Pagina 1 van 1

Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 24.03.2017 - 19:13
door Stdvolvo
Ik wilde vandaag het luchtfilter van mijn XC70 My2007 gaan vervangen. Nu viel mij op dat onder de kap waar het filter zich bevindt er eerst nog een elektronische module bevindt. Volgens mij de ECM. Op you tube wel veel filmpjes gezien over het vervangen van een filter maar dan allemaal zonder deze ECM. Wat moet ik wel en niet doen om het filter te vervangen, kan mij voorstellen dat loskoppelen van de module niet wenselijk is.
Wie kan mij helpen !

Re: Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 24.03.2017 - 20:02
door Fredhead
Heb je wel het omcirkelde deel los gemaakt?

Afbeelding

Rondom alle torx schroeven los maken, los wippen (klemt in de richting van het blok), filter eruit en nieuw filter erin.

Re: Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 25.03.2017 - 13:09
door Stdvolvo
Zo ziet het er bij mij uit

Afbeelding

Re: Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 25.03.2017 - 13:10
door Stdvolvo
En met de motorkap open

Afbeelding

Re: Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 25.03.2017 - 13:13
door Stdvolvo
Heb de torx los gehaald en de kap met daaraan vastgezet de ECM module gekanteld waarna ik het filter kon wisselen. Het viel mij op dat er aan de onderkant in het filterhuis schuim vastgeplakt zit. Dit is hetzelfde zwarte schuim dat al aan de onderzijde van het filter zit. Is dit origineel ook zo?

Re: Vervangen luchtfilter motor

Geplaatst: 25.03.2017 - 13:58
door Fredhead
Zo bedoelde ik hem inderdaad.
Dat schuim hoort er te zitten, valt er wat minder prut naar beneden