Pagina 1 van 1

Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 26.11.2015 - 12:43
door Sander02
Ik heb af en toe als ik de motor start een soort ja hoe zou ik het noemen, een geluid van iets wat probeert op te starten maar niet lukt. Een repeterend geluid.
Toerental op meter is stabiel. Geef ik een klein beetje gas, dan is het verholpen. Kan het zijn dat 1 van de cylinders niet aanslaat? Misschien bougie of kabel?
1.8 Benzine

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 26.11.2015 - 13:01
door Sander02
Ander dingetje. Ik lijk m'n auto soms door te starten. Dan lijkt het net of ik m'n auto niet hoor starten maar volgens mij hou ik iets te lang de contact aan en slaat die af. Klopt dat? Niet goed voor je startmotor, maar slaat de motor dan ook werkelijk weer af?

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 26.11.2015 - 13:07
door Sander02
En het 3de wat me te binnenschiet. Een wat zwaar geluid bij starten, alsof je demper lek is. Maar luister je buiten de auto lijkt er niks aan het handje.

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 27.11.2015 - 01:28
door Sander02
Iemand een idee?

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 27.11.2015 - 09:17
door m-kliko
Ik heb geen idee. Maar ik kan je wel een andere tip geven:
Je kan je eerste originele bericht aanpassen/bewerken. Dan kun je de drie extra berichten die je hebt gestuurd samenvoegen in 1 bericht.
Just so you know! :)

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 27.11.2015 - 13:56
door Cascarsi
Kun je niet een keer een filmpje maken en die op youtube ofzo zetten? Dit is alsof je een DJ vraagt om dat nummer te spelen dat gaat als "doebydoeby dada".

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 27.11.2015 - 17:03
door Sander02
Had al geprobeert met m'n telefoon op te nemen maar die microfoon is blijkbaar niet gevoelig genoeg. (hele oude nokia). Nou ja dan breng ik 'm wel naar de garage, heb nog garantie, maar wilde gewoon weten of die iets bekends is.

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 03.12.2015 - 15:48
door Sander02
Hier een nogal onduidelijk geluidsfragment. De koplampen zie je ook in sterkte wisselen op het zelfde ritme. Af en toe een fysieke tik.
Motor loopt dan dus instabiel, geef je wat gas, is het weg.

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 03.12.2015 - 17:24
door berndw
ik geloof dat het aanpassen van berichten niet gelukt is

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 04.12.2015 - 13:25
door Sander02
klopt, oude berichten kan je niet verwijderen, anders had ik alles kunnen samenvoegen. Maar ach, nieuwe info kan ook in een nieuwe bericht.

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 07.01.2016 - 22:52
door Sander02
Vandaag is de auto bij de garage geweest. Van de week startte de auto helemaal niet, toen is monteur langsgekomen en zat er geloof ik vocht ergens in de bekabeling. Moet ik nog even navragen. (was er zelf niet bij). Gebeurde wel vaker dat ik een paar keer startpoging moest doen.

Maar het probleem wat ik in dit topic beschreef blijkt iets bekends te zijn bij een Ford motor.
In eerste instantie zeiden ze, we hebben niks geks gevonden en de software maar geupdate.

Toen ik bij de garage weg wilde rijden deed ik een paar keer motor uit aan en ja bingo. Motor draaide weer een keer stationair niet goed.
Dus ik snel monteur erbij gehaald. HIj luisteren en zelf ook even paar keer starten en kwam toen met het verhaal dat ik te snel start.
Hij raad aan, auto in stand 2 te zetten, gordel om te doen en dan pas starten. Dus zeg maar op op moment dat lampen gaan branden.
Blijkbaar duurt de opstart procedure van de computer een paar seconden.

Nu zocht ik daarnet even op en iemand plaatste een quote van Ford op http://www.autoweek.nl/autoreview/25752 ... l-titanium

"De oorzaak welke nu wordt onderzocht is de snelheid ofwel de traagheid van communicatie tussen de diverse computers. Praktijk tests hebben succes opgeleverd wanneer na het aanzetten van het contact, alvorens men start eerst een aantal seconden wacht.
De accu spanning wordt na het aanzetten via het contactslot via de kabelboom naar de diverse gebruikers geleid, bij de ene computer is deze kabel langer, bij de andere dikker, of bij andere omgeven van een draadbundel van andere gebruikers. De communicatie stoornis zou kunnen optreden door de verschillende spanningen welke onvoldoende tijd krijgen om de betreffende computers te laden.

Het voorbeeld is gegeven als bij een normale PC of laptop, indien tijdens de opstartfase reeds diverse commando’s worden ingegeven loopt deze ook vast, of duurt het langer voordat de opstartprocedure is voltooit.

Het starten van de motor vraagt veel stroom, en de daarbij mogelijk optredende inductie verschillen zouden dus invloed kunnen hebben op de diverse nog in opstart verkerende gebruikers. Dit is de voorlopige conclusie, zodra hieruit zekerheden blijken volgt er mogelijk nieuwe software (die bijvoorbeeld de startmogelijkheid automatisch vertraagt).
Als dit het geval is krijgen wij daarvan automatisch bericht.

Ons advies is dan ook, zet eerst het contact aan, even wachten, daarna starten en vaststellen of de storing zich dan nog voordoet."

Ander dingetje, stationair vind ik de motor een nogal aanwezig laag geluid maken. Garage zegt, klopt, 1100 toeren. Als de motor iets warmer is zakt dat en is het geluid weg.

Ervaren jullie deze "probleempjes" ook?

Re: Bij starten apart geluid, gasgeven verhelpt het

Geplaatst: 08.01.2016 - 10:47
door Henriëtte
Nee

en je geeft zelf de antwoorden en oplossingen al.

En dit geldt niet alleen voor een Ford motor.