Pagina 1 van 1

V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 13.01.2015 - 11:46
door Xgeert
Hallo, Ik heb tot hiertoe met plezier met mijn Volvo gereden. Er staan nu 254000 km op. Technische controle in November nog gepasseerd. Nu laats heb ik links de wiellager laten vervangen. Nu tijdens de Kerstvakantie een probleem gehad met de keerring van de nokkenas. Men heeft deze vervangen, ook aan de schakelbak. Ik heb geen olieverlies meer. Sindsdien heb ik een nieuw probleem. Vanaf 1800 tot 2200 toeren valt het vermogen gewoon weg en krijg ik de foutmelding Motor Management service spoed.
Dit gebeurd enkel als ik vrijsnel optrek en niet als ik traag vertrek dan gaat hij gewoon door en kan normaal rijden. Ik ga dan aan de kant staan zet de motor af , start opnieuw en vertrek zonder problemen, foutmelding weg. Als ik gas geef komt er vanuit de motorruimte en zuigend geluid dit enkel bij rijden, bij stationair draaien doet hij normaal en kan je de motor zonder problemen in de toeren jagen. Af en toe vooral bij warme motor heb ik dit probleem bij koude motor niet. Ook stokt de motor dan alsof hij naar lucht hapt.
Als ik traag optrek en voorbij de 2200 toeren ga kan ik zelfs op zijn staart trappen en gebeurd er niets fout.

Alvast bedankt,

Geert

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 13.01.2015 - 15:32
door Hesel
Beste Geert,

Dit lijkt in mijn ogen het meest op een slechte turbo slang en in het slechtste geval lekke intercooler.
Rookt de auto niet bij forse acceleratie?

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 13.01.2015 - 17:48
door lint
Het is verstandig om het in en uitlaattraject van de motor goed te controleren op defecten. Je kan de auto ook laten uitlezen.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 13.01.2015 - 17:50
door arjan_de_jong
Auto al laten uitlezen? Zou daar mee beginnen.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 14.01.2015 - 14:26
door Xgeert
Hallo,

Ik heb nu ook gemerkt dat als ik vertrek mijn boordcomputer een onwaarschijnlijk hoog verbruik aangeeft. Het schommelt tss de 25 en 99.99 liter/100 km.
Daarna valt het terug op zijn normale 4-6 liter.

Ik ben met de motor niet zo goed bekent in praktijk doch waar kan ik de turboslang vinden? Waarschijnlijk domme vraag, maar alleen zo kan ik leren.

De lekke intercooler hoe kan ik die kontroleren?
In het bakje van de koelvloeistof zit genoeg in.

Nu geeft hij geen zwarte rook meer als ik doortrap op de gas.
Daarvoor wel een beetje zoals je soms ook bij andere diesels ziet.

Alvast bedankt,

Geert

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 14.01.2015 - 15:04
door MN-NL
Dat 'enorme' verbruik is normaal, je start met een te rijk mengsel en je rijdt langzaam. Is weg voor je de hoek van de straat bereikt, als het erg koud is buiten bij de 2e hoek :-)

Intercooler zit voor de radiator, google maar eens plaatjes van 'D5 intercooler' dan wordt het duidelijker. Of gebruik de zoekfunctie van het forum, dan vind je topics met veel info zoals:
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=30973&page=1

Marc

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 14.01.2015 - 19:33
door kuupertie
Waar vandaan Geert ?

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 14.01.2015 - 21:38
door johnnyS
turboslang en intercooler wat lastiger te controleren. Het makkelijkste is om dit met twee personen te doen. Iemand gaat in de auto zitten en trapt het gaspedaal in en de ander luistert onder de motorkap of er een blazend geluid hoorbaar is en waar dat dan vandaan komt. Iemand die weet waar je moet kijken kan ook de slangen en de intercooler inspecteren, slangen scheuren vaak ter hoogte van aansluitingen of op plaatsen waar deze kunnen doorschuren. Een slechte intercooler "hangt"vaak wat door, je ziet dit dan ook aan de lammelbanen deze lopen dan niet meer mooi horizontaal maar in een bochtje.

Mijn ervaring is da d intercooler vaak de boosdoener is. Maar het is altijd lastig om een diagnose te stellen op basis van een stuk tekst.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 14.01.2015 - 21:42
door Xgeert
kuupertie schreef: Waar vandaan Geert ?
Ben in Belgie op 20 km van Breda maar ben bereid ook wel wat te rijden als er iemand mij kan helpen.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 15.01.2015 - 05:08
door kuupertie
Heel erg uit mijn richting. Maar er is vast iemand van het forum uit de buurt die de basis dingetjes kan controlereren.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 19.01.2015 - 00:11
door Snellebaksteen
Vervang eerst het brandstof filter maar eens. Water en vuiligheid in het filter geeft een te lage druk aan de HDI pomp en dat creƫert een noodloop.

Re: V70 D5 2003 163pk - MOTOR MANAGEMENT SERVICE SPOED

Geplaatst: 20.01.2015 - 15:49
door dennis850estate
Intercooler is vrij simpel te controleren. je kunt vanaf de bovenzijde langs de radiateur naar beneden kijken en vaak zie je dan een vette laag op de beplating zitten. dat is de meegevoerde olie die vanuit de onderkant van de intercooler naar achteren geblazen wordt. Je kunt vanaf de onderkant met een lamp kijken tussen de beplating en de intercooler. staat hij bol dan is hij vaak ook al stuk.

mocht het je brandstoffilter zijn, dan is dat met Vida simpel uit te lezen als 'lage brandstofdruk'