Ik ben uiteindelijk voor een andere optie gegaan, kijken of dat bevalt, all-season.
Jarenlang heb ik LM velgen met winterbanden gehad voor de S40, V40 en S60, maar die dingen staan me in de weg en de wissel deed ik altijd zelf.
Daar was ik wel een beetje klaar mee, dus wilde bij een nieuwe set de opslag eigenlijk ook buiten de deur doen, net als de wissel.
Daar komen dan per jaar (2 wissels) nog wel de nodige kosten bij.
Inmiddels is de kwaliteit van de all-season banden dusdanig verbeterd dat ik het maar eens ga proberen.
Scheelt me een boel geld in extra LM velgen, opslag, wissel, balanceren etc.
Bovendien zijn die tweede hands setjes op MP ook niet nieuw en koop je doorgaans banden die volgend jaar alweer aan vervanging toe zijn (meestal zo'n 4 a 5 mm profiel) en moeten ook worden gebalanceerd.
Ik heb nu een set
Michelin CrossClimate+ XL 235/45 R17 besteld, die komen er in de tests als beste uit, is een zomerband met winter eigenschappen en presteert buitengewoon goed.
Heeft het M+S en het nieuwe sneeuwvlok met bergje logo en dus geschikt voor winterse omstandigheden in de wintersportlanden.
Weinig geluid, lage slijtage, goede eigenschappen op droog en nat en gemiddeld op sneeuw. Hoewel ze zijn toegestaan in de winter voor Duitsland en Oostenrijk, ga ik er toch niet mee op Wintersport en voor die paar keer dat het hier sneeuwt zijn ze voor mij meer dan voldoende.
Het weertype per seizoen schommelt nogal en is maar weinig constant in ons kikkerlandje, dus elke seizoensband is nooit voor alle weersomstandigheden optimaal.
Meestal deed ik half oktober de winterbanden erop, maar de eerste vorst of sneeuw bleef uit tot halverwege december. Maar er zijn ook jaren geweest dat we in oktober al sneeuw hadden en jaren waarin het in december 15 graden was.
In maart gingen ze er dan meestal weer vanaf, tot je in april weer een sneeuwbui kreeg.
M.a.w. voor die paar keer dat het in Nederland echt winter is en de temperatuur onder de 7 graden komt zijn winterbanden voor het overgrote deel van het winterseizoen overbodig.
Nu heb je in het winterseizoen wel meer neerslag en rotzooi op de weg en daar zijn winterbanden dan ook in het voordeel, maar hierin bieden de Michelin CrossClimate+ dan uitkomst, nauwelijks compromissen en een band die zich aan elke omstandigheid aanpast.
Ben erg benieuwd hoe ze gaan bevallen.
https://www.carblogger.nl/michelin-cros ... -autoband/
https://www.bright.nl/duurtest/duurtest ... -de-sneeuw