Pagina 1 van 1

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 08.10.2018 - 15:19
door teebee
Mijn vrouw rijdt een nieuwe V40CC T3, MY18
Zij ondervindt problemen met de 5e versnelling.
Zodra er een km of 50 gereden is (oftewel de boel is lekker warm gedraaid) ontstaan er problemen met het opschakelen naar de 5e versnelling. Het is net alsof er een ‘hoekje’ is waar eea tegen aan komt. De pook met een forse beweging er in duwen wil helpen maar is natuurlijk niet de oplossing. Of heel erg gaan ‘zoeken’ totdat je het ‘spleetje’ vindt waar de pook er wel in wil.
Het ligt iig niet aan haar, anderen (ook ikzelf) hebben het inmiddels ook geconstateerd.
Opmerkelijk is het dat zij in haar vorige nieuwe V40CC MY18 (vorige maand, zie ander topic ‘on call niet te activeren’) precies hetzelfde had. De wagen is toen naar de dealer geweest en zij hebben het verholpen (afstelling?) maar gaven aan het niet eerder meegemaakt te hebben.
Toeval dat zich dit nu bij weer een nieuwe CC opnieuw voor doet??
Benieuwd of er meer van deze ervaringen zijn, geeft toch de indruk dat dit wellicht een productiefoutje is.

Overigens gaat de auto donderdag weer naar de dealer op het op te lossen.

Re: Problemen 5e versnelling

Geplaatst: 08.10.2018 - 16:09
door V50 R
Ik heb zelf in de D4 met handbak in de V40 wel wat problemen gehad. Wilde in 2014 steeds slechter in de versnelling en toen is er een en ander vervangen bij de pook en was het opgelost. Of de vea d4/t3 dezelfde handbak hebben weet ik niet.

Re: Problemen 5e versnelling

Geplaatst: 08.10.2018 - 16:14
door V50 R
Misschien dat je op het V40 forum wat kan vinden:
https://www.volvov40club.com/forums/15- ... ssion.html

Re: Problemen 5e versnelling

Geplaatst: 08.10.2018 - 16:31
door teebee
Thx, vooralsnog daar allemaal oude MYs waar zich iets bij voor doet.

Re: Problemen 5e versnelling (=productiefout)

Geplaatst: 08.10.2018 - 18:06
door teebee
Donderdag wordt eea verholpen, dealer heeft aangegeven dat het een productiefout betreft....
Het komt niet bij alle wagens voor daarom hanteren ze het ‘piepsysteem’ (zou ik persoonlijk anders doen, maargoed)

Re: Problemen 5e versnelling

Geplaatst: 08.10.2018 - 19:29
door V50 R
Mooi dat het opgelost wordt, MY 15 en hoger zijn hetzelfde, aangezien het allen vea motoren betreft. Dacht zelfs dat de benzine en diesel dezelfde handbak hadden.

Re: Problemen 5e versnelling

Geplaatst: 08.10.2018 - 20:26
door teebee
Is een meer dan uitstekende dealer (onze ‘huisdealer’) dus had niet anders verwacht dan dat het prima opgelost gaat worden.
Het feit dat het een productiefout is kan handig zijn te weten voor aspirant kopers; doe er je voordeel mee en laat het voor aankoop checken.

Re: Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 09.10.2018 - 20:17
door RB64
Ik herken het wel (V40 T4 MY17) maar als ik hem wat minder erin hoek zegmaar, gewoon vanaf 4 beneden bijna recht omhoog dan gaat het prima..

Re: Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 09.10.2018 - 21:43
door teebee
Een versnelling moet gewoon ‘probleemloos’ erin gefietst kunnen worden. Blijkt dus ook zo te moeten zijn want er is erkend dat het een productiefout is.
Claimen bij garage en dan wordt t gefikst.

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 18.07.2024 - 18:29
door Pinoo15
Oud onderwerp doch ik heb identiek zelfde probleem als in eerste post van tebee. Probleem doet zich enkel voor na langere ritten (paar honderd km).Na terugkomst uit Frankrijk kon ik na betaling aan tolpoort niet meer in 5de geraken.. wel bangelijk ! Garage had voordien vanwege dit probleem al herstelling uitgevoerd : magneetklep/schakelstandvergrendeling (PNP schakelaar) vervangen alsook iets met een solenoide . Helaas doet het probleem zich nog voor onder dezelfde omstandigheden.(langere ritten). Heb mijn dealer dan ook een link naar deze post gezonden.

Mijn vraag:Diegene met deze problematiek en deze herstelling heeft laten uitvoeren... mag ik in PM een chassisnummer van je V40 ? mijn dealer zou nagaan of het dezelfde versnellingsbak betreft.

Dank bij voorbaat

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 18.07.2024 - 19:38
door teebee
You’ve got mail….

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 19.07.2024 - 10:28
door Pinoo15
teebee schreef: 18.07.2024 - 19:38 You’ve got mail….
Bedankt , zie ook antwoord !

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 19.07.2024 - 11:36
door Ben
Is het niet handiger om die info gewoon hier te delen ?
Dan heeft iedereen die er mee te maken krijgt er iets aan.

Problemen 5e versnelling -productiefout!-

Geplaatst: 19.07.2024 - 12:05
door lint
Bij een productiefout verwacht je toch iets ven een terugroep actie om de fout te herstellen.