Pagina 1 van 1

DAB en DAB+

Geplaatst: 24.10.2017 - 22:18
door P-Stone
Mijn XC60 heeft een radio met DAB. Ik lees in de handleiding dat DAB+ niet ondersteunt wordt en dat zal ook wel juist zijn : Nederlandse zenders en Vlaamse commerciƫle zenders kan ik niet ontvangen.
Nu is echter de VRT ook overgestapt op DAB+ en ontvang ik enkel nog enkele franstalige zenders.
Is er een mogelijkheid om een upgrade te doen zodat mijn radio ook DAB+ ontvangt ? Of kan dat enkel met andere hardware (en bijgevolg niet in mijn wagen) ?

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 07:49
door Rinootje
Met alleen software gaat dat niet lukken.

Lees het stukje van DAB+ op wikipedia even door:
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_a ... oadcasting
Er is betere en snellere hardware nodig.

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 09:43
door Fulaks
Ik heb ook dat probleem met twee mooie en goed klinkende Tivoli Audio radiootjes hier op kantoor. Zo dood als een pier qua VRT-zenders in DAB. Ik kan ze enkel nog op FM gebruiken. Dat klinkt weliswaar iets beter, maar moet regelmatig worden bijgesteld qua tuning en dat was net de reden dat ik voor DAB had gekozen. Het zijn mooie vrij prijzige toestelletjes, doodzonde. Ik heb me er dan eens in verdiept, en het gaat dus niet om te upgraden naar DAB+. Enige mogelijkheid is een DAB+ ontvanger aan te sluiten op de AUX-ingang. Ik weet niet of je Volvo zo'n AUX-ingang heeft. En het is natuurlijk weer ene kastje en bediening erbij, lijkt me in de auto niet zo handig. Voor op kantoor minder ene punt, daar ik toch enkel naar VRT Radio 1 luister.

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 11:50
door P-Stone
Bedankt voor de reacties.
Toch wel jammer. Een optie van 325 Euro die plots nutteloos is.
Ik gebruikte het vooral om naar de nieuwsupdates van de 24/24u nieuwsuitzending van de VRT te luisteren. Nergens anders te beluisteren.
Een extra radio op de aux is een mogelijkheid. Maar voorlopig ga ik het zonder doen.

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 12:08
door Rinootje
Mocht je de beschikking hebben over een USB poort, dan is er een ander topic op dit forum, met een (dure) mogelijkheid:
viewtopic.php?t=76466&page=1&fup=1538330#real1538330

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 12:31
door Blue-Eyes
200-250 euro toch? Dat is niet duur te noemen toch?

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 13:20
door Rinootje
Niet iedereen heeft dat op de plank liggen ;)

Je moet inderdaad aan zo'n 250 euro denken, inclusief montage materiaal en vooral een goede(!) antenne.
DAB+ is in Nederland nog niet overal dekkend en prima te ontvangen.

Zelf heb ik het niet en denk ook (nog) niet eraan om zoiets te kopen.

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 14:15
door Blue-Eyes
Eens, zo bedoel ik dat dan ook niet. Af fabriek kost het meer ;)

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 14:23
door diesel01
Ik heb het wel en wanneer je de radio aan hebt denk je, wel een aardig geluid.
Totdat je de grens over gaat en FM inschakelt, dan hoor je pas wat je mist in vergelijk met DAB+

Re: DAB en DAB+

Geplaatst: 25.10.2017 - 18:16
door CH Racing M900
Ik heb op mijn auto helaas ook geen DAB+.
Had het graag gewild. Wat ik wel heb, is apple CarPlay
Als ik dan via de telefoon een digitale tuner inschakel, is het geluid ook duidelijk veel beter dan het FM signaal.
Maar heb het dan weer niet kunnen vergelijken met DAB+.
Iemand die wel dat vergelijk kan maken?