Pagina 1 van 1
Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 01.09.2015 - 19:22
door Huite
Heb nu zo tussen de 5 en 6K op de teller van mijn V40 D2 met VEA motor staan.
Blok begint meer en meer "los" te komen en is heel prettig om te rijden.
Ook over de "koets" ben ik tot nu toe meer dan tevreden.
2 zaken vallen me op.
Als de motor nog niet goed op temperatuur is maakt deze boven de 1500 toeren een wat snerpend geluidje.
Het "nagelen" dat bij een diesel hoort is dan duidelijker hoorbaar
Dat verdwijnt weer als de motor warm wordt. Hebben meer mensen dat?
En bij het schakelen hoor ik soms een metalig tikje. Dat bij de overgang van zegmaar vrijloop naar weer versnellen.
Lijkt een kleine speling in de aandrijflijn te zijn en hoor je alleen maar als het verder stil is in de auto.
Klinkt niet echt verontrustend maar toch. Hebben meer mensen dat?
Dat waren mijn twee D2 VEA vragen. Al vast dank voor jullie antwoorden!
Ciao, Huite
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 01.09.2015 - 20:23
door shabby
Zelfde met mijn d4. Voor mijn gevoel is het geluid van de motor ' het en nagelen' wat minder wanneer ik vpower tank. Maar dat ken net zo goed een placebo effect zijn. De motor heeft een heel rauw geluid. De megane welke ik heb gehad die had een mooie roffel. Lijkt mij een product eigenschap.
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 01.09.2015 - 20:31
door Paul
Nee beide hier niet en inmiddels 6k erop. Het valt me op dat de motor juist met koude start nog steeds super mooi klinkt.
En heel stil is eigenlijk dat je je soms afvraagt of het wel een diesel is.
Heb wel andere dingetjes die me opvallen
- Contactpersonen zijn met geen mogelijkheid in die telefoon te krijgen. (zal wel update zijn)
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 02.09.2015 - 13:51
door Get!em
Als je hem bij deze temps al rauw vind klinken, dan zal je helemaal leuk wakker worden in de winter bij het wegrijden in je auto.
Over het algemeen ervaar ik de V40 DEA motor ook als relatief stil (D4 hier in bezit), de allereerste meters tot 500 meter is hij koud nog wat rauwer, maar als je hem netjes in het midden van de toeren (rond 1700) laat zitten dan valt het eigenlijk heel erg mee. Vergeleken met de 1.2tdi seat in koude stand, is hij stil. Die 1.2 is echt een traktor de eerste 5km bij temps onder de 10C.
Of die geluidjes echt wat zijn, kun je eigenlijk alleen live bij een garage laten uittesten of opnemen met een audio apparaatje indien je een goede hebt.
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 02.09.2015 - 21:20
door ppcs
Goed topic!
Inmiddels pas 3000km

er op en ik ervaar inderdaad ook dat nagel geluidje bij 1500 toeren en alleen bij normaal optrekken bij koude motor. Trek je vlotter door het toeren gebied dan is het niet. Ik denk inderdaad ook een product eigenschap.
Dat met de bak herken ik eigenlijk niet, heb nog wel wat moeite met soepel doseren koppeling. Beetje weinig tegendruk vergeleken met de Oude D2.
Wat ik het meest hinderlijk vind is de dip met koude motor in de 1e versnelling bij 1700 toeren. Als ik rustig optrek in de 1 dan houdt de auto even kort maar best flink in. Vermoedelijk wordt de motor hier te veel geknepen software matig. Herkennen jullie dit, of moet ik voor een software update gaan?
Verder trouwens heel erg tevreden over de auto en de motor. Heerlijk soepel en overal in de toeren gewoon kracht!
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 02.09.2015 - 22:24
door Huite
Blij dat ik niet alleen ben met mijn "snerpende" geluidje.
Maak mij daar dan ook geen echte zorgen over.
Dat met die vermoedelijk speling in de aandrijflijn laat ik wel een keer controleren door de dealer.
Het soepel doseren van de koppeling is bij mij ook nog wel een thema.
Probleem daarbij is dat ik vooral snelweg ritjes van zo'n 700 km rij waardoor ik de koppling relatief maar weinig gebruik.
Het inhuoden in de 1e bij 1700 toeren en een koude motor herken ik niet maar zal er eens bewust op letten!
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 03.09.2015 - 11:09
door Get!em
ppcs schreef:
Vermoedelijk wordt de motor hier te veel geknepen software matig. Herkennen jullie dit, of moet ik voor een software update gaan?
Ik heb alleen ervaring met de D2 1.6 en met de D4 190pk, maar beide hebben een behoorlijke invloed van het digitale gaspedaal. Bij de D2 was dat in de 1ste versnelling en koud zeer goed merkbaar, waardoor je gedwongen wordt direct door te schakelen en minder snel op te trekken, dus herkenbaar. Bij de D4 is het koud een ander verhaal, maar alsnog wel merkbaar.
Mbt software update: zowel op de D2 1.6 als de D4 bij 30k een motormanagementsoftwareupdate (3x dubbele woordwaarde...) gehad die de stijl van toeren en krachtverloop aanpaste. Dus kan me voorstellen dat D2 2.0 dat tzt ook gaat krijgen, want het is gewoon een nieuwe motor met nieuwe karakteristieken.
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 03.09.2015 - 12:05
door Huite
Get!em schreef:
Mbt software update: zowel op de D2 1.6 als de D4 bij 30k een motormanagementsoftwareupdate (3x dubbele woordwaarde...) gehad die de stijl van toeren en krachtverloop aanpaste. Dus kan me voorstellen dat D2 2.0 dat tzt ook gaat krijgen, want het is gewoon een nieuwe motor met nieuwe karakteristieken.
OGA244 zal dat voor ons wel in de gaten houden toch?

Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 03.09.2015 - 12:08
door Joh@n
Get!em schreef:
Mbt software update: zowel op de D2 1.6 als de D4 bij 30k een motormanagementsoftwareupdate (3x dubbele woordwaarde...) gehad die de stijl van toeren en krachtverloop aanpaste. Dus kan me voorstellen dat D2 2.0 dat tzt ook gaat krijgen, want het is gewoon een nieuwe motor met nieuwe karakteristieken.
Merk je daar echt zoveel verschil van? Ik heb hem ook gehad bij 30k (D4) maar ik merk niet heel erg veel verschil tussen voor/na. Het nagelen bij koud lijkt er ook nog steeds te zijn, maar de buitentemperaturen zijn eigenlijk nog niet zover gezakt. Dat is dus vergelijkbaar met de D2.
Re: Twee D2 VEA vragen
Geplaatst: 04.09.2015 - 09:58
door Get!em
Het is geen wereldschokkend verschil. De D4 werd voor mijn gevoel alleen iets pittiger bij wegrijden vanuit de 1ste versnelling. Terwijl de 4de versnelling voor mijn gevoel een heel klein beetje getemperd werd met de update. Beide zitten in het hele subtiele in de gasresponse.
BIj de update voor de D2 1.6 was dat verschil overigens iets duidelijker. Daar zat het verschil (was de update die ik in maart 2014 kreeg trouwens) in de 120 - 130km/u bereik qua kracht.