Pagina 1 van 1

autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 17:31
door BendW
Wie heeft er ervaring met het laten polijsten van de voorste ruit.Ik heb namelijk krassen van ruitenwissers op de ruit en Ben eens aan het rondkijken wat er aan te doen.Ik ben van België en hier word er enkel met de hand gepolijst(zou niet goed zijn voor vervorming van het zicht) maar in Nederland zou een bedrijf "glasgarage" een polier robot hebben staan.Iemand hier ervaring mee?..

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 19:05
door Jimmy104
Ben afgelopen zaterdag bij glasgarage in Venlo geweest voor het laten polijsten van de voorruit .. ook i.v.m. ruitenwisser krassen op de voorruit .. duurde ongeveer 2 uur .. kosten € 65,-.
Nadeel is dat er een bepaalde afstand van de zijkanten van de ruit afgebleven moet worden .. was bij mij ongeveer 8cm .. dit i.v.m. afmeting polijstkop .. en waarschijnlijk om schade aan rubbers en lak te voorkomen.
Aan de zijkanten zie ik dus nog wel de ruitschade .. en enige vertekening in het "beeld" waar voorheen de ruitenwisser krassen zaten .. ook aan de onderkant van de ruit zie ik enige vertekening in het "beeld".
Allerlei kleine "putjes" zijn er wel uit.

Ben wel tevreden voorlopig .. denk wel dat ik de voorruit een keer laat vervangen .. maar omdat ik de auto nog niet zolang heb heb ik eerst dit maar eens geprobeerd ..

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 21:03
door BendW
Wat bedoel je met vertekening in het beeld?Is het echt storend en constant aanwezig of is het vooral als het donker is...bij mij zitten de krassen juist in het midden van het gezichtsveld en is vooral storend bij regen omdat de wissers daar niet 100% vegen en als de zon heel laag staat.Zou het een verbetering zijn?Een vertekend beeld is ook hinderlijk denk ik of niet?Alvast bedankt voor je reactie.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 21:23
door Jimmy104
De vertekening van beeld aan de onderkant van de ruit vind ik geen probleem.

De vertekening in het "beeld" waar voorheen de ruitenwisser krassen zaten zit meer in het gezichtsveld van mij als driver. Het is niet storen constant aanwezig. Weet echter niet of dat ook nog zo is als de zon 8-) meer gaat schijnen of als het regent bij nacht met tegenliggers. Dat moet ik nog ondervinden.

Ik vind het wel jammer dat de ruitenwisser krassen aan de zijkant nog aanwezig zijn :-/ .

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 22:02
door BendW
OK,deel je ondervindingen over enkele dagen in de verschillende situaties als je wil.Ben benieuwd en er ook over aan het twijfelen. Alvast bedankt voor je feedback Back.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 22:47
door arnoud
Ik zou ook je glas verzekering er even op nakijken. Ik kon mijn bekraste ruit op kosten van de verzekering zonder problemen laten vervangen door een nieuwe.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 23:20
door BendW
ik heb geen glasbreuk in men polis,anders had ik dat wel al gedaan..

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 27.03.2016 - 23:47
door Johan s60
Ik heb ooit mijn voorruit machinaal laten polijsten, dacht ook bij glasgarage, krassen en kleine putjes zijn dan weg, het zicht is dan een stuk beter, geen vervormingen oid.

Was toen iets van 70 euro in 2009

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 28.03.2016 - 10:47
door BendW
@Johan,je bent dus tevreden van het resultaat?

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 28.03.2016 - 10:57
door Rha007
Als het je alleen om de strepen van de ruitenwissers gaat, kan je ook eerst proberen om met een glasscrub aan de gang te gaan.
Zo'n flesje kost ongeveer €9.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 28.03.2016 - 11:36
door BendW
Heb ik al geprobeerd,de ruit blinkt als nieuw maar de krassen gaan er niet uit...

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 28.03.2016 - 12:36
door Rha007
OK, dan zit er inderdaad niks anders op dan polijsten.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 28.03.2016 - 14:14
door Johan s60
BendW schreef: @Johan,je bent dus tevreden van het resultaat?
Was er toen tevreden mee

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 03.04.2016 - 21:17
door Jimmy104
BendW schreef: OK,deel je ondervindingen over enkele dagen in de verschillende situaties als je wil.Ben benieuwd en er ook over aan het twijfelen. Alvast bedankt voor je feedback Back.
Een aantal dagen verder .. met in de ochtend licht van tegenliggers en ook regen .. in de middag de zon .. op de voorruit .. valt het enigszins mee. Als je er goed op let valt het op en ook op sommige momenten zie je enige vertekening maar niet storend.

Ik heb een foto bijgevoegd waar de "krassen" op de ruit het ergste waren en nog niet helemaal verdwenen zijn. Rechts van deze "kras" zie je op sommige momenten dus nog enige vertekening in het beeld.

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 04.04.2016 - 15:16
door BendW
Dus je bent er toch tevreden van en het is veel beter als ervoor?mag ik het zo omschrijven..

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 04.04.2016 - 19:46
door Jimmy104
Het is een stuk beter dan ervoor .. en er is me te leven ..

Zou zeggen als je in de buurt ben kom zelf effe kijken naar het resultaat en of jou dat € 65 waard is .. en 2 uur wachten .. en de reistijd ..

Re: autoruit polieren

Geplaatst: 04.04.2016 - 20:05
door BendW
Ik denk dat het sowieso het geld waard is als het resultaat uiteindelijk beter is als voorheen en de veiligheid ten goede komt.