Pagina 1 van 1
Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 12:08
door crashingdutchman
Al sinds de aanschaf van mijn V60 van 2011 zie ik heel soms de melding "Accuspanning laag". Dit zie ik over het algemeen als ik de radio korte tijd aanzet als de motor uit staat. De auto start daarna nog gewoon.
Een tijdje terug had ik verlichting aangelaten waardoor de auto niet wilde starten, maar toen ik met hulp de auto gestart had een een rondje van 2 km gereden had, kon ik de auto uitzetten en starten zonder dat ik deze melding zag.
Ik vraag me af of de accu slecht wordt of dat ik toch een storing heb. Iemand enig idee?
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 12:44
door lint
De melding kan wijzen op een accu die minder wordt. Hoe oud is de accu?
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 12:59
door crashingdutchman
Ik ben er niet zeker van. De auto is van 2011 en ik heb hem dit jaar overgenomen. Ik zal eens kijken of ik in de onderhoudsboekjes iets terug kan vinden.
Ik verwacht ook dat het de accu is. Over een paar weken met de auto naar Spanje, dus ik neem het risico dat het inderdaad de accu is niet. Ik denk dat het verstandig is om een nieuwe accu er in te zetten.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 13:38
door RoaldH
crashingdutchman schreef:
Ik ben er niet zeker van. De auto is van 2011 en ik heb hem dit jaar overgenomen. Ik zal eens kijken of ik in de onderhoudsboekjes iets terug kan vinden.
Ik verwacht ook dat het de accu is. Over een paar weken met de auto naar Spanje, dus ik neem het risico dat het inderdaad de accu is niet. Ik denk dat het verstandig is om een nieuwe accu er in te zetten.
Ik zou de accu laten doormeten. Je bent niet de eerste die onderweg gaat stranden met een kapotte accu.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 19:56
door Volvo_Bjorn
Doet die van mij ook. Zolang de auto perfect start, blijft de accu mooi zitten.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 21:47
door wim de jong
Kan natuurlijk ook makkelijk de dynamo zijn, of het laad-regelsysteem, dat de accu nooit lekker goed geladen wordt.
om nu klakkeloos de accu te wisselen, lijkt me een beetje kort door de bocht.
meet de accu spanning met motor uit: ongeveer 12.5 V.
meet de accuspanning met draaiende motor: ongeveer 14 V.
laat desnoods de accu doormeten bij quickfit, of profile...... voor een paar centen, en je weet het direct zeker.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 04.07.2017 - 21:55
door vankol
Krijg soms ook de melding mijn accu is 6 maanden oud en rij iedere dag minimaal 70km merk er verder niets van.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 05.07.2017 - 15:53
door edraket
Het stroomverbruik van de auto is gewoon erg hoog bij onze auto's. Zelfs met een 12A lader houd ik de accu niet op spanning bij ingeschakeld contact.
Dat betekent ook dat de spanning van de accu gewoon erg snel daalt bij ingeschakeld contact en de melding verschijnt. De accu zelf kan dan nog prima zijn, Als je dus geen startproblemen hebt gewoon lekker laten zitten.
Overigens, als je de auto niet kunt starten en dan na een rondje van 2 min de auto weg zet weet je zeker dat de accu nagenoeg leeg is en je de accu naar de eeuwige jachtvelden helpt alsje de auto zo weg zet. Als een accu namelijk ergens niet tegen kan is het leeg weg zetten.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 05.07.2017 - 17:17
door Basbas
Ik kreeg laatst ook deze melding en daarom gisteren de accu's door laten meten toen ik bij de dealer was voor de update van het sensus systeem.
Mijn accu's waren niet geweldig maar nog niet zo slecht dat ze vervangen moeten worden.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 05.07.2017 - 19:15
door lint
Mijn XC60 gaat na enige tijd in de standby stand, zal ook wel met het stroomverbruik te maken hebben.
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 05.07.2017 - 20:10
door BendW
Accu vervangen,heb ik ook gedaan bij de xc60 en probleem opgelost.zeker als je op vakantie vertrekt,kan je een hoop ellende besparen!!!
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 10.07.2017 - 09:05
door crashingdutchman
Het wordt toch accu vervangen. Ik ga het risico niet nemen. Ik heb daar nog wel een vraag over. Op verschillende sites wordt een AGM accu aangeraden. Dit type accus is wel een stuk duurder. Kan iemand mij adviseren wat te doen, een gewone accu of een AGM accu?
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 10.07.2017 - 09:53
door sergestoord
Er zat een AGM sticker op m'n bestaande. Dus heb ik deze in m'n PIH gelepeld:
http://www.accudienst.nl/prod/93005/vmf ... 5x190.html
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 10.07.2017 - 10:22
door gsx750r
Het is jouw geld uiteraard maar ik zou zeker gaan voor de juiste
AGM accu. Het beste kopen in een zaak waar veel accu's verkocht worden zodat de kans dat je een exemplaar koopt dat al (heel) lang in het schap staat gering is. Een accu die lang niet hoeft 'te werken' wordt daar beslist niet beter van!
Auto van 2011?
Hoogstwaarschijnlijk nog de oorspronkelijke accu die dan nu zo'n 6 jaar oud is. Dat er genoeg mensen zijn die langer met een accu doen dan de gemiddelde levensduur van 5 à 6 jaar die algemeen wordt aangegeven weet ik maar vergeet niet dat de omstandigheden waaronder de auto en dus ook de accu gebruikt is erg kunnen verschillen.
Als je dat niet weet van jouw gebruikte auto dan zou
ik in ieder geval bij dit soort meldingen de accu vervangen.
Maar nogmaals het zijn jouw centen maar een vakantie zonder accuproblemen is toch ook wel wat waard .........
Rob
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 13.08.2019 - 10:56
door Moenna
Ik heb dezelfde melding gehad. nieuwe bosch accu erin en nog steeds 1 keer deze melding gehad. help!
Re: Melding "Accuspanning laag"
Geplaatst: 13.08.2019 - 22:19
door Jelmer de Jong
Verzekerd bij de ANWB met zo'n mooie OBD2 dongle?