Pagina 1 van 1

trekhaak

Geplaatst: 31.01.2016 - 11:30
door xantingo
Binnen een week of twee gaat de bestelbon de deur uit voor een V40 T3.

Ik heb de hele samenstelling al uitgedokterd, enkel nog 1 twijfelgeval: al of niet een trekhaak.

Er zijn 3 mogelijkheden: een vaste, een demonteerbare of een trekhaak onder de Fabia van de vrouw...

Nu is mijn vraag: heeft er toevallig iemand een foto van een vaste en een demonteerbare trekhaak onder een V40 (liefst een T3 of D3, geen R-design) - dus met een dubbele uitlaat en een standaard achterbumper?

Tweede vraag: ik vermoed dat een "vaste" trekhaak toch een model is dat demonteerbaar is met een paar bouten los te maken, met andere woorden: dat de kogel niet heel de tijd achter de auto blijft?

Als het echt afzichtelijk is komt de trekhaak onder de Fabia...

Re: trekhaak

Geplaatst: 31.01.2016 - 16:38
door bemmelenan
Ik zou het wel weten Optie 3
Fabia, pffffffftt.........

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 11:46
door zonoskar
Ik heb een demonteerbare onder een R-design

Afbeelding

Maar dat wou je niet weten :)

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 12:43
door manneke-D
xantingo schreef: Tweede vraag: ik vermoed dat een "vaste" trekhaak toch een model is dat demonteerbaar is met een paar bouten los te maken, met andere woorden: dat de kogel niet heel de tijd achter de auto blijft?
Wat is vast? Alles kan gedemonteerd worden. Alleen de vraag is: hoeveel moeite/tijd kost dat?
Dit is de montage-instructie van de vaste trekhaak. Zoals je ziet zijn het maar vier bouten... (plus de rest :D )

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 13:03
door Walter
knappen die bouten er van op als je ze steeds los-vast-los-vast draait? Het gaat wel om de veiligheid van degene die achter jullie rijdt... En wat wil je gaan doen met die trekhaak? Alleen fietsendrager of ook een aanhanger waarbij max toelaatbaar aanhanger gewicht van belang is? Want daar zou tussen de Fabia en de Volvo nog verschil tussen kunnen zitten. Die afneembare zit tegenwoordig netjes weggewerkt. Ik denk zelfs netter dan een deels gedemonteerde vaste

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 13:24
door sebastiaan84
Waarom een vaste kogel willen demonteren? Dat is uit constructieoogpunt niet aan te bevelen. Zoals al gezegd worden die bouten er niet bepaald beter van als je ze meerdere maken gaat demonteren.

Ik kan even kijken wanneer ik tijd heb om de demonteerbare trekstok onder de V40 te knuppen (V40 summum business D2) dat geef iig een beetje een beeld.

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 19:00
door tjub
Hier ook een afneembare. Zie je nagenoeg niks van.

Afbeelding

Zeker niet als je hem een beetje vies laat worden.

Re: trekhaak

Geplaatst: 01.02.2016 - 21:10
door xantingo
Alvast bedankt voor de reacties en de foto's :-)

Ik geloof dat ik het toch maar zo ga laten dan, de trekhaak onder de Fabia, de afdekplaat onder de V40 vind ik niet zo leuk en de vaste (heb ik nu onder de S60) is inderdaad niet zo handig om elke keer te verwijderen (zonder de sterkte van de bouten in rekening te nemen).

De trekhaak moet overigens enkel maar dienen om een kleine aanhanger te trekken, even naar het containerpark en zo; er moet dus geen caravan van 1400 kilo achter...

Re: trekhaak

Geplaatst: 03.02.2016 - 13:00
door Poolrev
Ik heb de demonteerbare, met de standaard diffuser, zie voor plaatjes dit topic:

http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=68343

Ziet er in mijn ogen prima uit!

Re: trekhaak

Geplaatst: 03.02.2016 - 20:50
door xantingo
Het valt inderdaad wel mee... blijft toch even twijfelen :-/