Pagina 1 van 1

powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 15:24
door t.renouvin
heeft er iemand ervaringen met het powerflushen van de motor? (motor aansluiten op een machine die onder druk de motor schoonspoelt)
Mijn XC70 geeft een 'geen oliedruk z.s.m. stoppen' melding. Na twee keer de olie te hebben ververst waarvan één keer met een toevoeging die met stationair draaien vaste stukken heeft losgemaakt. Helaas blijft de melding terugkomen.
Met een garage heb ik nu het plan gemaakt om eerst te zien of de sensor ok is (is volgens mijn mannetje die nu met vakantie is ok) en vervolgens de olie druk overflow klep te controleren. Mocht het geen van deze twee euvels zijn, dan de karterpan te verwijderen en te kijken of de zeef of de oliepomp defect of verstop zit. Een volvo dealer zei dat het verstandig is om een powerflush te gaan doen. Hier had de eerder genoemde garage geen ervaringen mee.
Iemand hier wel?

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 15:33
door Ben
Er is zelfs een speciaal topic over.

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 16:09
door t.renouvin
zoekfunctie blijft lastig op dit forum..

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 16:22
door Ben

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 16:29
door Ramon&Ramon
De O ring tussen de aanzuigpijp van de oliepomp is er waarschijnlijk tussen uit.
Dat is een veel voorkomend probleem, niet bij een dealer geweest ermee?
Die weten dat namelijk wel.
Advies is om er niet mee te rijden tot je weet wat er precies mis is..

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 20:25
door t.renouvin
bij een volvodealer geweest. Iemand daar (niet uit de werkplaats) adviseerde een powerflush. Hij zei dat ik het niet tegen zijn baas moest zeggen en toen gaf hij een adres van een garage die powerflush apparatuur heeft. Zij gaan daar ook altijd heen voor hun powerflush.

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 20:29
door V70/2.4D/2003
De post van Ramon&Ramon gezien? Alvorens te gaan flushen zou ik eerst eens onderzoeken of het niet toch toevallig die O-ring is.

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 20:34
door t.renouvin
ja gezien, deze o-ring is alleen te vervangen als de carterpan eraf is toch?

Re: powerflush ervaringen?

Geplaatst: 20.12.2016 - 21:10
door E.Werker
Jazeker. Controleer dan ook direct de oliezeef bij de olie inlaat. Als er stukken "losgekomen" zijn kunnen deze daar goed voor/in gaan zitten..