Pagina 1 van 1

Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 10.06.2016 - 19:52
door RudolphJ
De condensor van mijn V50 D5 aut. (132 kW, 08-2007, 430.000 km.) blijkt lek. Nu wil ik hem laten vervangen (evenals de droger) maar kan geen wijs meer uit het enorme aanbod van verschillende merken. Nissens, Hella, Diederichs, Van Wezel, Kager, NRF... En omdat de onderlinge prijsverschillen in webshops als Mister-Auto.nl of Porza.nl aanzienlijk kunnen zijn, vraag ik mij af welk merk ik nu het beste kan monteren? En is het dan raadzaam om zowel condensor als droger van hetzelfde merk te monteren, of maakt dat niets uit? Alvast dank voor het meedenken!

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 10.06.2016 - 20:29
door Johan s60
Wellicht moet je ook de vraag stellen hoelang wil je nog met de auto doen, wellicht volstaat dan een condensor van iets mindere kwaliteit.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 10.06.2016 - 22:20
door edraket
Nissen en Hella is erg goede kwaliteit en wordt vaak origineel toegepast, de overige merken zou ik links laten liggen. Vaak slechte pasvorm en kwaliteit.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 00:07
door RudolphJ
Dank voor jullie reacties. @ Johan s60: geplande levensduur: ik heb de V50 altijd top laten onderhouden, en mag daarom nog wel een aantal jaren mee. Dan blijft mijn vraag: wat is dan een condensor van mindere kwaliteit (ervan uitgaande dat de pasvorm wel goed moet zijn natuurlijk). En ben nog benieuwd of zowel condensor en droger beter van hetzelfde merk kunnen zijn of dat dan weer niet zoveel uitmaakt.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 10:28
door Johan s60
Het huismerk van AM is dus van minder kwaliteit, verder zou het niet uit mogen maken als de droger van een ander merk is, op AM is er zelfs geen merk als NRF of nissens, maar wel een van Hella= Behr wat ook goed is

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 11:12
door edraket
RudolphJ schreef: Dank voor jullie reacties. @ Johan s60: geplande levensduur: ik heb de V50 altijd top laten onderhouden, en mag daarom nog wel een aantal jaren mee. Dan blijft mijn vraag: wat is dan een condensor van mindere kwaliteit (ervan uitgaande dat de pasvorm wel goed moet zijn natuurlijk). En ben nog benieuwd of zowel condensor en droger beter van hetzelfde merk kunnen zijn of dat dan weer niet zoveel uitmaakt.
Dat heb ik toch al aangegeven hierboven? Alles is simpelweg minder, de materialen, pasvorm. dus algehele kwaliteit. Zou er bij mij niet op komen. Is redelijk wat werk, en die reparatie wil je niet nog eens over 2 jaar. Bovendien moet het systeem weer open, droger weer vervangen, en afvullen, dus goedkoop is hier echt duurkoop!

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 11:19
door edraket
Ik zou overigens de droger bij de dealer halen. Er zijn 2 types voor de D5, dan weet je zeker dat je de goede hebt.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 21:11
door mad2000
Nissens maakt uitstekende vervangers voor airco en koeling radiatoren.
Hella is ook een prima A-merk en anders Valeo... Veel Volvo onderdelen komen daar vandaan.

Ik heb een Nissens tegenwoordig voor de koeling. Past uitstekend !!

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 22:41
door RudolphJ
@ edraket: ik bedoelde: welke merken zijn dan van mindere kwaliteit. Ik maak uit de reactie van mad2000 op dat Nissens, Hella, Valeo wel de betere merken zijn.
@ Johan s60: wat bedoel je met AM; After Market? Ik kwam NRF ook wel tegen, mag ik die dan ook onder de betere merken scharen? Verder is mij opgevallen dat de diverse merken veelal verschillende afmetingen voor de condensor hanteren. Het lijkt mij toch dat de correcte afmeting van de condensor de eerste vereiste is, toch? Dit i.v.m. montage en koelend vermogen? Wellicht voor sommigen ietwat onnozel klinkende vragen, voor mij als leek op het gebied van airco nog veel te verkennen/leren!

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 11.06.2016 - 23:15
door Johan s60
AM moet MA (Mister Auto) zijn

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 12.06.2016 - 14:09
door edraket
RudolphJ schreef: @ edraket: ik bedoelde: welke merken zijn dan van mindere kwaliteit. Ik maak uit de reactie van mad2000 op dat Nissens, Hella, Valeo wel de betere merken zijn.
Misschien was ik niet duidelijk, maar dat exact had ik toch ook al geschreven, de overige merken zijn gewoon minder van kwaliteit. Niet om bot te doen, maar hoeveel duidelijker wil je het nog hebben?

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 13.06.2016 - 11:35
door RudolphJ
Je hebt je punt gemaakt edraket.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 13.06.2016 - 12:37
door Sander02
Misschien orgineel sloopauto nog een optie? Geen idee wat het prijsverschil is tussen orgineel en aftermarket maar wat bepaald de levensduur van een condensor? Heb bij m'n vorige auto (niet volvo) ook geen orgineel gebruikt en die ging jaren mee.

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 13.06.2016 - 22:02
door v360glt
De ori condensor hoeft niet beter te zijn ik heb deze al vervangen bij v50 met 4 jaar erop. Bij de v50 en s80II en v70III is een punt dat bij de diesel de intercooler ervoor zit. Hier gaat altijd vuil en rommel zich ophopen, je komt er ook haast niet bij om het schoon te maken. Het is zeker ook handig om in de winter het strooizout weg te spoelen.
De nissens condensors zijn de laatste jaren vaker weer stuk gegaan, als de coating stuk is gaat het vocht lekker tussen de coating en het alu vreten.

groetjes v360glt

Re: Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 14.06.2016 - 12:33
door RudolphJ
Het is een Nissens condensor geworden met een NRF droger. Dank voor het meedenken!

Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 27.02.2025 - 12:25
door DB200
RudolphJ schreef: 14.06.2016 - 12:33 Het is een Nissens condensor geworden met een NRF droger. Dank voor het meedenken!
Was dit achteraf een goede keuze? Welk merk had de beste pasvorm?

Airco condensor defect; welk merk als vervanging?

Geplaatst: 27.02.2025 - 14:13
door RudolphJ
Het is inmiddels bijna negen jaar geleden... Vind je het erg dat ik dat dan niet meer weet?