Pagina 1 van 1

jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 31.07.2017 - 08:13
door Steven-P
Dag Allemaal,

Ik heb een probleem met mijn V70-2008.
Tijdens het rijden en bij het stationair draaien maakt hoor ik een zoemend / jankend geluid. Dit geluid wordt erger met het gas geven.
Ik ben met de auto bij de garage geweest – deze zei dat het de lager van de dynamo was (accu had wel voldoende spanning).
De lager en de poelie van de dynamo heb ik laten vervangen, maar het zoemende/ jankende geluid bleef. Met als gevolg dat ik een week later stil stond langs de weg met een geknapte Multi-riem. Maar het jankend geluid was weg!
Volgens de ANWB die me kwam helpen was de riem geknapt doordat de lager van de aircopomp was geblokkeerd. Nadat de riem er af was kon je het wiel van de aircopomp niet met de hand draaien.
Na even googelen heb ik een aircopomp revisiebedrijf gevonden in Enschede die voor 300eur (incl. 2 jaar garantie) een nieuwe airco pomp en spanrol heeft geïnstalleerd.
Echter is het jankend/zoemend geluid nog te horen – weten jullie misschien wat het kan zijn?
Overige info:
V70 heeft 218dkm gelopen – distributie riem en waterpomp zijn bij 180dkm vervangen

Alvast bedankt
Mvg
Steven

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 31.07.2017 - 18:18
door Johan s60
Je hebt Hier al 2 antwoorden

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 01.08.2017 - 06:05
door kuupertie
Doet ie van mij ook sinds mijn hele front nieuw is. Als ik de airco uitzet hoor ik het niet meer.
Als de airco aan staat, doe ik de radio iets harder.

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 01.08.2017 - 07:49
door V70/2.4D/2003
Vastslaande aircopomp komt met regelmaat voor en als dat niet goed gerepareerd wordt weet ik wat de gevolgen kunnen zijn en vooral wat dat dan kost. En dat gejank is dus....De aircopomp.

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 01.08.2017 - 15:38
door medio
Ik heb dit probleem ook gehad en vervanging van de aircopomp heeft mijn probleem verholpen.
Verdwijnt het geluid wanneer je airco uit schakelt ??

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 01.08.2017 - 16:03
door lint
TS heeft toch een nieuwe aircopomp en spanrol laten plaatsen: "Na even googelen heb ik een aircopomp revisiebedrijf gevonden in Enschede die voor 300eur (incl. 2 jaar garantie) een nieuwe airco pomp en spanrol heeft geïnstalleerd".

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 03.08.2017 - 09:26
door Steven-P
Bedankt allemaal voor jullie reacties.
Johan s60 - bedankt voor de verwijzing naar mijn andere bericht.
Medio, ik heb de airco pomp al laten vervangen zoals lint zei maar het probleem bleef bestaan.
Gisteren kon ik mijn V70 bij de garage ophalen want het probleem was verholpen. Het lag aan de stuurpomp. De garage zei dat als je het reservoir van de stuurpomp opende je de olie kon zien borrelen wat zou suggereren dat er ergens een verstopping was / ergens lucht doorheen kwam. Nieuwe stuurpomp (servo pomp) kost EUR 332 ex en met montage + olie kwam ik ok EUR 475 uit.
Het jankend/ zoemend geluid is nu helemaal weg en de V70 rijdt weer als vanouds.
Gr. Steven

Re: jankend / zoemend geluid tijdens het rijden en bij het stationair draaien

Geplaatst: 03.08.2017 - 09:52
door medio
Super dat het probleem opgelost is. En nu weer genieten en veel KM's!!