Pagina 1 van 1
maat winterbanden
Geplaatst: 27.09.2006 - 12:39
door marcelg
op me oude velgen wil ik voor de winter een paar betaalbare winterbanden zetten.
de huidige banden die er op zitten zijn 195/55 r15.
moet ik die maat dan ook nemen als winterband?
wat zijn goede winterbanden voor niet al te veel geld om lekker te rijden in het hollandse winterweer?
Geplaatst: 27.09.2006 - 15:26
door liquid_force
hier in zweden rijdt eigenlijk iedereen met dezelfde maat winterbanden als zomerbanden ... in nederland doen ze er vaak een slagje kleiner onder, hoewel ik dat met 15inch niet zou doen ...
goede banden: dat ligt eraan wat je ermee wilt doen, ga je er ook nog meer op wintersport, blijf je er alleen mee in nederland, dat soort dingen,
je zou kunnen gaan voor de Falken Eurowinter HS-437 (195/55 R15 85H) voor 66.20€ per band (all inclusive) [via
www.autobandenmarkt.nl ] is een prima bandje, zelf zou ik eerder gaan voor de Dunlop SP WINTER SPORT M3 (195/55 R15 85H) voor 85,50€ bij dezelfde website.
(ze sturen ze op naar je huisadres, of naar een monteur bij je in de buurt, die voor 15 euro per band (bandenmontage, incl. demontage oude band, nieuw ventiel plaatsen, uitbalanceren en monteren per band slechts EUR 15,00) werkelijk super!)
Geplaatst: 27.09.2006 - 20:23
door marissen
Ik heb er zelf vorig jaar de Pirelli Snowsport 190 onder gezet. Deze hadden een erg hoge (dus goede!) score in de tests. Ben er dik tevreden over en het was inderdaad om de standaard 15" velg (195/55 R15).
Zoek anders ff op deze site, er zijn onderwerpen genoeg eweest!
Geplaatst: 27.09.2006 - 20:35
door rene69
Toyo snowprox 952 is ook een heel geschikte band voor in ons land, maar zoals al aangegeven hangt het natuurlijk ook ervan af of je ermee op wintersport gaat etc. In dat geval moet je niet bezuinigen op een band maar voor A kwaliteit gaan zoals Dunlop en Michelin.
Succes
Geplaatst: 27.09.2006 - 23:23
door marcelg
het is alleen voor in nederland.
dus geen wintersport gebieden.
hoe zit het met het verslijten van de banden, heb gehoord dat de bandjes van rond de 55euro binnen een winter "op" zijn.
zijn de FULDA SUPREMO, kumho kw17 of falken Eurowinter HS-437 goede banden?
Geplaatst: 28.09.2006 - 23:18
door ldeboer
Kijk ook eens ff op de site van de anwb (
http://www.anwb.nl/published/anwbcms/co ... 908732.pdf) die hebben net een winterbandentest gedaan en online gezet!
__________
V40 1.9D 115pk 2001 Phase II
Geplaatst: 30.09.2006 - 01:39
door Barry (Grillmeister)
Hoi Marcel,
Als je in Nederland blijft weet ik niet eens of je gewoon met een echt goede all round band niet gewoon beter af bent, je zit dan ook niet met de kosten voor het wisselen en het opbergen van je banden die je dat seizoen niet gebruikt. En als je niet al te veel lengte groeven op je profiel hebt slip je ook niet al te erg door met nat en glad weer.
Ik ga zelf een keer of 4/5 op wintersport elk jaar (nee, geen weken per keer ik werk ook gewoon voor mijn geld

) dus ik moet echt M+S banden hebben anders heb je in de alpen landen een probleem van oktober t/m mei.
Met mijn vorige auto (Jeep cherokee) reed ik het hele jaar op m+s banden en dat sleet met de vele kilometers die ik toen maakte wel als een achterlijke.
Sterkte en idd die banden site die genoemd wordt door Liquid is een aanrader, het loont trouwens wel de moeite om daar goed de site te bestuderen want er zt nog wel eens een aardig prijs verschil tussen de monterende bedrijven in 1 gemeente. En in de qualiteit van de banden dus de test uitslagen goed lezen loont ook!!!
Groet Barry
Geplaatst: 30.09.2006 - 22:51
door f-rank2
Hallo
Zelf heb ik brigstone blitzak lm22 gemonteerd in de maat 195-55-15, waren een aantal jaren geleden een van de betere uit de tests van adac (wegenwacht duitsl.). Maar het ligt natuurlijk aan wat je zelf wilt.
De banden zijn nu eenmaal het contact tussen auto en weg.
Lees de test maar eens ook van de anwb.
Mijn banden slijten elke winter gemiddeld voor 1,5 mm en achter 1mm voor een periode van ongeveer 5 maanden.
Vindt je weg ligging belangrijk en veiligheid bespaar dan niet, en ook in de sneeuw is een schuiver zo gemaakt.
Deze schade is vaak meer als een set winterbanden.
Tenslotten slijten nu ook je zomer banden niet en is het een éénmalige aanschaf.
mvg Frank t4
Geplaatst: 01.10.2006 - 09:31
door Kweep
De afgelopen jaren heb ik BF Goodrich en Vredestein winterbanden gehad. Bij die vredestein had ik in de zomer Continental Sport Contact 205/55/16 en daar moest ik swinters echt enorm mee uitkijken.
Zeker als je er een paar jaar mee gaat rijden, gewoon doen!
Geplaatst: 02.10.2006 - 14:51
door marcelg
zijn vredestein wintrac goede banden voor in de winter?
Geplaatst: 02.10.2006 - 23:55
door McThijs
Ik heb me net aangemeld want heb al veel goeds van het forum mogen plukken. Tijd dus om eens wat kennis te gaan delen.
Ik heb mijn V40 net een paar maanden en ben ook op zoek naar winterbanden. Voor mijn vorige auto had ik ze trouwens op aparte velgen liggen wat het vervangen makkelijker maakt en montage slijtage voorkomt.
Dit waren Michelin Alpin banden en zijn zeer slijtvast.
Even bij de Volvo dealer in Polen geinformeerd want daar willen de prijzen nogal eens lager zijn. Niet echt maar daar gaven ze het advies:
- Goodyear: weinig geluidsproductie en daarom beter geschikt voor snelwegen
- Dunlop: Sterker en daarom beter geschikt voor slechte wegen.
Geplaatst: 03.10.2006 - 08:24
door rene69
Sinds 1 mei dit jaar is in Duitsland een nieuwe wet van kracht.
Dit houd in het kort in dat je onder winterse omstandigheden zorg moet dragen van een veilige manier van rijden. Dus winterbanden, antivries etc.
Indien je betrokken raakt bij een aanrijding onder winterse omstandigheden en je hebt geen winterbanden, heb je een probleem.
Ik zou gewoon voor winterbanden gaan. Op deze manier spaar je ook nog eens je zomerbanden dus op de lange termijn kost het je niet veel meer want je hebt immers ook langer plezier van je zomerbanden.
Geplaatst: 03.10.2006 - 10:09
door v40pokemon
smalltownboy schreef:
Indien je betrokken raakt bij een aanrijding onder winterse omstandigheden en je hebt geen winterbanden, heb je een probleem.
Indien je betrokken raakt bij een aanrijding kun je aansprakelijk gesteld worden voor alle schade. Je hebt niet per definitie een probleem, want als de weg bijv. slecht is kun jij juist de wegbeheerder aldaar aansprakelijk stellen.
Zelf heb ik de Michelin Pilot Alpin, maar neem ze geen 2e keer meer. Ik vind ze teveel geluid produceren. In regenweer rijden ze wel zichtbaar alles droog, maar ik heb niet de indruk dat er veel meer grip is dan met de zomerbanden in regen.
Geplaatst: 03.10.2006 - 17:34
door Barry (Grillmeister)
Beste winterrijders,
Ik hoorde afgelopen wintersport in Oostenrijk dat je sinds dit jaar daar ook verplicht bent om van oktober tot en met mei op winterbanden te rijden.
Overigens moet je dan alsnog sneeuwkettingen bij je hebben.
Groet Barry