Pagina 1 van 1

V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 03.07.2016 - 08:17
door Harm*Jan
Hallo!

Mijn oog is gevallen op een hele leuke Volvo V70 XC uit 2000, op basis van de V70 Classic.
Donker groen met beige interieur. Een prachtig combi!

In eerste instantie was ik helemaal niet op zoek naar een XC. Want deze auto heeft wat nadelen ten opzichte van de normale V70. Hoger brandstof verbruik en meer ingewikkelde gevoelige techniek mbt de AWD. Klopt het dat de AWD nogal eens problemen geeft?
Heeft iemand hier ervaringen met de eventuele problemen en waren deze goed te verhelpen, of lopen de kosten bij AWD problemen nogal snel uit de hand?
En is het brandstof verbruik écht zoveel hoger als bij een 2WD?

Hopelijk kunnen jullie me een beetje verder op weg helpen met het maken van een verstandig besluit.

Alvast bedankt voor jullie reacties.

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 03.07.2016 - 11:35
door lint
Je noemt gelukkig zelf de nadelen al op, de AWD is gevoelig voor slijtage , het bandenprofielverhaal. Het verbruik van een AWD is ook hoger. Je moet goed nadenken en rekenen en daarna een keus maken.

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 03.07.2016 - 12:59
door ChrisMe
en soms kan je ook gewoon iets kopen omdat je er helemaal blij van wordt ;-)

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 04.07.2016 - 09:28
door sbv
awd systeem is erg gevoelig. Je weet nooit wat er in het verleden aan onderhoud aan gedaan is. Brandstof verbruik zal iets hoger liggen maar als dat echt een issue is koop dan een moderne auto :-)

Problemen zijn vaak een rotte visco kopppeling door te weinig of geen rekening houden met profieldiepte en soort banden voor en achter. Verder wil de haakse overbrenging soms wel eens defect gaan

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 04.07.2016 - 10:47
door xgeering
sbv schreef: Brandstof verbruik zal iets hoger liggen maar als dat echt een issue is koop dan een moderne auto :-)
Een moderne(re) auto lost het probleem niet op, die zal ongetwijfeld wel iets minder dorst hebben maar waarschijnlijk ben je dan meer dan dit verschil kwijt aan meer afschrijving. Tsja, en als je het zo beredeneert en dan de keuze moet maken dan zeg ik, zonder enige vorm van twijfel "doe mij dan die XC70 maar" :D

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 05.07.2016 - 22:09
door Harm*Jan
Bedankt voor de reacties. Op zich word ik blij van de auto welke ik gezien heb.
Vandaag ben ik gaan proefrijden met de auto. Tja....toen werd ik toch iets minder vrolijk. De motor klonk goed maar de automaat schakelde beroerd en ging op een gegeven moment in nood loop.
De AC deed t niet, wellicht t minst grote probleem. De auto was ook rumoeriger dan ik had verwacht.
De verkoper zei dat de automaat zo te fixen was met een flush en een software reset/update. Is dat zo?
Zijn er veel problemen met de V70 automaten?

Vrijdag ga ik met een andere V70 classic een proefrit maken bij dezelfde firma. Zilverkleurig en gewone uitvoering. Eens kijken hoe dat bevalt.

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 06.07.2016 - 09:40
door sbv
airco's gaan wel vaker defect. lekke verdamper bijvoorbeeld
De automaten zijn over het algemeen redelijk sterk, maar alles kan kapot

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 06.07.2016 - 10:36
door xgeering
Harm*Jan schreef: De verkoper zei dat de automaat zo te fixen was met een flush en een software reset/update. Is dat zo?
De airco is niet hetgeen waar ik me het meest zorgen om zou maken, wel de automaat. Technisch kan ik je niet helpen, op autotechnisch gebied heb ik twee linkerhanden, maar met mijn eenvoudige boerenverstand zeg ik: "als de automaat werkelijk zo makkelijk te fixen is, laat de verkoper dat dan gelijk maar doen (moet hij sowieso toch, anders is de auto onverkoopbaar), maak daarna nogmaals een proefrit, en beslis op basis daarvan". Sowieso daarvoor geen koopovereenkomst tekenen, ook niet bij de belofte dat de problemen worden opgelost; pas tekenen als de auto goed is !!!

Vraag gelijk hoeveel garantie hij geeft, dit om te voorkomen dat het probleem in eerste instantie opgelost lijkt (door symptoombestrijding) maar later opnieuw de kop opsteekt en jij alsnog met een financieel debacle zit.

Autoverkopers die beweren dat problemen eenvoudig te fixen zijn vertrouw ik op voorhand niet; maar dat kan eerlijkheidshalve toegegeven ook aan mij liggen. Feit is wel dat als er daadwerkelijk een defect in de automaat zit, dat flushen dit niet oplost.

Re: V70 classic of V70 XC (classic)

Geplaatst: 07.07.2016 - 22:28
door Harm*Jan
Ik ben het helemaal met je eens xgeering!
Natuurlijk heb ik nog geen koopovereenkomst getekend of iets in die geest. Hij zal de auto inderdaad eerst moeten laten maken en daarna kan ik nog eens een proefrit maken. Rijdt de auto dan goed, kan ik altijd nog over gaan tot de koop.

Ik denk dat ik eerst maar eens een ander model ga rijden en kijken hoe die aan voelt.