Pagina 1 van 1
HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 14.10.2018 - 21:41
door harold.bijmolt
volvo vrienden
in mijn S80 D5 bj. 2003 zit een HU-801 de auto heeft onder de bijrijderstoel een versterker. wat een prachtig geluid

!
echter er is een probleem:
Hij correspondeert niet goed met de stuurbediening en doet alsof hij signaal krijgt van parkeersensor terwijl we op de snelweg rijden. de verlichting van de radio is ook uit. dit piepen duurt een minuut of 10 en op het display verschijnt afwisselend telephone en 'standaard melding als ie in achteruit staat en PDC doet het'. dan komt de radio tot leven en is het over (piepen stopt, radio is weer verlicht en stuurbediening doet het weer).
wat is hiervan de oorzaak? en de oplossing? (ik heb eens gehoord over een bedrijf in Utrecht dat de HU kan repareren...)
ik heb de ECU uit de kofferbak verwijderd en het komt niet van de PDC-sensoren.
heb hem laten uitlezen bij dealer die adviseert een nieuwe (of gereviseerde) radio...
Ik ben reuze benieuwd want dit is zeebeer irritant.
Dank voor uw reactie.
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 14.10.2018 - 21:46
door Msuidgeest
"De dealer adviseert een nieuwe radio".
Ik zou willen weten welke storingen zijn gelezen. Zonder duidelijke codes en schema van de elektra zie ik geen relatie tussen PDC en de radio.
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 15.10.2018 - 10:48
door haasje
AEM van slag/ water in de ruimte waar de aem zit (rechter zijkant van de kofferbakvloer)?
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 15.10.2018 - 21:52
door harold.bijmolt
dank voor jullie reacties al zo snel.
@Mark: uitgelezen sturingscode bij volco-dealer: CEM-1A59
afgelopen zaterdag de radio er eerst maar eens uitgehaald om te kijken of er geen kabelbreuk was / bedrading klem zat o.i.d.
dat (b)leek niet het geval. voor de zekerheid contactspray op de aansluitingen gespoten.
@haasje: kofferbak is gortdroog en daar is 99,8% zeker geen sprake van vocht.
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 15.10.2018 - 23:26
door haasje
CEM-1A59 volgens vida:
Mogelijke oorzaak
- Geen voeding naar de audio-eenheid (AUM)
- Breuk(en) in de massakabel naar de audio-eenheid (AUM)
- Contactweerstand in de aansluitingen
- Breuk(en) in de bedrading van het CAN-lagesnelheidsnetwerk naar de audio-eenheid (AUM)
- De audio-eenheid (AUM) is niet geschikt voor deze auto (het is bijvoorbeeld een gebruikte regeleenheid met andere software/hardware).
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 16.10.2018 - 10:01
door harold.bijmolt
Kijkend naar de mogelijke oorzaken dank @haasje bijgaand mijn analyse:
- Geen voeding naar de audio-eenheid (AUM) >>> die is er wel want de radio / CD doet het gewoon
- Breuk(en) in de massakabel naar de audio-eenheid (AUM) >>> dat is bij het demonteren van de HU gecontroleerd en lijkt niet aan de orde
- Contactweerstand in de aansluitingen >>> dat is bij het demonteren van de HU gecontroleerd en lijkt niet aan de orde
- Breuk(en) in de bedrading van het CAN-lagesnelheidsnetwerk naar de audio-eenheid (AUM) >>> dat is bij het demonteren van de HU gecontroleerd en lijkt niet aan de orde
- De audio-eenheid (AUM) is niet geschikt voor deze auto (het is bijvoorbeeld een gebruikte regeleenheid met andere software/hardware) >>> de HU is in 2003 bij de bouw/levering gemonteerd en heeft het altijd goed gedaan.
Een kennis van mij (volco-monteur) denkt dat er een softwarematige storing in de radio zit. Zijn advies: (1) opsturen naar een gespecialiseerd bedrijf die hem opnieuw 'programmeert' of (2) vervangen door een gereviseerd exemplaar HU-801.
ad. 1) heeft iemand een geschikt adres ?
ad. 2) waar kan ik een goede gereviseerde kopen? liefst een nette want de mijne is 15 jaar oud maar niet van nieuw te onderscheiden.....
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 21.10.2018 - 17:53
door mxeryus
Hunterparts of Elferink.
Re: HU-801 in S80 (MY2003)
Geplaatst: 31.10.2018 - 21:28
door harold.bijmolt
dank voor de tip maar beiden hebben geen geschikte radio (meer). ik zoek het nieuwere type HU 801 die is zwart i.p.v. grijs.
ben nu voor reparatie bij ETS1.nl terecht gekomen. morgen bellen en vragen wat ze voor mijn HU 801 kunnen betekenen.
allen dank ik houd jullie op de hoogte.