Pagina 1 van 1
Wel of geen Dumpvalve ???
Geplaatst: 19.09.2006 - 10:54
door T4Freak
Ik ben benieuwd naar iedereen hier die bij zijn volvo de standaard DV vervangen heeft voor een FORGE DV gesloten/open systeem ??
Ik heb eens met een Turbo moter gereden maar constant problemen met de enginecheck.
Doordat ik toen een blow off valve had gemonteerd van forge waar normaal een gesloten syteem op zat.
Tevens ben ik benieuwd over de 3 inch downpipe voor de t4 met racecat.
Krijg je hierdoor ook geen problemen met het motormanagment ?
En hoe zit het met de co uitstoot ?
Geplaatst: 23.09.2006 - 11:35
door 440 GLE automaat
de downpipe is zo en zo beter je zal hier namelijk meer vermogen door krijgen alleen die race kat.
let er wel op dat het dan ook wel een kathalysator is je heb ook van die nep imitatie sport kats die alleen de vorm hebben van een kat maar daarin zit geen kathalysator matriaal, en dan zou het mogenlijk kunnen zijn dat je je uitlaat gassen test niet meer haald.
als het gaat om een auto van voor 1994 dan is een 4-gassen test niet nodig maar een CO. meting dan mag je 0,5%co hebben bij een stationair lopende motor.
als je wel voor een 4-gas test moet dan mag de auto hebben: 0.3% co max en labda getal van 1,03 en dat moet op een verhoogt toerental ong. 3000rpm.
maar als je dus een echte kat er onder zet dan is dit gerust wel haalbaar.
Dumpvalve
Geplaatst: 25.09.2006 - 16:11
door Marco C70
Hallo, ik heb een Volvo C70 T5 met een HKS SSQV BOV.
Deze BOV blaast naar buiten turbo druk af bij het loslaten van het gas.
Deze BOV is de enige BOV op de markt die super sequentieel werkt.
Dat wil zeggen dat deze BOV direct opent zodra de gasklep sluit en direct weer dicht gaat zodra de gasklep opent.
Forge BOV's willen nog wel eens 1 a 2 seconden open blijven staan als je weer op het gas gaat, Met check engine activatie tot gevolg.
Ik heb deze HKS BOV al bijna twee jaar op de T5 zitten zonder problemen.
Wat betreft de downpipe zal je wel check engine kunnen verwachten, dit komt omdat je door de grotere diameter van de pijp minder weerstand heb, hierdoor zal je meer boost(turbodruk) gaan draaien en zal waarschijlijk de setting "Boostlimiting" worden aangesproken.
Dit is weer software matig te verhelpen bij RICA tuning.
Hun zijn in staat de setting "Boostlimiting" te verhogen en tevens je air/fuel ratio aan te passen.
Dit alles is niet goedkoop maar het verschil in koppel en vermogen is zeer duidelijk aanwezig.
Wat betreft keuring zou ik niet wakker liggen, je bewaard je standaard systeem en monteerd deze tijdens de keuring en afmelden daarvan.
Na de keuring monteer je gewoon je volledig open systeem(zonder racekat is honderden euro's goedkoper en meer vermogen door minder weerstand) waarmee je vervolgens weer een jaar rond crosst tot de volgende keuring.
Als je voor de performance gaat zou ik geen racekat monteren, die veroorzaakt alleen maar weerstand dus vermogens verlies.
Het zou natuurlijk wel beter zijn voor de bloemetjes en de bijen
Greetz
Marco
Geplaatst: 25.09.2006 - 16:30
door Marco C70
O ja en wat betreft de BOV het is natuurlijk wel zaak dat je hem zo dicht mogelijk bij je gasklep huis plaatst en niet bijv voor je intercooler.
Dan blaas je nl elke keer heel je systeem af/leeg, met een turbo- gat zo groot als de Grand canyon tot gevolg. :roll:
Geplaatst: 06.10.2006 - 15:35
door T4Freak
Oke bedankt allemaal tot nu toe is de auto alleen gechipped bij rica en ik heb er helaas een nieuwe turbo in moeten plaatsen.
De lagers waren versleten hij floot niet hij gilde 140.000 km en hij is stuk er is ooit aan gesleuteld door een niet volvo specialist.
Aan de turbo zit een metalen pijp gemonteerd met 2 inbus boutjes en aan het andere eind met een o ring in het blok geschoven helaas ook volgens de volvo gaat dat o ringetje vaak kapot nu is dat zelf makkelijk te vervangen maar op de plaats aan de turbo met de 2 inbusjes moet ook een pakking zitten en raad eens geen pakking.
Er is dus niet zorgvuldig te werk gegaan waardoor de turbo geen goede smering gehad heeft.
Vette Pech voor mij dus.
3 uurtjes verder nieuwe turbo nieuwe pakkingen gemonteerd.
En een plezier dat ik nu heb hij blaast heerlijk over de weg.
Nu blijkt alleen de airco pomp een slechte electrische koppeling te hebben.
Deze bromt en trilt tijdens het inschakkelen en aan staan.
Geplaatst: 07.10.2006 - 17:02
door Marco C70
Jammer van de turbo, ik heb hetzelfde gehad met de oil return line van de turbo naar de carter.
Bij mij was de pakking aan de turbozijde ook volledig verbrand en aan gekoekt met oude olie.
Bekend probleem dus.
Kosten; 2,50EUR
Geplaatst: 10.10.2006 - 10:23
door Volvroem
ik heb mijn forge samen met de volvo dealer besteld.
die zij ook deze moet werken met het volvo systeem en dat doet deze zekers.
heb overigens een 440 turbo
Geplaatst: 13.10.2006 - 13:16
door Marinus
Waarom wil je de DV?
Voor het blaasgeluid? Neem dan een open DV en zet hem tussen de IC en het gasklephuis.
Wil je hem zo goed mogelijk doen en boeit het sissen niet, neem dan een closed loop, zet hem tussen de IC en het gasklephuis en monteer de retour tussen je LMM en je compressor.
Geplaatst: 13.10.2006 - 13:17
door Marinus
BTW, een katloze downpipe gaf bij mij regelmatig moterstoringen. Ik nu echter een dermate zware hybride turbo, dat ik met standaard downpipe prima uit de voeten kan

:D:D:D