Pagina 1 van 1

Bandenspanning

Geplaatst: 29.08.2015 - 20:43
door HarryK
Ik wilde vandaag voor het eerst sinds de aanschaf de bandenspanning van mijn V50 T5 controleren. Achter het klepje van de tankdop staat precies hoe veel er in de banden moet: 3.2 bar (bij bandenmaat 205-50/R17). Maar daar schrok ik van, want dat is 1 bar meer dan dat ik gewend was bij mijn V40. Toch even gecontroleerd op de lijst die bij het apparaat bij het tankstation hangt. En ja hoor, dat wat daar stond was vergelijkbaar (3.0 voor, 3.2 achter). Dus dan dat er maar in. Dat betekende wel dat er flink wat lucht bij in moest, want er zat 2.4 in. Ik twijfel toch wel of ik er goed aan gedaan heb, dus vandaar dat ik het even hier wil checken. Moet ik er gewoon aan wennen dat er zo veel lucht in de banden moet bij een V50 T5 of zie ik wat over het hoofd en heb ik er toch te veel in gedaan?

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 29.08.2015 - 20:45
door lint
Bij het bandenspanningsadvies staan diverse gebruiksomstandigheden beschreven met bijbehorende bandenspanning.

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.09.2015 - 10:39
door HarryK
Even een update:
Ik ben er nog steeds niet uit, rijd nu een tijdje met 3.2 bar en ik vind het minder comfortabel rijden. Het rijdt stugger, hobbelt en schokt veel meer. Dus ik heb de neiging om er wat uit te laten lopen. Ik heb de dealer hier gebeld en gevraagd. Zij zijn kort: zij doen overal standaard 2.5 bar in. Dat klinkt bekender, maar ze houden dus geen rekening met gewicht van de auto en de bandenmaat.
Wat doen jullie? Zijn er mensen die wel 3.2 bar in de banden doen?

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.09.2015 - 10:41
door V50 R
Gewoon 2.5 bar er in doen. Staat dacht ik toch ook in het instructieboekje uitgelegd ivm beladingen. 3.2 lijkt mij ook zeer oncomfortabel!

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.09.2015 - 12:19
door OGA244
Goed lezen is een kunst, er staat een waarde in PSI van 32 genoemd en geen 3.2 bar
32 pounds per square inch en dat is 2.20632233 bar.
Ook staat de waarde er in KPA (kilopascal) dat is 0,01 bar, dus 220 kpa = 2,2 bar

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.09.2015 - 12:27
door rsnhakan
2,5 bar rondom zou ik inderdaad doen! Dit beveelt Volvo aan (voor de T5/T5 AWD) wanneer je de auto maximaal belast of veel snelweg kilometers maakt.

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.09.2015 - 13:19
door HarryK
OGA244 schreef: Goed lezen is een kunst, er staat een waarde in PSI van 32 genoemd en geen 3.2 bar
32 pounds per square inch en dat is 2.20632233 bar.
Ook staat de waarde er in KPA (kilopascal) dat is 0,01 bar, dus 220 kpa = 2,2 bar
Kijk! Dat is de verklaring dus! Dat is de denkfout die ik maak. Dank voor de oplettendheid! Ik laat er direct maar ff een barretje uit lopen... ;)

(maar gelukkig ben ik niet de enige die die fout maakt, op het bord bij het tankstation staat het dus ook fout...)

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 11.12.2015 - 21:00
door LtStone
Lol O-)

Overigens gaat dit alleen op als je nog met de originele maten rijdt. Ga je bijvoorbeeld van 15" (standaard) naar 18" of zelfs 19" vergeet dan alles wat je eerder hebt gedacht te weten. Deze banden zijn van een andere orde, en de druk hangt nu voor het overgrote deel af van het type banden zelf dat je eronder schroeft.

High Performance banden met een Y of zelfs Z aanduiding (bijv Goodyear F1 ass) die max 3,5 bar mogen ga je echt niet op 2,4 rondrijden, dat gaat niet goed komen als er een beroep wordt gedaan op (de grenzen van) de banden, zeg in Duitsland of zo. Wat moet je dan nemen? tot je comfort tolerantie niveau wellicht, maar de logica (en mechanica) dicteert echt wel tegen de 3.0 gaan of zo en zeker hoe zwaarder de auto (je zou denken 10% - 15% en echt niet meer afwijken). Door deze velgen te nemen wéét je dat het om contact gaat en niet comfort.

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 11.12.2015 - 21:17
door Marcnij
Kijk ook op de website van de bandenfabrikant, met name bij oude(re) auto's.
De door de Volvo opgegeven bandenspanning is op basis van banden die ten tijde van de produktie van de auto beschikbaar waren.
Intussen is de ontwikkeling van banden doorgegaan.

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 11.12.2015 - 22:37
door ijsga
Ik heb ze altijd op 2.8 bar met 17" (ook in dezelfde bandenmaat als die jij noemt).

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.01.2016 - 23:04
door strui901
Had ze altijd op 2,6 in die bandenmaat.

Re: Bandenspanning

Geplaatst: 08.01.2016 - 23:29
door Fredhead
Let voor de grap ook eens op de slijtage op de band zelf, deze verteld het beste of je de juiste druk gebruikt of niet.

Slijt hij veel in het midden, maar blijft er aan de zijkant veel profiel over is de spanning te hoog.
Slijten ze aan de zijkant weer flink is de spanning te laag.

Oftewel, slijt de band erg netjes over de gehele breedte is de spanning gewoon prima.