Pagina 1 van 2

Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 10:01
door zakraket
Gisteren heeft mijn auto update 2.0 gekregen. Na een rit vandaag lijkt het alsof de auto onderin (<1500 toeren) beter op pakt. Lijkt, want ik heb altijd het gevoel dat een auto veel beter rijdt na een bezoek aan de dealer (zelfs al heeft die alleen de profieldiepte gecontroleerd ;) )

Mijn voornaamste "klacht" over de D2 is dat deze onder de 1500 toeren volledig dood is: soms als je een kruising nadert en de auto in zijn twee laat staan - maar op het laatst toch nog net even iets meer moet afremmen dan je dacht - komt de auto zowat niet meer van zijn plek, tot het toerental weer boven de 1400-1500 komt. Dan had je - achteraf- beter naar zijn 1 kunnen schakelen...

Dat lijkt nu minder te zijn.

Wie heeft nog meer deze ervaring na update naar 2.0?

(NB. de Rica-chip zou dit probleem ook moeten aanmaken, en doet dat ook prima is mijn ervaring. Mijn auto staat momenteel in standaardsoftware.)

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 10:10
door rsnhakan
Mijn ervaring is dat sommige updates inderdaad verbeteringen met zich mee brengen als we het hebben over het rijgedrag van de motor.

Een D2 met rica chip is mogelijk, maar goed en frequent onderhoud is bij deze motor een must. Met beleid rijden en dan beperk je de kans op problemen. Mijn ervaring is dat de motor met chip wat beter op pakt en sneller door z'n toeren gaat. Het verschil is vooral op de snelweg merkbaar.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 11:00
door zakraket
Voor de duidelijkheid, ik heb al Rica D2 tuning, alleen gebruik ik die momenteel niet. Ik heb dezelfde ervaring met deze chip als jij, maar het gaat nu sec even om de 2.0 update van de standaard D2 motor.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 11:06
door dbt
zakraket, de update, is dat puur motormanagement geweest of nog andere dingen?

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 11:45
door zakraket
Weet ik niet precies. De dealer had het over "productverbetering" zonder verdere specs (zal er nog eens naar informeren), maar ik ben een beetje huiverig om aan de dealer te vragen of de motor inderdaad beter reageert onderin, want het antwoord is ongetwijfeld altijd ja.
Wel had de update iig iets met motormanagement te maken, en mogelijk een verbetering voor de slechte koude starts die ik ervaar. Daar moest ik even op letten.

Het viel me ook op dat ik vandaag niet één keer het probleem had dat de cruisecontrolbuttons niet (direct) reageren. Voorheen kan ik toch wel stellen dat van de 10x dat ik op één van die buttons druk hij het 4 a 5x niet deed/doet, zowel bij activeren, annuleren als snelheidswijzigingen. Of dat komt doordat ik niet goed genoeg druk of dat ie echt niet reageert?
Maar vandaag niet één keer een misser. Goed, dat is één ritje, vanmiddag mag ik weer terug.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 16:27
door dbt
Ben benieuwd, die "slapende" knoppen zou mooi zijn als dat ook opgelost zou zijn :)

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 19:46
door rebride
Update is perfect, is mijn ervaring ook, veel meer koppel bij lage snelheden en de koude start is echt perfect, het lijkt wel of de auto een andere motor gekregen heeft

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 20:44
door RobPG
De mijne is net een paar weken oud, functioneert (nog) probleemloos. Heeft het zin om preventief deze update te laten doen? Of zit-ie er al wellicht in?

Grtn,
Rob

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 21:03
door lint
Even informeren bij je dealer of de laatste update bij jouw nieuwe auto zinvol is.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 23:05
door rsnhakan
Indien je auto net nieuw is, zal er waarschijnlijk al de nieuwste sw op staan.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 13.08.2014 - 23:16
door trissy1979
Zolang alles goed werkt zou ik geen update uit laten voeren. De kans op gedonder kan je dan meer dan eens ook tegemoet zien. Dat wil je vast niet! ;)

Groet,

Tristan

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 00:01
door RobPG
Is ook mijn idee eigenlijk: if it ain't broke, don't fix it. Maar had gelezen dat 't probleem zich pas na enige tijd voordoet, dus dacht ik dat 't dan handig zou zijn die update alvast te laten installeren. Aan de andere kant is het heel goed mogelijk dat-ie er al op zit. Eerst maar even aanzien. Weet igv dar er een oplossing voor is.

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 00:32
door trissy1979
Precies wat je zegt Rob. ;) Ik heb er een Smart Phone mee naar het hiernamaals geholpen. Dus alleen een update als het echt noodzaak behoeft in mijn ogen! ;)

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 09:16
door zakraket
Volgens mij is update 2.0 ook niet helemaal zoals ik het topic geopend heb. Volgens mij is de juiste term "onderhoud 2.0" waarmee Volvo wil aangeven dat ze op een andere verbeterde manier onderhoud plegen. Dat stond namelijk op een spiegelhangertje wat ik na de beurt in mijn auto vond. Wat dat dan precies inhoudt wordt niet omschreven. Er stond wel dat originele Volvoonderdelen gebruikt worden, maar dat is natuurlijk niet zo uniek (behalve natuurlijk dat andere merken geen Volvoonderdelen gebruiken ;) ).
Meer een marketingpraatje zou ik zeggen, net als "klinisch bewezen" in alle wasmiddelenreclames.

De softwareupdate die ik gekregen heb is dus wel uitgevoerd, maar heeft voor zover ik nu kan inzien helemaal niks met "versie 2.0" van doen. Op zich is dáár niks mis mee, integendeel, maar er zullen wel vaker softwareupdates gedaan worden aan de motoren bij onderhoud.

Uiteraard geeft de dealer wel aan of er iets geupdate moet worden. Opmerkingen als "mijn telefoon wordt ook niet geupdate want dat vind ik eng" slaan m.i. nergens op in het kader van je auto, het is geen telefoon. Fabrieksupdates neem ik altijd mee (ook op mijn telefoon overigens), valt ook binnen de garantie.
Een net uitgeleverde D2/D4 zal vast al wel uptodate zijn. Daarbij is de D2 van nu niet de D2 van vorig jaar, dus misschien al wel een ander softwarepakket?

Overigens heb ik wel bij de dealer aangegeven dat - ondanks instructies van Volvo - mijn SCT niet geupdate mag worden. Die is immers gehacked, en ik heb geen zin om dat opnieuw te doen. Mijn SCT is overigens geblocked met een PIN als derden aan de slag gaan met de auto, dus onbruikbaar.

rebride schreef: Update is perfect, is mijn ervaring ook, veel meer koppel bij lage snelheden en de koude start is echt perfect, het lijkt wel of de auto een andere motor gekregen heeft
Klinkt hoopvol :)

edit: correctie, service 2.0 en hier meer info
http://www.volvocars.com/nl/sales-servi ... fault.aspx

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 11:09
door Rebourne
Hey,

Heb net even anar mijn garage gebeld i.v.m die 'update' want ik heb ook last van de slapende cruise control knoppen en 'doodvallen' rond de 1500 toeren.
Daar de wagen nog binnen zijn 2 jaar garantie is mag ie gratis binnen voor de updates.

Ben benieuwd!

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 11:15
door Rdesign14
Eind deze maand gaat mijn D2 voor de 30.000km beurt. De dealer even gesproken en die onderschrijft inderdaad de update in motormanagement en software. Het verhaal met de weigerende cruise control knoppen en weinig koppel onderin herken ik trouwens ook. Ben benieuwd :-)

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 12:24
door dbt
Zal ook eens gaan kijken dan.

Service 2.0 betekend inderdaad dat onder andere bij elke beurt de laatste software update mee krijgt (indien die beschikbaar is uiteraard) en staat inderdaad los van het versienummer van de software ;)

Zie eventueel het topic van Herko_ter_Horst met wat er bij hem is geupdate: Link

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 15:17
door sander69
ik sta gepland voor onderhoud op 21 augustus....40.000 beurt... ben benieuwd

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 20:35
door Watch
Ik heb in april de 2.0 update gehad, maar helaas geen verbetering gemerkt.
Cruise Control hapert nog steeds..

Re: Ervaring D2 update 2.0

Geplaatst: 14.08.2014 - 21:59
door guidov
Sinds wanneer is die update 2.0 bij de dealer? Mijn veertigje heeft vorige maand z'n 40k beurt gehad, maar is me nog niet echt opgevallen kwa verbetering bij laag toerental. Dus wat is aan te raden om te doen?