Pagina 1 van 1

Xc 60 d4 gt8

Geplaatst: 04.12.2016 - 12:27
door oostvleteren
Na 20 volvo kan ik al een beetje meepraten en ik moet zeggen dat dit de beste is die ik gereden heb, betreft or bj 2015 met alle mogelijke/ nuttige opties. Verbruik zeer goed, prestaties ook en zeer betrouwbaar, heb nu echter een zeer goed inruilvoorstel gekregen waardoor de bijbetaling wsl minder gaat zijn voor nu een xc90 inscription dan volgend jaar voor een nieuwe xc 60. Toen ik verleden jaar deze bestelde was de 90 gloednieuw met lange wachttijden en weinig korting, is nu wel veranderd, hoewel 5 maanden wachten toch lang genoeg is. De duurste in onderhoud en herstellingen was een 90 bjr 2006, de eerste lichting met d5 185 pk en gt6, cilinderkop compleet en versnellingsbak kwamen aan de beurt tss 150k en 189k , toen ook besloten om niet meer zolang door te rijden hoewel ik denk dat deze nwe d4 dit wel zou kunnen zonder extra kosten dan het reguliere onderhoud. Ps ik lees wel eens dat harmann kardon niet de beste klank geeft maar ik heb er ook de optionele subwoofer erin en dit klinkt al heel erg goed, kan zeker de vergelijking met de dynaudio premium sound van de vorige xc90 aan , tegen de bw van de nieuwe generatie zal het natuurlijk wel wat minder zijn maar je kunt moeilijk gaan vergelijken, spelen in een andere klasse ( vermogen, aantal en materiaal van luidsprekers , prijs enz. )

Re: Xc 60 d4 gt8

Geplaatst: 08.01.2017 - 18:09
door euerw
Zelf een d5 type in mijn xc60 zitten en vraag me echt af de nieuwe d4 het zelfde genot en vermogen kan geven, tevens weten we nog niet hoe sterk dit nwe blok is tov de oude d5, moet eerlijk zeggen ook nog niet gereden met de nieuwe motor.
Qua gevoel zou ik nu nog snel een oud type blok kiezen

Re: Xc 60 d4 gt8

Geplaatst: 08.01.2017 - 18:19
door dbosker
zou het toch eens proberen. Datzelfde dacht ik namelijk ook. Ik kan 1:1 vergelijken. Ik heb een C70 D4 (5-cilinder) en een XC90 D5 (4-cilinder). Daarvoor een V60 D5 (5-cilinder). Ik moet zeggen dat de XC90 sneller, krachtiger, stiller en zuiniger is.

Re: Xc 60 d4 gt8

Geplaatst: 13.01.2017 - 22:15
door oostvleteren
Rij nu intussen met mijn 2e 4 cilinder diesel en idd, geluid is minder, letterlijk en figuurlijk, maar het rijdt echt soepel en als de spreekwoordelijke brandweer

Re: Xc 60 d4 gt8

Geplaatst: 13.01.2017 - 22:36
door ...
Er is weinig of geen (motor) beleving ... een 5 of 6 cilinder heeft een eigen sound. Die mis je bij de 4 cilinders. Geeft tegelijkertijd weer hoe stil de 4 cilinder is!!

In prestaties doet de 4 cilinder niet onder voor de 5 of 6 cilinder ....

En in ons geval met T5 zelfs meer vermogen en hoger koppel bij lager toerental. En niet alleen vanwege de Polestar optimalisatie.