Pagina 1 van 1

Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 20:59
door VolvoTolbert
Mijn Volvo V70 station stond twee maanden buiten gebruik en nu is de accu leeg. Deze wil ik opladen. Maar de deuren kunnen dus niet meer worden geopenden met de sleutelopener, want de accu is dood. Alleen aan de bestuurderskant zit een slot. Deze deur krijg ik open. Maar de rest van deuren willen niet open, ook trek ik het palletje van de deur omhoog en trek ik aan de binnenkant aan de deuropener van het portier. Lastig is dat de kofferruimte vol staan met zware dozen, dus ik kan ook niet deze verwijderen en zo bij de accu komen. Deze zit namelijk bij de laadklep. Alvorens ik allerlei capriolen mijn vraag dus aan het forum, wie heeft dit ook meegemaakt of wie weet een oplossing zodat ik de deuren zonder dat de accu werkt kan openen?

Ergens heb ik gelezen dat een klepje op de achterklep zit boven de kentekenplaat, maar deze is dus niet door mij te vinden bij mijn Volvo V70 uit 2004.

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 21:12
door Johan s60
Dat kapje zit idd in je achterklep, wellicht voorzichtig met een schroeven draaier verwijderen, en dan kun je met de sleutel je klep open maken.

Gaat alleen op bij een S60 sorry :'(

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 21:36
door hogie
Of wellicht de accu opladen via de sigarettenaansteker , bv met

https://www.conrad.nl/nl/cartrend-laada ... 19612.html

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 22:03
door cees klumper
X2 voor de oplader via sigarettenaansteker. In elk geval genoeg om de deuren weer open te krijgen.

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 22:49
door MN-NL
Je kan nu ook de motorkap opentrekken en via de aansluitpunten voor starthulp de accu laden. Als je een andere accu jumpert kan je al de deuren en kofferbak openen.

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 22:51
door Msuidgeest
Mijn sigarenaansteker gaat over het contact ... De topicschrijver zal dus ook het contact in stand 2 moeten zetten voordat er sprake kan zijn van opladen.

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 29.12.2014 - 23:15
door LtStone
Je kan de auto eerst jumpen, kijk in de motor naar de plek om dat te doen ("+ klepje" op de foto achter de fuses), de V70 variant daarvan. zet de min op die motorsteun daarachter bijvoorbeeld. Je hoeft niet persee (eerst) in de koffer te zijn. Als je bent gestart doet alles het weer.

Succes!

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 30.12.2014 - 21:44
door johnnyS
LtStone schreef: Je kan de auto eerst jumpen, kijk in de motor naar de plek om dat te doen ("+ klepje" op de foto achter de fuses), de V70 variant daarvan. zet de min op die motorsteun daarachter bijvoorbeeld. Je hoeft niet persee (eerst) in de koffer te zijn. Als je bent gestart doet alles het weer.

Succes!
dat ziet er netjes uit onder de kap !! en op deze manier is het nog stijlvol ook...mooi.

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 30.12.2014 - 21:47
door johnnyS
( het lijkt mij ook dat het het makkelijkste is om de auto gewoon op te starten)

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 30.12.2014 - 22:13
door LtStone
:fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: :fgrin: dank je!

Re: Accu leeg, hoe kan ik deuren mechanisch openen?

Geplaatst: 31.12.2014 - 18:06
door johnnyS
Nu krijg ik ook zin om de machinekamer eens onder handen te nemen. Ik durfde dit niet zo goed om dat ik bang was voor een hoog petjes gehalte, maar zo alles in één kleur....prachtig.

LtStone het is met jouw tip gelukt!

Geplaatst: 03.01.2015 - 16:44
door VolvoTolbert
LtStone het is gelukt om de portieren weer open te krijgen dankzij jouw tip. Deze leek mij beter dan een druppelaar aansluiten op de sigarettenaansteker. De motor van mijn V70 ziet er anders uit dan jouw foto, maar de fuses waren goed te vinden. En daarachter zat inderdaad een plus, waaraan ik de accu-oplader kon aansluiten. Bij deze dus een terugkoppeling, zodat anderen hier mogelijk ook wat aan hebben en voor jou natuurlijk LtStone : Heel erg bedankt voor jouw tip!