Pagina 1 van 1

Aanzetten BLIS met fietsendrager

Geplaatst: 30.07.2017 - 10:55
door tomtom
Weet iemand of en hoe BLIS weer aangezet kan worden als je een fietsendrager (en dus ook de stekker van trekhaak verbindt) gebruikt? BLIS stoort uiteraard bij gebruik van een aanhanger maar bij een fietsendrager wil ik gewoon dat het aanstaat. Helaas zie ik geen keuze optie in de menu's oid.

Re: Aanzetten BLIS met fietsendrager

Geplaatst: 30.07.2017 - 11:16
door -KJ-
De radarmodules van BLIS zitten onder de achterlichten achter de bumper. Met een fietsendrager (metaal) zullen deze niet kunnen werken omdat er voortdurend een verstoring van het vrije zicht aanwezig is.

Re: Aanzetten BLIS met fietsendrager

Geplaatst: 31.07.2017 - 13:36
door Koendp
Blis is toch Blind Spot information system? Dat zijn die oranje lichtjes ter hoogte van de spiegels die aanspringen als er zich een auto in je dode hoek bevindt.
De parkeer sensors daarentegen zullen alarm geven bij het achteruitrijden met fietsdrager. Ik dacht dat de sensors automatisch afgezet worden bij het gebruik van een officiele Volvo kabel en regelunit van de stekker van de trekhaak.
Ik heb die ook niet en moet die dan manueel afzetten op de middenconsole.

Re: Aanzetten BLIS met fietsendrager

Geplaatst: 31.07.2017 - 15:26
door dbosker
vroeger werd de BLIS geregeld door camera's in de spiegels, fietsendrager was in dat geval geen probleem.
Tegenwoordig gebeurt dit met sensoren in de achterbumper, en ik kan me voorstellen dat in dat geval de fietsendrager wel als stoorzender fungeert.

Re: Aanzetten BLIS met fietsendrager

Geplaatst: 01.08.2017 - 21:06
door tomtom
Ok, thanks! Mooi balen want ik vind de BLIS (zeker in vakantie verkeer) maar wat handig....