Pagina 1 van 1

Dynamo stuk?

Geplaatst: 30.01.2014 - 09:52
door RudyZ
Wie herkent deze symptomen? Ik heb sinds een tijdje een rammelende multi-riem, vakgarage heeft vrijlooppoelie van de dynamo gecontroleerd, maar die is goed, ze kunnen verder zo gauw niks vinden.

Sinds een week of wat vertoont de auto (V70 2.4D MY08) raar gedrag bij koude start. Ik start hem, motor slaat goed aan, maar loopt een beetje ingetogen, lampen gaan nog niet automatisch aan en ruitewisser doet het ook niet en zodra ik achteruit de oprit af afrij slaat hij af. Na een nieuwe start loopt ie wel goed en doet alles het.

De multi-riem begint ook pas te trillen na een 3-tal seconden na koude start, pas nadat ik een korte tik hoor, alsof er een aggregaat aanslaat.

Herkent iemand deze symptomen? Is het de dynamo? Slaat de dynamo aan met een tik?

Bij voorbaat dank.

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 30.01.2014 - 10:54
door lint
Kan een probleem van de multiriem zijn of de apparaten die worden aangedreven door die multiriem.
De dynamo laten testen, aircopomp controleren, spanning van de multiriem of de multiriem zelf controleren.

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 30.01.2014 - 12:07
door Oceanracer
Bij een "tik" denk ik gelijk aan de aircopomp. Maar met deze kou gaat die meestal niet aan....

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 01.02.2014 - 15:04
door RudyZ
Vanmiddag nog even gekeken en geluisterd, blijkt dus toch inderdaad naar alle waarschijnlijkheid de aircopomp te zijn. Die doet het blijkbaar ook met koud weer, draai ik de ventilator helemaal uit, dan doet de pomp niet mee en houdt het rammelen op. Draai ik hem weer aan, dan hoor ik een tik en begint de riem meteen te rammelen. Binnenkort maar eens naar de garage om de pomp na te laten kijken.

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 01.02.2014 - 19:08
door Oceanracer
Jakkes... Is gelijk weer zo duur.

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 01.02.2014 - 19:16
door MarioC70
Kan ook zijn dat de riemspanner stuk is..dat lijkt me meer voor de hand liggen.

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 01.02.2014 - 19:21
door Oceanracer
Is in elk geval een stuk goedkoper!

Re: Dynamo stuk?

Geplaatst: 01.02.2014 - 20:50
door RudyZ
Zou inderdaad mooi zijn dat het de riemspanner is en niet de airco-pomp. Heb wat zitten googelen vanmiddag, als het de airco-pomp is zou het ook kunnen komen door een verstopt filter in de airco-leiding. Dan wordt de druk in de pomp te hoog, met een klapperende multi-riem als gevolg.

Maar goed, ik breng de wagen binnenkort naar de garage, wordt wel irritant dat gerammel.