Pagina 1 van 1
Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 28.06.2015 - 20:13
door Quota
Ik ben dolgelukkig met mijn "nieuwe" auto, rijdt zalig, is heerlijk stil en met alle opties super comfortabel.
Nu erger ik me alleen aan de kwaliteit van de audio (High performance). Er is bijzonder weinig controle over het laag wat ook mede daardoor veel te nadrukkelijk binnenkomt.
Nu zou ik normaliter eerst kijken naar een versterker om meer controle te krijgen, maar is dit aan te sluiten met een sensus systeem? Of kan ik beter kijken naar betere speakers?
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 28.06.2015 - 21:06
door Cyclops
Ik heb hetzelfde systeem in mijn S60 en ben met je eens dat de bas standaard te veel aanwezig is, maar naast bass en treble heb je toch ook nog de beschikking over een 5 bands equalizer?
Een versterker versterkt (duh) dus ik verwacht niet dat je daarmee iets oplost.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 28.06.2015 - 21:08
door VolvoTech
Lijkt me een equalizer questie?
Speel je CD af of aangesloten smartphone?
Indien laatste, daar vooral de EQ even UIT zetten.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 29.06.2015 - 15:29
door Quota
gewoon radio ook... en het is echt een vervelend resonerend laag. Genoeg druk, maar ongecontroleerd zeg maar. ook met de equalizer plat is het er, en het gaat ook niet geleidelijk, het lijkt meer een "Aan/uit" iets te zijn.
In mijn voirge V70 klonk het high performance systeem veel uitgebalanceerder.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 29.06.2015 - 16:04
door VolvoTech
Gewone audio instellingen ook alles op 0 ?
(dus de eenvoudige instellingen zeg maar?)
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 29.06.2015 - 16:12
door diesel01
Ik heb ook High Performance en vind dat erg goed klinken, mooi vol geluid.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 04.07.2015 - 20:51
door Quota
Alles op 0 en nog niet tevreden, ben ik dan zo kritisch, of is er gewoon niets aan te doen?
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 05.07.2015 - 09:03
door BlackcurrantV70
Leren mee leven of een poging wagen met aftermarket speakers denk ik
Mij stoort het niet genoeg om en geld gaan aan uit te geven.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 05.07.2015 - 12:51
door V50 R
Ik zou de speakers vervangen zoals Ivo al aangeeft. Daarnaast wat extra demping aanbrengen, wat op zich al een beter geluid geeft door minder trillingen en minder bijgeluiden. Demping kan dus al een groot verschil maken met de std speakers.
Speakers vervangen is niet een heel erg moeilijk operatie, tenzij je echt twee linkerhanden hebt..
Je kan zoeken naar oem dynaudio voor volvo, dat is plug en play. Is vanaf 2006/2007 leverbaar geweest op oa de s80. Dus wellicht kan je via rima wat vinden?
(op youtube staan verder vast filmpjes of swedespeed forum even checken voor handleidingen)
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 05.07.2015 - 13:05
door BlackcurrantV70
Mij stoort eerder het gebrek aan ruimtelijk geluid, de V70N had tweeters in de D stijlen wat een erg goed ruimtelijk geluid gaf, je hoorde eigenlijk niet waar de speakers zaten.
De V70NN en XC70NN hebben alleen speakers onderin de deuren en 2 tweetertjes in de voordeuren, waardoor het geluid duidelijk van de onderkant van de deuren komt.
De XC60 had hier ook last van...
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 27.08.2015 - 00:32
door Thom
Helaas, maar ook wel weer heel logisch (infotainment is ingrijpend veranderd afgelopen decennium), zijn de huidige 'audiolevels' niet of nauwelijks meer achteraf aan te passen, in ieder geval niet via Volvo. De HU-series waren in zekere zin 'modulair', nu is het allemaal heel anders ingebouwd en dien je bij aanschaf een keuze te maken. Voor de gebruikt koper wordt het daarmee lastiger, vaak is het dan concessies doen en ook keuzes maken. Indien u zich stoort aan ongecontroleerd laag en resonanties..dat hebben de Premium-installaties ook! Volvo kiest er, behalve in de nieuwe XC90, dus dat biedt hoop, momenteel voor het laag uit de portieren te laten komen (ook nog eens onderaan). Op de V/XC70 en XC60 is een subwoofer leverbaar, die beukt aardig (en doet alles nog harder trillen..), maar het is niet mogelijk de sub het laag voor z'n rekening te laten nemen. Bovendien is ook die optie niet meer achteraf in te bouwen (de Volvo sub dan).
Maar nog steeds vind ik dat Volvo OEM prima, bovengemiddelde audio monteert. Zo is HP audio vrijwel altijd min of meer standaard, bij een Business Pakket (dat iedereen neemt) is het al inbegrepen. En dat is een systeem met een vermogen waarvoor je bij diverse concurrenten aardig in de buidel moet tasten. Wel vind ik het jammer dat men de isolatie van portieren in de modellen niet er op aanpast, er is (behalve wellicht de nieuwe XC90?) geen Volvo die resonantievrij lekker speelt.
Re: Upgraden audio in V70 my 2012
Geplaatst: 17.05.2016 - 22:11
door René D
Ik heb mijn my2010 naar een audio inbouw station gebracht.
Een wereld van verschil.
De deuren zijn gedempt zo dat lagere tonen voller klinken en het rendement hoger word.
Geluid is veel voller met minder vervorming.
Chris uit Dordrecht heeft het ingebouwd.
Weet waar hij het over heeft