Pagina 1 van 2

S60 D5

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:07
door jvilly
Allereerst wil ik mij voorstellen, ik ben Arno en rijdt momenteel een VW Golf MK 4 TDI 90 PK chipped (120pk / 290NM). Nu ben ik op zoek naar een andere auto, waaronder een S60 D5 163 PK.

Nu heb ik een proefrit gemaakt, en wil ik deze ervaring delen met jullie. Want ik weet niet of dit nu een typische eigenschap is van de S60 D5 of dat ik een "foute" wagen gereden heb.

Allereerst vond ik de vering erg zacht, tegen het Amerikaanse aan. Zeker als je dit niet gewend bent kan dit lastig zijn (wagenziek). Dit gebeurde ook, terwijl we op de snelweg reden. Daarnaast vond ik de capaciteiten van de D5 qua trekkracht niet overlopen, ik begrijp dat het zo'n 1500 kg mee moet nemen ipv 1157 kg (Golf). De welbekende brom / grom van de 5 cilinder was niet echt nadrukkelijk aanwezig. Duidt dit op een motorprobleem?

Verder merkte ik dat de sturing niet erg direct was, en leek de stuurbekrachtiging onnatuurlijk snel te werken (zal gewenning waarschijnlijk).

Ik vind de S60 een erg mooie wagen, echter deze punten vielen mij op tijdens de rit. Zeker in vergelijking met de Golf, vond ik (ondanks dit appelen en peren vergelijking is) dat de Golf helemaal niet zo gek rijdt.

Ik ben daarom benieuwd naar jullie ervaringen ten opzichte van een VW / Audi TDI. Of heb ik in dit geval met een S60 gereden die behoorlijk onder de "maat" was? :?:

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:30
door s80t6
ik zou zo snel mogelijk een nieuwe testrit maken in een vergelijkbare auto. Dan heb je voor jezelf referentie materiaal...

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:34
door NielsPHEV
weet je zeker dat het een D5 was en geen 2.4 D, en oja had je de handrem er wel af.

De beleving die je omschrijft klopt niet bepaald met hoe ik deze ervaar in een S60 D5

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:37
door Ben
Ik waag ook te vermoeden dat het geen D5 was. Ik herken het hele verhaal niet in mijn S60 D5 ervaring.

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:46
door marsm104
Toevallig een fototje gemaakt, of iets anders waar het kenteken op staat. Dan kan je via rdw de motor opvragen. Weet je gelijk welk type motor je had.

En mijn eigen ervaring met de S60... onvergetelijk > aan het sparen :D

Geplaatst: 23.08.2006 - 22:52
door Ce
Ik deel de mening van mijn voorgangers. Je hebt, denk ik, niet de goeie wagen gereden. Ik ben zelf ook een "nieuwe" S60 D5 rijder (model 2004, gekokcht met 130.000 op de teller) en was zwaar onder de indruk van de trekkracht en souplesse. Ook de diepe 5 cylinder roffel is zeer verslavend.

Feit is natuurlijk ook dat je overstapt uit een auto die ook al flink uit de voeten kan. Het verschil wordt dan al wat kleiner.

Zelf heb ik een S60 met sport onderstel. Dit heeft enkele nadelen maar zeerzeker ook voordelen. Als nadelen kun ik noemen de soms wat "stuiterige" wegligging (op "klinkers") en de wat toegenomen rijgeluiden. Als voordelen dat je er behoorlijk mee de hoek om kunt en de enorme stabiliteit.

Geplaatst: 24.08.2006 - 10:38
door Marcel
Wellicht is het golf gevoel niet te upgraden naar een volvo rij ervaring. Rij nog een keer in een andere D5, met sportonderstel, en kijk of het je aanstaat. Als je dan hetzelfde gevoel hebt moet je wellicht eens bij audi gaan shoppen.

Bij mij is het omgekeerd, als ik (mee)rij in een golf erger ik me aan de harde stoelen en stugge vering. Het is maar waar je aan gewend bent.

Geplaatst: 24.08.2006 - 11:17
door jvilly
Bedankt voor jullie reacties, helaas heb ik het kenteken niet gezien. Was een D5 uit 2002, heb het motorblok gezien er stond D5 op. Een sportonderstel zat ik ook aan te denken. Zijn er versies van de S60 die een standaard sportonderstel hebben ("sport Edition"?).

Ik wil nog met een andere D5 rijden, aangezien ik over het algemeen juist zeer positieve dingen hoor over de S60. Wellicht zal een Rica chip meer beleving van snelheid geven. Of is het wellicht een 2.4D geweest ipv D5.

Zelf kijk ik inderdaad ook naar een A4 na 2001, facelift en verbeterd onderstel met een 130PK TDI motor. De sedan bestaat in geen enkele vorm (lees uitvoering / pakket) met een neerklapbare achterbank. Zelfs de Pro-line heeft dit niet standaard, dit was een extra optie. Aangezien mijn vriendin en ik af en toe IKEA aandoen.... is dit lastig.

Geplaatst: 24.08.2006 - 11:36
door Ce
jvilly schreef:Bedankt voor jullie reacties, helaas heb ik het kenteken niet gezien. Was een D5 uit 2002, heb het motorblok gezien er stond D5 op. Een sportonderstel zat ik ook aan te denken. Zijn er versies van de S60 die een standaard sportonderstel hebben ("sport Edition"?).
Ik weet niet of er een S60 sport edition bestaat. Feit is dat het verlaagde onderstel (inclusief 17 inch wielen) een optie was (is) en veelal apart in de optielijst zal staan. Mijn S60 stond als "sport" in de advertentie.

Geplaatst: 24.08.2006 - 14:17
door Richard
Ik zou een proefrit maken met een andere D5. Zelf kom ik uit een passat TDI uit 98. En vind de v70 d5 echt een beul. Enige verschil is dat je de d5 meer op toeren moet hebben dan een TDI, de laatste heeft al bij een laag toerental flink wat trekkracht. Wat ook meespeelt is dat jouw golf 290 nm trekkracht heeft de d5 heeft 340 nm. Dat is een relatief klein verschil afgezet tegen het verschil in wagengewicht.
Wat betreft de besturing. Ik vond die in de passat juist veel te licht. Je voelde nooit wat je aan het doen was. Hoe de nieuwere vw sturen weet ik niet.
Wel heb ik een aantal keren meegerden mer iemand die een passat 2.0 140 pk TDi heeft en die trekt echt als een beer. Dat scheelt echt niet veel met de D5 van mij.

Geplaatst: 24.08.2006 - 15:42
door fluz
Voor mijn S60 D5 reed ik in een Audi A4 avant uit 2000. Deze had de 115 pk TDI motor. In vergelijking met de D5 is de audi duidelijk minder strak geveerd (ik heb geen sportonderstel, wel 17"velgen), tevens is de D5 (in goede conditie) beduidend veel sneller dan de Audi.
Wel heb ik een aantal keren meegereden met iemand die een passat 2.0 140 pk TDi heeft en die trekt echt als een beer. Dat scheelt echt niet veel met de D5 van mij.
Gisteren probeerde de nieuwe passat TDI 2.0 't bij het stoplicht nog wel, maar moest 't toch afleggen. Zal wel nog niet ingereden geweest zijn. :P

Geplaatst: 24.08.2006 - 16:52
door Richard
fluz schreef:Voor mijn S60 D5 reed ik in een Audi A4 avant uit 2000. Deze had de 115 pk TDI motor. In vergelijking met de D5 is de audi duidelijk minder strak geveerd (ik heb geen sportonderstel, wel 17"velgen), tevens is de D5 (in goede conditie) beduidend veel sneller dan de Audi.
Wel heb ik een aantal keren meegereden met iemand die een passat 2.0 140 pk TDi heeft en die trekt echt als een beer. Dat scheelt echt niet veel met de D5 van mij.
Gisteren probeerde de nieuwe passat TDI 2.0 't bij het stoplicht nog wel, maar moest 't toch afleggen. Zal wel nog niet ingereden geweest zijn. :P
Oh, hij legt het ook wel af :) We hebben een keer een soort van wedstrijdje gedaan. En toen moest hij vol doortrekken geloof ik en ik zat iedere keer rond de 4000 toeren. (ik had nog wat over dus tot het rode gebied) Maar het trekt toch heel behoorlijk zo'n TDI.

Geplaatst: 24.08.2006 - 18:34
door jds
Er zijn verschillen in de hardheid van de veren tussen de verschillende modeljaren. De eerste modeljaren tot 03 waren inderdaad zeer zacht , later zijn de onderstellen geleidelijk harden geworden en het 07 model is tot nog toe het hardst.
Indien je er Eibach veren onder steekt wordt de wagen aanzienlijk sportiever. Ik heb zelf het Volvo-sportonderstel en zou dit niet meer nemen. Eibach en H&R zijn beter.
De trekkracht is bij alle modeljaren hetzelfde en 340 Nm is wel degelijk genoeg.

Mvg
Johan DS

Geplaatst: 03.09.2006 - 22:41
door silverado
Als je toch regelmatig naar IKEA gaat..... een V70 !!!!

Geplaatst: 04.09.2006 - 01:53
door Hans
Lijkt mij ook de enige juiste optie!! En je gaat er nog eens vaker heen voor de lol.

Geplaatst: 04.09.2006 - 23:03
door jvilly
Haha, die zweden helpen elkaar zo ... grote V70 + IKEA, handige combi. ::idea:

Maar wat betreft de wegligging, indien ik een strakkere sturing zou wensen, bij welke fabrikant kan ik het "best" de vering / onderstel aan laten passen?

En ik lees wat betreft chiptuning veel mensen over Rica 163 => +/- 195, geeft dit een significant betere snelheidsbeleving? En hoe gedraagt de koppeling, wordt er om het maximum koppel heen ge"tuned", dat is namelijk bij mijn Golf gedaan. Zodat ik mijn koppeling niet al te snel verslijt. Ik lees namelijk ook in dit forum over koppelingen die vrij vlot verslijten na chiptuning.

Geplaatst: 05.09.2006 - 09:29
door fluz
Als je toch regelmatig naar IKEA gaat..... een V70 !!!!
_________________
Volvo V70 D5 Silver, 230.000 km [voorheen volvomen... ]
....Of je neemt gewoon die mooie S60 met een trekhaakje. In een leuk aanhangertje past een stuk meer dan in een V70 en je hoeft dan niet de hele tijd met een klankkast rond te rijden :twisted: .

Geplaatst: 05.09.2006 - 18:32
door Frumpy
Als vervangende auto heb ik nu een paar dagen een S60 D5 automaat meegekregen van januari 2006.
Wow, wat een koppel heeft dat kreng, trekt als een t**t meteen vanuit de laagste toeren. Voor mijn gevoel toch wel sneller dan de S80 benzine 2,4 170PK, ook al scheelt deze qua gewicht op het kenteken maar zo'n 40 kg.

Vering is stug sportief te noemen.

Wellicht dat de nieuwere S60 D5 beter is dan de oudere, maar deze bevalt prima. Het zal niet mijn keuze zijn, de S60, vanwege de beperkte ruimte achterin de auto, maar motorisch vind ik hem absoluut tof.

Geplaatst: 05.09.2006 - 19:30
door bart simpson
Het vergelijk met een 170pk gaat in het geheel niet op, een D5 is marginaal sneller onderin dan een 2.5T van 210pk.

Geplaatst: 05.09.2006 - 21:40
door Frumpy
bart simpson schreef:Het vergelijk met een 170pk gaat in het geheel niet op, een D5 is marginaal sneller onderin dan een 2.5T van 210pk.
Ik was eigenlijk niet zo op de hoogte met diesels, maar nu wordt me wel het e.e.a. duidelijk. Ook waarom het verbruik relatief hoog ligt. :lol:

Onderstaande en meer (van augustus 2005) is te lezen op:
http://autonieuws.autotrader.nl/rijimpr ... autotrader

Volvo’s vijfcilinderdieselmotor D5 was al zo fijn, en nu hebben de Zweden ‘m ook nog eens verbeterd. Met nog meer pk’s en nog meer trekkracht maakt de krachtbron opnieuw indruk. Niet eens zozeer vanwege de cijfers, 185 pk en 400 Nm, maar vooral met de manier waarop de zelfontbrander presteert.

Wat een heerlijke vijfcilinderroffel maakt de D5 toch, hij geeft je eigenlijk geen moment het idee met een diesel op pad te zijn. Ja, wanneer je gas geeft vanaf 1.500 tpm, dan herinnert de gretigheid vanaf lage toeren je direct aan de souplesse van een moderne, oliegestookte common-railmachine. Hoe meer toeren, des te mooier de klanken die de D5 laat horen. Vaak zijn de geluiden die een diesel boven de 4.000 toeren produceert, verre van prettig maar bij deze Volvo-motor zijn ze een genot voor het oor. En de vijfcilinder heeft nog een eigenschap die niet ‘des diesels’ is, namelijk dat ‘ie met gemak 5.000 toeren draait. De naald van de toerenteller loopt bijna de schaalverdeling uit. Door het mooie geluid en de ongekende souplesse, trek je met deze diesel veel verder door dan nodig is. We hebben zelden zo’n opzwepende zelfontbrander gereden, in dat opzicht doet Volvo’s D5 denken aan de zes-in-lijn-diesels van BMW.