Pagina 1 van 4

Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 21:54
door v60pih
Vandaag de volgende mail ontvangen:
Geachte,
Hierbij kunnen we u bevestigen dat uw kaartupdate in het kader van het Volvo MapCare-programma binnen deze maand naar u verstuurd wordt.

De dvd-updatekit bevat de nieuwste kaarten voor het Volvo RTI/VNS-navigatiesysteem. Lees vóór gebruik de opmerkingen en instructies aandachtig door.

Opmerkingen
1. Is uw auto van vóór november 2010 (2010w46), dan moet de software van het navigatiesysteem worden bijgewerkt voordat u de nieuwste kaarten gaat installeren. Dit betreft een snelle en eenvoudige procedure waarvoor u contact moet opnemen met uw plaatselijke Volvo-dealer.
2. U hebt alle vier de dvd's nodig om de kaartupdate succesvol te installeren.
3. De installatie kan tot 5 uur in beslag nemen en moet uitgevoerd worden met een ingeschakeld infotainmentsysteem. Bescherm de accu van de auto door gebruik te maken van een oplader of laat de motor lopen. Als het infotainmentsysteem wordt uitgeschakeld, pauzeert de installatie. Deze wordt automatisch hervat op het moment dat het systeem weer wordt ingeschakeld.
4. Tijdens de installatie is de navigatie niet beschikbaar en kunnen andere functies van het infotainmentsysteem langzamer functioneren dan gebruikelijk.

Installatie-instructies

1.Voordat u van start gaat met de installatie van de kaartupdate verwijdert u alle apparatuur uit de USB-poorten van het infotainmentsysteem (bijvoorbeeld: de oplader van uw mobiele telefoon of USB-geheugensticks).
2. Schakel het infotainmentsysteem in.
3. Plaats de eerste dvd in de dvd-speler en wacht tot het systeem van start gaat met de installatie van de kaartupdate. Dit kan circa één minuut duren.
4. Het updatescherm wordt op uw infotainmentsysteem weergegeven. Het updateproces bestaat uit meerdere stappen. Volg de instructies op het scherm om de update te voltooien.


5. Bevestig met OK en voer uw activeringscode met hoofdletters in (bijv. 683DFE9B).
6. Plaats de dvd’s op volgorde van cijfer, waarbij u na het laden van een dvd de motor 15 minuten uitschakelt! Iedere dvd moet volledig geladen zijn voordat u verder gaat met de volgende.
7. Alle dvd's van de set moeten geïnstalleerd worden. De installatievoortgang wordt om de paar minuten bijgewerkt.
8. Als de update niet start/hervat na het plaatsen van een dvd, verwijdert u deze en schakelt u de motor 10 minuten uit en schakelt u deze daarna weer in voordat u de dvd opnieuw plaatst.
9. Als de update klaar is, moet de auto minimaal 10 minuten worden uitgeschakeld om de wijzigingen te activeren en de volledige functionaliteit te hervatten.

Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact met ons opnemen via 00800 3737 4627 (gratis) of 0031 555 384 245 of via de volgende link: Contact opnemen
We willen u hartelijk danken voor uw deelname aan het MapCare-programma en zijn ervan overtuigd dat u een nog plezieriger rijervaring zult beleven.

Met vriendelijke groeten,
Customer Contact Centre Volvo MapCare™
Ehh. Duurt 5 uur, accu aan de lader of motor laten draaien....
Heb ik nog nooit megemaakt met een update.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 22:28
door hans98
Dat kan je toch niet met droge ogen naar je klanten versturen? De motor 5 uur laten lopen?

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 22:37
door IV39
Ik heb het vaker gehoord... maar lees nog eens verder, 15 minuten wachten, motor uit etc.. Echt heel bijzonder :(

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 23:03
door lint
Dit is inderdaad niet de meest gebruiksvriendelijke manier om een update uit te voeren.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 23:18
door weste048
Dit mag de garage voor me gaan oplossen.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 04.06.2014 - 23:22
door Timo2014
Als het infotainmentsysteem wordt uitgeschakeld, pauzeert de installatie. Deze wordt automatisch hervat op het moment dat het systeem weer wordt ingeschakeld.
Je kan dus gewoon updaten tijdens gebruik van de auto.....

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 07:19
door rsnhakan
Aangezien je dit in het PIH board heb gepost, heb je een PIH. Troost je, je kan hem elektrisch starten en dan verbruik je dus ook geen diesel. Actieradius neemt trouwens niet af.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 08:51
door BlackcurrantV70
Gewoon de update doen terwijl je rijdt, de navigatie is slechts kort niet beschikbaar tijdens de update.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 09:18
door IkeV70
5 uur... Als ik deze update tijdens het rijden ga doen duurt dat dagen.


rsnhakan schreef: Aangezien je dit in het PIH board heb gepost, heb je een PIH. Troost je, je kan hem elektrisch starten en dan verbruik je dus ook geen diesel. Actieradius neemt trouwens niet af.
Dat lijkt me onmogelijk.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 10:41
door MichelR
Al vaker discussie over geweest (elk jaar weer) zie zoek functie..

Duurt inderdaad 5 uur maar installatie gaat gewoon verder waar hij was gebleven. Dus ook met korte ritjes wel te doen.
Wel wat langer omdat je elke keer maar stukje installeert.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 16:51
door rsnhakan
IkeV70 schreef:
rsnhakan schreef: Aangezien je dit in het PIH board heb gepost, heb je een PIH. Troost je, je kan hem elektrisch starten en dan verbruik je dus ook geen diesel. Actieradius neemt trouwens niet af.
Dat lijkt me onmogelijk.
Na 2 uur was bij mij het aantal km's nog steeds hetzelfde. Heb wel de airco uit gezet (ventilator ook uit), lampen uit en helderheid dashboard op minimaal.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 05.06.2014 - 17:20
door v60pih
BlackcurrantV70 schreef: Gewoon de update doen terwijl je rijdt, de navigatie is slechts kort niet beschikbaar tijdens de update.
En dan een kwartier op een P omdat de motor uit moet na het laden van een dvd?

De update van mijn VAG is zo gepiept, alles overpompen naar de HD en gaan.
Zit er stiekum toch MSDOS in de Volvo?

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 06.06.2014 - 14:55
door BlackcurrantV70
Kan jij dan nergens meer zonder navigatie rijden ?

De auto rijdt ook zonder dat die kaart getoond wordt hoor :-)

Wij reden vroeger met vakantie met een papieren kaart, en dat werkte ook.

5u per jaar zonder navigatie vind ik niet zo een probleem hoor ! :-)

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 06.06.2014 - 20:08
door mga1600
v60pih schreef:

En dan een kwartier op een P omdat de motor uit moet na het laden van een dvd?

De update van mijn VAG is zo gepiept, alles overpompen naar de HD en gaan.
Zit er stiekum toch MSDOS in de Volvo?
Ik zal zeker niet wakker liggen van een update eens per jaar die dan 5 uur duurt, tenminste zolang de update in stukken geïnstalleerd kan worden en ik dus niet doelloos 5 uur behoef te gaan toeren.....Snappen doe ik het echter niet .....waarom kan die update bij andere merken veel sneller? Mijn tijdelijke KIA Sportage had een LG touch-navigatie systeem dat ook Navteq kaarten gebruikt. Die worden op USB stick geleverd en de installatie daarvan duurt minder dan 1,5 uur....inclusief een update van de Systeem software en de Bluetooth software.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 12:38
door Robbert-Jan
Even iets anders. Ik heb begrepen dat je recht hebt op twee keer een update. Nu heb ik enkele maanden geleden een update ontvangen van 2013. Heeft iemand een idee wanneer ik de tweede update zal krijgen? Ik heb begrepen dat de update van 2014 inmiddels al door velen is ontvangen. Ik heb van Volvo nog niets gehoord.

Robbert-Jan

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 15:16
door sander69
heeft iemand dit al gedaan?

ik ben er nu mee bezig, maar het is echt een ramp.. ik heb de auto in de garage gezet op de acculader en met sleutel in contact ( eerst zonder sleutel, maar dan doet ie naar paar minuten niks meer )

eerst moet je via internet een activatiecode opvragen die je vervolgens moet intoetsen....na het invoeren en opstarten dvd dacht ik, ik ben gekke Henkie niet, mag de garage doen....maarja, hij was net een seconde bezig met de update met als gevolg dat de oude software het niet meer doet, dus moet ik wel doorgaan.

ik moet om de paar minuten naar de auto lopen om te checken......omdat anders de stroom ( of iig het display ) uit valt... hij blijft nu bij de eerste dvd al hangen lijkt het met als tekst...nog 8 minuten resterend.....dat zegt ie echter al 20 minuten..

iemand dit ook al gedaan?

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 15:44
door Robbert-Jan
Inderdaad, ik heb de auto ook aan de acculader gehangen, maar dat valt het display al snel weg, omdat de accu niet meer voldoende stroom heeft. Dat is een beveiliging. Dus ondanks de acculader lukte het mij ook niet op die manier en moest ik het echt onder het rijden doen.


Robbert-Jan

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 18:48
door sander69
ik ben begonnen om 13.30 uur ongeveer en ben nu pas bij mijn 3e dvd.......

ongelofelijk dit....

als alles meezit ben ik dus tegen een uur of 19.30 uur klaar..:)

leuke service van volvo!

edit: het is nu 21.10 uur en hij moet nog een half uur zegt ie....Gelukkig kan ik het in mijn garage doen i.p.v. op straat.

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 22:13
door Paul
Ik heb net de C30 gestart toen ik naar de Appie ging, nu nog 180minuten, ik doe die van de V60 denk ik als ik naar Zuid Frankrijk rij volgende week :)

Re: Mail update kaarten

Geplaatst: 07.06.2014 - 22:17
door lint
Moet je wel de eerste 5 uur naar Zuid Frankrijk rijden zonder navigatie :D