Pagina 1 van 1

Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 20.10.2016 - 19:07
door Arnie82
Hoi!

Vanaf vandaag hebben ineens mijn koplampsproeiers (af-fabriek xenon) besloten niet meer mee te doen... :-/

Even wat zaken gechecked:
* Lampknop staat in de juiste positie
* Reservoir is vol
* Zekering is goed

De sproeiers zelf komen ook niet naar boven als je sproeit met de hendel en er ligt ook geen water onder de auto wat weglekt oid.
Ik denk haast dat de pomp kapot is maar is dat een gegronde conclusie? En zit de pomp bij het reservoir in de buurt?

Binnenkort voor de APK dus dan moet dit meteen maar even aangepakt worden... Geen sproeiers op de lampen is geen ramp maar het irriteert me enorm als iets niet werkt 8-)

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 20.10.2016 - 19:19
door lint
Klinkt inderdaad als een defecte pomp, alle andere oorzaken heb je al uitgesloten.

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 20.10.2016 - 19:51
door Apox
Meet met multimeter op de stekker van de pomp. Als 12v toekomt. Vervang pomp dan.

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 20.10.2016 - 19:59
door Arnie82
Even doormeten zal inderdaad uitsluitsel geven... Waar zit de pomp precies?

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 20.10.2016 - 20:29
door snorremans
Koplamp sproeiers doen het niet bij iedere sproeibeurt van de ruitenwissers, ik meen bij iedere vijfde sproeibeurt van de ruitenwissers van de voorruit gaat 1 keer de koplampsproeiers mee, dus doen ze het helemaal niet of heb je niet voldoende met voorruit sproeiers gebruikt ?

Zie bladzijde 49 in het instructie boekje

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 21.10.2016 - 08:27
door Arnie82
snorremans schreef: Koplamp sproeiers doen het niet bij iedere sproeibeurt van de ruitenwissers, ik meen bij iedere vijfde sproeibeurt van de ruitenwissers van de voorruit gaat 1 keer de koplampsproeiers mee, dus doen ze het helemaal niet of heb je niet voldoende met voorruit sproeiers gebruikt ?

Zie bladzijde 49 in het instructie boekje
Klopt... Al is deze interval bij Xenon anders... Ook geprobeert maar ze werken echt niet <_<

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 21.10.2016 - 10:15
door Apox
Zou voor jouw wagen zijn.
Hef de wagen op, demonteer wiel en wielkast rv en meet op de pomp die aangeduid is in foto

Re: Koplamp sproeiers defect

Geplaatst: 21.10.2016 - 12:25
door Arnie82
Apox schreef: Zou voor jouw wagen zijn.
Hef de wagen op, demonteer wiel en wielkast rv en meet op de pomp die aangeduid is in foto
Thanks! Auto moet binnenkort gekeurd worden en de winterwielen eronder dus ik denk dat het even een combi gaat worden.