pas na 20 minuten redelijk warm. Terwijl deze normaal na 10 minuten erg warm werd.
Makkelijk zelf te vervangen: volg de slang van je radiator naar het thermostaathuis. Dit openen en nieuwe thermostaat erin. (26,- bij Volvo). Koelvloeistof bijvullen want hier lekt iets van weg.
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 02.02.2014 - 00:40
				door Cyclofrene
				Dat bedoelde ik ook in.  Thermostaat.  Vandaar ook mijn vraag of de motor wel op temperatuur komt.
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 05.02.2014 - 09:50
				door AnneT5
				Ik ervaar hetzelfde met mijn auto. Er is ook al een nieuw sensor in gekomen, maar de auto wordt niet flink warm. Hij wordt wel warm, maar in vergelijking met mijn andere auto (Saab 9-5) niet echt. Bij die auto moet je de ACC echt naar beneden bijstellen anders fik je weg. Bij de Volvo kan ik de ACC op de hoogste temp. laten staan. De motor is in mijn geval wel snel op temperatuur. Kan het dan nog steeds de thermostaat zijn?
			 
			
					
				Re: kachel bij lage buitentemp  niet optimaal
				Geplaatst: 05.02.2014 - 17:37
				door Cyclofrene
				Uh ja ook