Pagina 1 van 1

Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 09.01.2018 - 23:52
door florian_z
Eind januari wordt mijn nieuwe Volvo V60 D4 geartronic Business Sport afgeleverd.
Nu is deze auto voorzien van dab voorbereiding.
Ik wil graag een dab+ module hiervoor aanschaffen, maar welke kan ik dan het beste nemen?
Ik zie voornamelijk topics over dab voor Volvo’s zonder deze voorbereiding. De originele module van Volvovind ik nog al prijzig.

Graag jullie tips! :-)

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 07:03
door -KJ-
Op de originele voorbereiding kun je (uiteraard) alleen een originele DAB+ module aansluiten. Als je dealer het typenummer voor je opzoekt zou je een gokje kunnen wagen op Ebay in Engeland. DAB is daar al veel langer in gebruik en er worden dus ook meer modules aangeboden uit demontage-auto's. Het risico dat zo'n ding niet werkt is aanwezig en dan ben je duurder uit dan via de dealer.
Inbouwen is trouwens plug-and-play, dus dat hoeft je niets te kosten als je enigszins handig bent.

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 07:54
door XC30
Let op dat je dan wel DAB+ (plus) neemt. De eerste versies waren DAB. Idd even bij je dealer langs voor het juiste onderdeelnummer. Bij Vstore.nl koop je de module voor 375 euro. Maar dan moet je nog wel langs de dealer voor software. Op de Volvo accessoires site kun je wel een installatiehandleiding vinden. Overigens vind je daar het onderdeelnummer ook terug. Ik heb het voor de V40 uiteindelijk laten doen door de dealer. Wel zo makkelijk en ze mogen ook wel wat verdienen aan een BS. En het is de moeite waard. Het geluid is een stuk beter dan FM. Ontvangst gaat prima. Het is wel een optie welke ik op volgende auto's zou aankruisen.

En alvast veel plezier met de V60!

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 09:12
door Paul
Mijn beide auto's hebben de voorbereiding, mijn V40 had het. Maar hoe vaak het weg viel en hoe vaak je gekke pieptonen hoorde klopte gewoon niet.
Nu denk ik 3 jaar later dat er wel wat verbeteringen zijn, ik reed met kerst een week in de nieuwe Skoda Karoq met DAB+ en geen enkele keer uitval, wel 980km gereden in 7 dagen.

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 10:01
door mga1600
De af-fabriek DAB+ in mijn XC60 is echt vrij van storing of uitval en daarom een geweldige aanrader!

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 10:13
door RoaldH
Ik heb met DAB (af fabriek) in de randstad wisselende ervaringen.

Re: Dab+ module voor V60 met dab voorbereiding af fabriek

Geplaatst: 10.01.2018 - 14:44
door lancer
Ik luister zelden naar niet DAB zenders met mijn V40 (DAB af fabriek). Werkt perfect. Alleen in de Schipholtunnel in de buis naar het noorden valt hij uit.