Pagina 1 van 1
APK Afkeur op remmen
Geplaatst: 16.03.2018 - 18:49
door nf98
Ik ben benieuwd of iemand me kan helpen.
Ik heb een V70 uit 2005 (benzine), deze is APK afgekeurd omdat het rempedaal zakt als de auto op contact staat. Hij verliest dus druk.
Als de motor eenmaal loopt is er niks aan de hand.
De garage kan het nog niet vinden. Iemand hier een idee?
Re: APK Afkeur op remmen
Geplaatst: 16.03.2018 - 19:54
door V70/2.4D/2003
En die garage kan niets vinden? Ga naar een dealer, dat ding verliest ergens tijdelijk oliedruk dus zit het probleem ergens in de bekrachtiging. Als de huidige garage het niet kan vinden, een dealer wel.
Re: APK Afkeur op remmen
Geplaatst: 16.03.2018 - 20:59
door Blade
De reactie hierboven kan ik me niet helemaal in vinden. Er zijn natuurlijk 1000 andere partijen die prima een apk’tje goed kunnen uitvoeren. En ook de reparaties die daar uit komen.
Het apk wetboek zegt dit, en dat MOET de keumeester opvolgen:
Onderdeel d: visuele controle, terwijl de personenauto zich boven een inspectieput of op een hefinrichting bevindt. Indien er twijfel bestaat over de deugdelijkheid van het remsysteem wordt het onder druk gezet, hierna aangeduid met “drukproef”. Het rempedaal wordt, bij een hydraulisch remsysteem langzaam, ingetrapt totdat een kracht van 700 N op het pedaal wordt uitgeoefend. Deze kracht wordt gedurende ongeveer 10 seconden uitgeoefend waarbij het pedaal niet op de aanslag mag komen. Indien een rembekrachtiger aanwezig is, wordt de drukproef uitgevoerd met draaiende motor.
Ter info 700N is 70kg
Test 1: Als je de sleutel uit het contact haalt, meerdere keren flink het rempedaal intrapt, word deze dan hard? En blijf het pedaal hard? Zo ja, perfect.
Tweede test: start de motor, met de voet op de rem, voel je dan het pedaal zachter word? Zo ja, nog goed. Blijft ingetrapt houden, hij mag wat weg zakken, maar niet tot aan de eind aanslag. Als dat zo gaat, perfecf!