Pagina 1 van 2

Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 05.08.2015 - 16:05
door PG1
Hallo,

Omdat ik over een tijdje meer kilometers moet gaan maken ben ik in de markt voor een andere auto en overweeg sterk een V40 aan te schaffen. Omdat ik een diesel wil die vlot, comfortabel en toch zuinig is zal het wel een D4 gaan worden, de recente 4-cilindervariant omdat die het zuinigst is. Het wordt overigens een prive-auto.
Ik ben nu aan het orienteren op de verschillende varianten/optiepakketten om te kijken wat voor mij het beste zou zijn, maar een aantal dingen wil ik wel eens weten van mensen die de V40 in de praktijk rijden:

- Comfortable stoelen vind ik extreem belangrijk. Het is mij alleen niet duidelijk of de verschillende varianten Kinetic/Momentum/Summum/R-Design nu alleen verschillende bekleding hebben, of dat het ook echt wezenlijk andere stoelen zijn?
- Omdat ik hoofdzakelijk op de snelweg zal zitten vind ik comfortabel rijden het meest van belang; ik wil geen stuiterbak en het ruigere bochtenwerk interesseert me ook niet. De vraag is nu welk formaat velgen nog verstandig is, en of een R-Design af te raden valt? Hebben die allemaal zo'n verlaagd sportonderstel? Is bijvoorbeeld een R-Design op 17" nog comfortabel? Ik lees hier en daar dat de V40 redelijk stug afgeveerd is, vandaar dat ik wel benieuwd ben naar de ervaringen her en der, alhoewel ik zelf de komende tijd wel e.e.a. zal gaan uitproberen.
- Moet ik op bandenspanning letten bij proefritten t.a.v. comfort? Ik heb zo hier en daar wat gelezen over die extreem hoge 'eco' bandenspanning wat er dan weer voor zorgt dat het rijcomfort flink achteruit gaat, maar heb geen idee hoe die auto's doorgaans bij de dealers/handelaren staan.
- Is bij het navigatiepakket en bluetooth carkit de bediening met je stem standaard? Kon ik zo gauw niet vinden.

Voor de rest zijn algemene tips ook welkom om op te letten, alsmede welke specifiek opties verbazingwekkend fijn/handig zijn/goed werken of juist niet zo boeiend zijn in de praktijk. Het wordt mijn eerste 'moderne' auto, dus ben wel benieuwd.

Alvast bedankt,

Pieter

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 05.08.2015 - 21:38
door descheep
Stembediening is standaard.
Zelf heb ik een R-design en die stoelen vind ik persoonlijk beter zitten dan de standaard.
(Net een week in een momentum gereden)

Kan psychisch zijn natuurlijk, maar volgens mij is het net even iets meer kuip....

Verder een hele prettige rijdersauto, dus een goede keuze ;-)

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 05.08.2015 - 21:48
door V40-4ever
Dag potentiele V40 genieter

Probeer toch eens een D2, het zal je verbazen hoe vlot deze toch blijkt te zijn in het verkeer, alleen door de wat trage reactie in de eerste versnelling (tbv soepelheid denk ik) komt de 0-100 sprint wat traag over, maar zelfs op de autobahn kom je heel prima mee.

Voor zover ik weet is de steun van de zetels in de Kinetic al perfect, dus zijn de verschillen alleen voor het oog, afgezien van elektrische verstelling of niet.

Sommigen hebben er 19 inch onder, maar tot 17 inch vind ik het comfort prima, als je de prijslijst via google download kun je precies zien welke modellen af fabriek verlaagd zijn.

Alle opties zijn leuk, zelf vind ik voorruit verwarming erg prettig, niet alleen bij ijs maar ook voor supersnelle ontwaseming.

Succes met je orientatie

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 09:03
door Tommm
Hoi Pieter,

Over het comfort: De D4 heeft standaard geen verlaagd stugger onderstel. Dit is als optie bij te bestellen (wat je zo te lezen niet gaat doen;)). Ik rijd zelf in een D4 R-design met het verlaagde stuggere onderstel op 18 inch velgen. Ik heb destijds zelf een extra proefrit gemaakt om te testen of dit niet te stuiterig is. Ik vind deze combinatie heerlijk rijden en het is niet extreem stuiterig. Maar elk persoon ervaart dit wellicht anders. Met dit in het achterhoofd zou ik zeggen dat het normale onderstel in combinatie met 17 inch prima te doen is qua comfort (ik vond dit zelf echter een stuk te zacht). Ik vind de bandenspanning op de ecospanning juist wel prettig. Anders heb ik het gevoel dat de banden redelijk zacht aanvoelen.

Ik zou voor je vragen over de opties gewoon even goed naar de prijslijst kijken. Hierin is duidelijk te zien wat per variant standaard is en welke opties er mogelijk zijn. Ik heb zelf gekozen voor onderstaande uitvoering (in handtekening) en dit bevalt me prima. Er zijn geen zaken die ik mis en ik ben zeer tevreden over hetgeen ik wel heb. Ik heb niet voor de elektrische verstelbare stoelen en het panoramadak gekozen, omdat volgens mij dan de hoofdruimte iets minder wordt (wat met m'n 1,96m niet echt handig is).

Groeten

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 10:43
door PG1
Bedankt voor de reacties tot dusver:

Een D2 moet ik inderdaad ook gewoon even proberen. De reden dat ik vermoed dat het toch een D4 zal worden, is dat je in tests leest dat je in de D2 op de snelweg bij tussenacceleraties toch al snel meer moet schakelen, terwijl ik juist van schakellui rijden houd. Ik ben dan ook een beetje bang dat ik de D2 van zichzelf niet vlot genoeg zal vinden op dit gebied, en ik ken mezelf: dan ga ik flink terugschakelen en planken om toch vlot te kunnen doorrijden, waarvan ik dan denk dat er van de zuinigheid niet zoveel meer overblijft.

Overigens wordt het een occasion; nieuw is echt buiten budget. Dat betekent dat ik toch op zoek ben naar eentje die ongeveer de combinatie van opties heeft die ik zou willen, aangezien ik ze niet zelf kan aanvinken. Vandaar dat ik me daarop, en ook op type velgen en al dan geen verlaagd chassis aan het orienteren ben.

Over de stoelen: het lijkt een optie te zijn dat deze in hoogte verstelbaar zijn, zien jullie dit als noodzakelijk?

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 11:00
door V40OceanRacer
Ik heb mijn V40 D2 nu bijna 2 weken. Het schakelen is wel wennen. In mijn vorige auto (Ford Focus 1.6 diesel) kon ik gemakkelijk van 4 naar 6 schakelen en dan had ik nog genoeg voor een tussenacceleratie. Nu met mijn D2 (2 liter met 120pk trouwens), merk ik dat ik sneller terugschakel naar z'n vijfde. Dat is wel wennen. Kan natuurlijk ook nog te maken hebben met gewenning, maar toch.

De vering is wel wat stugger als ik gewend was. Ik heb nu een sportchassis, maar met 16" velgen en de banden zijn niet helemaal op ecospanning. Het hangt er natuurlijk ook vanaf wat je gewend bent/was.

De stoelen zijn super! Ik heb een Ocean Race uitvoering met volgens de prijslijst "sportief geprofileerde voorstoelen" en in hoogte verstelbaar. Geweldige stoelen! De hoogteverstelling vind ik wel een 'must', maar dat is natuurlijk persoonlijk.

Succes met zoeken!

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 11:41
door Fab1Man
De stoelen zijn in feite allemaal hetzelfde. Wat mij persoonlijk wel opvalt is dat je bijvoorbeeld bij de T-Tec stoelen meer grip hebt en het daardoor nog wat nauwer aansluit, dit zit echter meer tussen de oren.
Sportchassis is bij de D4 inderdaad een optie en met 17" is dit nog prima comfortabel. Ik zou zelfs zeggen dat 16" zweverig aanvoelt, maar dat ligt meer aan de Michellin Eco banden die er standaard onder zitten.
De bandenspanning kan echter wel veel uitmaken. Ik vind op die manier de 17" die op 2.7 bar stonden minder comfortabel dan de 18" die ik nu heb op 2.4 bar (Pirelli vs. Michellin). Qua verbruik boeit het helemaal niks in mijn ervaring.

Qua uitvoering is het alleen optisch, of het nu een Kinetic, Momentum, Summum, R-Design of Ocean Race is.

Als je kijkt naar een occasion is de belangrijkste optie het Business Pack Connect. Je mag overigens hierbij vaak uitgaan dat dit standaard op een V40 zit, het is namelijk een dergelijk pakket wat je er praktisch altijd bij neemt. Hierdoor heb je de digitale kilometerteller, bluetooth, Sensus Connect etc. Stembediening is hierbij standaard.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 12:23
door D2
PG1 schreef: Omdat ik over een tijdje meer kilometers moet gaan maken ben ik in de markt voor een andere auto en overweeg sterk een V40 aan te schaffen. Omdat ik een diesel wil die vlot, comfortabel en toch zuinig is zal het wel een D4 gaan worden, de recente 4-cilindervariant omdat die het zuinigst is. Het wordt overigens een prive-auto.
Eens met eerdere opmerkingen dat het zeker loont de 1.6 liter D2 te proberen. Die is -in mijn ervaring- zeer betrouwbaar. Hoe het statistisch ervoor staat met de nieuwe D4 weet ik niet, maar als de vele hier gemelde problemen met de D4 maatgevend zijn voor de totale populatie, zou ik als privé koper de viercilinder D4 absoluut laten staan.

Of je de D2 dan snel genoeg vindt, hangt volledig af van wat je gewend bent. Hij voelt wat afgeknepen aan in I (is afstelling), maar is met wat oefening toch vlot van zijn plek te krijgen, en presteert verder absoluut adequaat. Vanaf 110 km/u kun je alles in VI doen, voegt terugschakelen niks toe. Maar de bak is erg prettig, dus als je wilt is dat ook geen probleem.
PG1 schreef:
- Comfortable stoelen vind ik extreem belangrijk. Het is mij alleen niet duidelijk of de verschillende varianten Kinetic/Momentum/Summum/R-Design nu alleen verschillende bekleding hebben, of dat het ook echt wezenlijk andere stoelen zijn?
Alle uitvoeringen hebben sowieso goede stoelen, maar ik heb bewust voor de Momentum gekozen, onderandere omdat de vulling van diens stoelen prettiger aanvoelde dan die in de Kinetic.

Daarnaast zou ik kijken voor de meest uitgebreide verstelmogelijkheid, dus hoogte-, lendesteun-, en zithoekverstelling. In 2012 was dat standaard op de momentum, maar de uitrusting is in de loop der jaren iets veranderd.
PG1 schreef:
- Omdat ik hoofdzakelijk op de snelweg zal zitten vind ik comfortabel rijden het meest van belang; ik wil geen stuiterbak en het ruigere bochtenwerk interesseert me ook niet. De vraag is nu welk formaat velgen nog verstandig is, en of een R-Design af te raden valt? Hebben die allemaal zo'n verlaagd sportonderstel? Is bijvoorbeeld een R-Design op 17" nog comfortabel? Ik lees hier en daar dat de V40 redelijk stug afgeveerd is, vandaar dat ik wel benieuwd ben naar de ervaringen her en der, alhoewel ik zelf de komende tijd wel e.e.a. zal gaan uitproberen.
De V40 Momentum met 17" Mannans is absoluut comfortabel, gaat deinend over lange oneffenheden (ook niet per se prettig), maar kan op korte oneffenheden en slecht wegdek toch licht negatief verrassen (maar dat geldt voor veel auto's). Dus de 16" zou zeker niet verkeerd zijn als je voor comfort gaat. De besturing is sowieso gevoelloos, daar veranderen grotere en plattere banden vrijwel niets aan.
PG1 schreef:
- Moet ik op bandenspanning letten bij proefritten t.a.v. comfort? Ik heb zo hier en daar wat gelezen over die extreem hoge 'eco' bandenspanning wat er dan weer voor zorgt dat het rijcomfort flink achteruit gaat, maar heb geen idee hoe die auto's doorgaans bij de dealers/handelaren staan.

Alleen als het comfort je negatief opvalt...?
PG1 schreef:
- Is bij het navigatiepakket en bluetooth carkit de bediening met je stem standaard? Kon ik zo gauw niet vinden.
Als je een auto met Intro Line of Business Pack Connect (en dat hebben vrijwel alle V40's) kiest dan zit het er sowieso op.
PG1 schreef:
Voor de rest zijn algemene tips ook welkom om op te letten, alsmede welke specifiek opties verbazingwekkend fijn/handig zijn/goed werken of juist niet zo boeiend zijn in de praktijk. Het wordt mijn eerste 'moderne' auto, dus ben wel benieuwd.
- omklapbare leuning passagiersstoel: standaard op de oudere (momentum) uitvoeringen, sinds een aantal jaren optioneel. Kan handig zijn bij het vervoeren van voorwerpen langer dan 2 meter.
- Keyless entry: Heb ik zelf niet, mijn auto heeft alleen keyless start en dat vind ik een tamelijk onzinnig principe. Een systeem waarbij je zowel voor deuren ontgrendelen als motor starten de sleutel in je zak kan houden is wel zo handig. Bovendien heeft de V40 de onhebbelijkheid dat de portieren van buitenaf vergrendeld blijven na uitschakelen van de motor, en je dus extra moet ontgrendelen om bijvoorbeeld iets van de achterbank te pakken. Ik zou me kunnen voorstellen dat dit bij keyless entry niet aan de orde is, maar dat weet ik niet zeker.
- Zonnebrilhouder: Kun je ook als accessoire kopen bij de dealer a €35 oid, en die schroef je gewoon op de plaats waar de handgreep voor de bestuurder zit. De nieuwste lichting V40's heeft trouwens geen handgreep meer voor de bestuurder (bezuiniging), dus daar wordt het even een ander verhaal...
- Airco-uitstroomopening in het dashboardkastje: De latere V40's hebben dit niet meer. Jammer, erg handig als je het mij vraagt.

Niet doen/not very nice to have:
-Panoramadak: Vreet hoofdruimte, kan niet open en als bestuurder doet het niks voor je. Voor kinderen achterin misschien wel leuk. Maar de V40 is al niet al te ruim van binnen, en dit zou verschil kunnen maken tussen wel of niet je hoofd tegen het hemeltje stoten.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 14:23
door sebastiaan84
DO: BUSINESS PACK CONNECT (Navi etc. een must in mijn ogen)
SCANDINAVIAN LINE (Standkachel en Volvo On Call)
SECURITY LINE (Alarm klasse 3 en Keyless drive)
Summum uitvoering, standaard erg compleet en lederen bekleding (persoonlijk, maar dat vind ik prettiger)

Ik rijd regelmatig in de MY2015 V40 D2 Summum full options van mijn ouders, dat ding heeft bovenop de summum uitrusting alle extra lines, en staat op de 16 inch "14% lease wieltjes". Comfort is prima, auto rijd heerlijk en heeft alles aan boord. De D2 vind ik minder lekker rijden als mijn vorige auto ( Toyota Avensis 1.8i 129 pk) en mijn huidge V50. Dit komt hoofdzakelijk doordat ik hem wat te tam vind, de D4 rijd wat dat aan gaat net wat soepeler.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 06.08.2015 - 14:30
door Fietsventje
Mijn (5-cylinder) D3 uit 2012 is ideaal om lui te rijden. Vanaf 80 km/u in 6e versnelling is (meestal) vlot genoeg. Al is doortrekken tot 130 km/u in 4e ook een plezier :-) Op cruise control kan-ie in feite al vanaf iets boven de 70 km/u in 6e. Al moet je dan niks verwachten van gasrepsons, natuurlijk. Maar goed, da's een andere motor met een extra cylinder die wel wat aan de soepelheid bijdraagt, natuurlijk. Heeft er iemand de koppelkromme's en versnellingsbakverhoudingen van de oude 5-cylinders en de nieuwe VEA's al naast elkaar gelegd?

Qua comfort kan ik bevestigen: het gewone chassis met 17" 225 mm brede banden is heel comfortabel, ook op de Belgische wegen. Enkel heel korte oneffenheden worden niet goed uitgefilterd. Ik overweeg om in de volgende weer smallere banden te kiezen (ook ontzettend grote impact op het verbruik, trouwens!). 16" is ongetwijfeld nog comfortabeler, al is dat esthetisch dan weer iets anders en zal het beter bochtenwerk wat minder goed aanvoelen.

De zetels zijn wat mijn betreft hét argument om voor een Volvo te kiezen. Toen ik ging kiezen heb ik in BMW 1- en 3-reeks gezeten (gewone en sportstoelen), in de Audi A4 en de Mercedes C-klasse. Ik carpool met iemand met een A3 Sportsback met sportstoelen. Geen van alle kunnen tippen aan het zitcomfort van de V40. Zelf heb ik wel lederen zetelbekleding (Summum), misschien dat dat belangrijk is om te melden.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 07.08.2015 - 10:00
door mslik
Hoi,

Als je comfort wil zou ik niet te groot gaan qua velgen. Ik heb een D2 (wat ik overigens prima te rijden vindt, maar snel is het niet) met 16 inch eronder en dat bevalt heel erg goed. Van de zomer met sleurhut naar frankrijk geweest en ook na zo'n lange rit heb je geen last van een oncomfortabele auto. Ik heb een D2 Momentum met Intro line en die stoelen zitten zeer goed. Ik heb nogal snel last van mijn rug, maar deze stoelen bieden alle steun die je nodig hebt. Volgens mij zijn alleen de R-Design stoelen anders qua vorm, maar dat wil nog wel eens verschillen per bouwjaar. Vraag gewoon of je mag proefrijden voor wat langer dan een half uur om dit goed uit te zoeken.

Over je D4. Als je privé een auto gaat kopen heb je natuurlijk geen last van bijtelling. Echter ik zie al D4 auto's verschijnen tweede hands die 14% versies zijn. Die auto's zijn dus wel verlaagd ten opzichte van de 14% D2 varianten. Ik heb daarin gereden en dat vond ik vrij veel stuiteren. Ik heb ook in een "normale" D4 gereden en die was net zo comfortable als mijn D2. Dus als je opzoek gaat naar een D4 en het is zo'n 14% lease bak. Loop dan verder want die zijn niet geheel comfortabel zoals jij dat vermoedelijk wil. Wel zijn ze goedkoper dan een normale D4 (minder BPM) dus kijk even als je een goedkopere D4 tegenkomt waar dat aan ligt.

Voor de rest zijn alle antwoorden wel gegeven door de overige forummers.

Michiel

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 07.08.2015 - 10:32
door MichelR
D4's zijn niet standaard verlaagd.. Alleen de oude D2 zijn 20mm verlaagd..

Voor de D4 moet je aparte optie erbij nemen voor sportonderstel (verlaging).

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 07.08.2015 - 11:14
door mslik
MichelR schreef: D4's zijn niet standaard verlaagd.. Alleen de oude D2 zijn 20mm verlaagd..

Voor de D4 moet je aparte optie erbij nemen voor sportonderstel (verlaging).
Hoi,

Om de D4 aan de 14% norm te laten voldoen vorig jaar is deze 15mm verlaagt en heeft hij ook die andere achterspoiler. Dat geld dus alleen voor die business lease modellen of hoe ze dan ook heten. De standaard D4 modellen hebben dit dus niet.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 07.08.2015 - 16:47
door Poolrev
mslik schreef: Hoi,

Om de D4 aan de 14% norm te laten voldoen vorig jaar is deze 15mm verlaagt en heeft hij ook die andere achterspoiler. Dat geld dus alleen voor die business lease modellen of hoe ze dan ook heten. De standaard D4 modellen hebben dit dus niet.
Dat is dus juist niet zo, die high performance spoiler hoort niet automatisch bij het verlaagde onderstel voor de business modellen. Dat was alleen bij MY2012 en de eerste serie van MY2013 zo.

En wat MichelR zegt mbt het verlaagde onderstel klopt ook.

Verder is het een fabeltje dat er verschillende stoelen zijn in de V40. Deze zijn voor alle uitvoeringen hetzelfde, echter met verschillende soorten bekleding, waardoor de stoelen verschillend aanvoelen voor sommige mensen.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 07.08.2015 - 17:40
door PG1
Poolrev schreef:
mslik schreef: Hoi,

Om de D4 aan de 14% norm te laten voldoen vorig jaar is deze 15mm verlaagt en heeft hij ook die andere achterspoiler. Dat geld dus alleen voor die business lease modellen of hoe ze dan ook heten. De standaard D4 modellen hebben dit dus niet.
Dat is dus juist niet zo, die high performance spoiler hoort niet automatisch bij het verlaagde onderstel voor de business modellen. Dat was alleen bij MY2012 en de eerste serie van MY2013 zo.

En wat MichelR zegt mbt het verlaagde onderstel klopt ook.

Verder is het een fabeltje dat er verschillende stoelen zijn in de V40. Deze zijn voor alle uitvoeringen hetzelfde, echter met verschillende soorten bekleding, waardoor de stoelen verschillend aanvoelen voor sommige mensen.
Dit is nog eens eenduidige informatie, door alle verschillende berichten (hier maar ook elders) zag ik door de bomen het bos niet meer qua stoelen en uitvoeringen. Maar dan is het enige verschil (naast bekleding) in stoelen dus de mate van verstelbaarheid? (al dan niet verstelbare lendesteun en al dan niet in hoogte verstelbaar)

De reden dat ik vooralsnog mijn zoektocht naar een D4 tot 2014 modellen beperkt had, was dat vanaf dat jaar het 4-cilinders zijn welke volgens de statistieken beduidend zuiniger zijn dan de eerdere 5-cilinders. Ik weet eigenlijk niet of al die 4-cilinders 14% bijtelling waren maar dat is voor mij dus niet van belang, maar dat verbruik wel!

Afijn, of dat verlaagde onderstel voor mij acceptabel is moet ik gewoon gaan proberen, de verschillende velgenmaten ook. Ik heb eigenlijk geen idee of zo'n dealer doorgaans te porren is voor uitwisselen van de velgen als ik de auto wel wil, maar bijv. een maatje kleinere velgen? (ik heb nog nooit een auto bij een dealer gekocht)
D2 schreef: Hoe het statistisch ervoor staat met de nieuwe D4 weet ik niet, maar als de vele hier gemelde problemen met de D4 maatgevend zijn voor de totale populatie, zou ik als privé koper de viercilinder D4 absoluut laten staan.
Je bent de eerste/enige in dit topic die dit zegt, wat zijn dan precies de problemen? Het enige wat ik veelvuldig genoemd zie is het punt van die EGR klep. Ik ga eigenlijk alleen maar lange snelwegritten (>50km) maken met de auto, dus verwacht dan niet echt problemen op basis van wat ik lees. Ik kan natuurlijk altijd bij de dealer/auto waar ik straks op uitkom daar eens over beginnen om te kijken of dat ding vervangen is door wat beters.
Zijn er dan nog andere serieuze problemen? Ik word anders ook niet blij van dat waterpompgedoe wat bij de D2 vaak voor lijkt te komen.....

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 10.08.2015 - 00:54
door codriver
Fietsventje schreef: Mijn (5-cylinder) D3 uit 2012 is ideaal om lui te rijden. Vanaf 80 km/u in 6e versnelling is (meestal) vlot genoeg. Al is doortrekken tot 130 km/u in 4e ook een plezier :-) Op cruise control kan-ie in feite al vanaf iets boven de 70 km/u in 6e. Al moet je dan niks verwachten van gasrepsons, natuurlijk. Maar goed, da's een andere motor met een extra cylinder die wel wat aan de soepelheid bijdraagt, natuurlijk. Heeft er iemand de koppelkromme's en versnellingsbakverhoudingen van de oude 5-cylinders en de nieuwe VEA's al naast elkaar gelegd?
Bakverhoudingen van D4 14% zijn langer als 5 cilinder D3, ik schakel bij dik 90 naar zijn 6 (adviseert schakelindicator ook) terwijl ik bij V50 D3 makkelijk 80 in 6 reed.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 10.08.2015 - 12:14
door Poolrev
PG1 schreef: Dit is nog eens eenduidige informatie, door alle verschillende berichten (hier maar ook elders) zag ik door de bomen het bos niet meer qua stoelen en uitvoeringen. Maar dan is het enige verschil (naast bekleding) in stoelen dus de mate van verstelbaarheid? (al dan niet verstelbare lendesteun en al dan niet in hoogte verstelbaar)
Klopt. En de verstelbaarheid (van de bestuurdersstoel in ieder geval) is eigenlijk alleen anders bij een Base uitvoering, die mist de kanteloptie (=hoogteverstelling van de voorkant van de zitting) en lendensteun. Alle andere versies hebben dat dus wel bij de bestuurdersstoel.
Daarnaast is er een klein verschil met de elektrisch verstelbare stoelen, deze staan een fractie hoger.

PG1 schreef:Afijn, of dat verlaagde onderstel voor mij acceptabel is moet ik gewoon gaan proberen, de verschillende velgenmaten ook. Ik heb eigenlijk geen idee of zo'n dealer doorgaans te porren is voor uitwisselen van de velgen als ik de auto wel wil, maar bijv. een maatje kleinere velgen? (ik heb nog nooit een auto bij een dealer gekocht)
Een beetje dealer wil daar vast aan meewerken is mijn ervaring!

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 11.08.2015 - 12:42
door D2
PG1 schreef:
D2 schreef: Hoe het statistisch ervoor staat met de nieuwe D4 weet ik niet, maar als de vele hier gemelde problemen met de D4 maatgevend zijn voor de totale populatie, zou ik als privé koper de viercilinder D4 absoluut laten staan.
Je bent de eerste/enige in dit topic die dit zegt, wat zijn dan precies de problemen? Het enige wat ik veelvuldig genoemd zie is het punt van die EGR klep. Ik ga eigenlijk alleen maar lange snelwegritten (>50km) maken met de auto, dus verwacht dan niet echt problemen op basis van wat ik lees. Ik kan natuurlijk altijd bij de dealer/auto waar ik straks op uitkom daar eens over beginnen om te kijken of dat ding vervangen is door wat beters.
Zijn er dan nog andere serieuze problemen? Ik word anders ook niet blij van dat waterpompgedoe wat bij de D2 vaak voor lijkt te komen.....
Het komt inderdaad meestal neer op issues rondom de EGR klep.

Hoofdzakelijk lange ritten rijden is natuurlijk altijd beter, maar uit de klachten op het forum maak ik niet direct op dat het alleen speelt bij de mensen die de V40 voor het spreekwoordelijke 'rondje om de kerk' gebruiken. In jouw geval speelt bovendien wel mee hoe de vorige eigenaar met de auto om is gegaan.

Waterpompproblemen icm de V40 D2 ben ik niet bekend mee. Ik heb wel vernomen dat oudere versies van de 1.6 D2 (o.a. in de S40/V50) veel problemen kennen, maar de versie in de V40 is volgens mij netjes opgedroogd. Zelf heb ik er iig probleemloos meer dan 126.000 kilometer mee gereden.

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 11.08.2015 - 15:14
door VolvoTech
Op velgen zou ik me niet zo orienteren als ik jou was.
Is zo'n beetje het enige wat ECHT makkelijk zelf te veranderen is!

Uitrusting binnenin is een stuk lastiger anders te maken...

Re: Toekomstige V40-rijder met een paar vragen

Geplaatst: 14.08.2015 - 17:10
door PG1
VolvoTech schreef: Op velgen zou ik me niet zo orienteren als ik jou was.
Is zo'n beetje het enige wat ECHT makkelijk zelf te veranderen is!

Uitrusting binnenin is een stuk lastiger anders te maken...
Mwah, het gaat niet zozeer om wat ik uiteindelijk aanschaf inderdaad, het is te veranderen, die velgen. Maar ik wil wel een aantal combinaties uitproberen om te kijken wat voor mij het beste is, vandaar dat ik naar de meningen vroeg.

Waar ik trouwens ook niet helemaal uitkom: volgens mij zijn er V40's met een 52L tank en met een 62L tank. Ik krijg de indruk dat het voor sommige typen danwel modeljaren het een optie was, en voor somige standaard, weet iemand dat? (ik dacht bijv. dat voor de 2014 D4 de 62L standaard ws, maar zie her en der ze geadverteerd met 52L tank)