Pagina 1 van 1

probleem ophanging?

Geplaatst: 28.09.2006 - 10:33
door Bas R
Heb 2 weken geleden V70 gekocht uit 2001 met 135.000 km op teller. Gelukkig met 6 mnd garantie. Nu merk ik dat als ik over een hobbelrij met mijn li voorwiel (bv putdeksel oid) of als ik een bocht naar links maar dat ik soms, dus niet altijd een bonk(je) hoor bij het linker voorwiel. Merk er verder niets van bij het rijden. Wat kan dit zijn? Ophanging? Vering? Zal in ieder geval met garage contact opnemen maar die ligt 160 km bij me vandaan dus wel prettig als ik beetje kan meepraten over het probleem. Verder sinds gister storing parkeerlicht bij meldingen. Is dat alleen lampje vervangen? Zo ja welke? Zoals jullie zien moet ik nog veel leren van volvo. Was gewend in oude alfa 33 rond te scheuren, minder electronica zullen we maar zeggen :lol:
Alvast bedankt voor de tips!

Geplaatst: 28.09.2006 - 14:35
door wikani
had vorige maand identiek zelfde probleem met de ophanging (110000km) op de S80 - bleek te gaan om een defecte schokdemper links (rubber gescheurd bovenzijde waardoor af en toe metaal op metaal te horen was).
=> vervanging beide dempers (L & R) voor circa 300EUR

Geplaatst: 28.09.2006 - 14:58
door edraket
Hetkan inderdaad de schokbreker zijn aan de voorkant, maar waarschijnlijker is het een reactiestangetje van de stabilisatorstang.

Geplaatst: 29.09.2006 - 10:53
door Bas R
Moet ik dit acuur repareren of kan ik hier maandje mee doorrijden. Moet er namelijk helemaal mee naar van Aarle in Nuland (160 km) Rammel lijkt wel wat toe te nemen overigens.

Geplaatst: 29.09.2006 - 17:07
door hollander
Beste Bas, hoe langer je wacht des te groter de kans,
dat er andere dingen ook daar weer schade van kan oplopen.
Mijn advies is niet te lang wachten.
Gr Peter

Geplaatst: 29.09.2006 - 18:12
door HowS40
Ik hoor rechtsachter een slepend geluid. Kan dat met de rem te maken hebben of ook de schokdemper?

Geplaatst: 30.09.2006 - 09:58
door marcelg
had eerst ook een "bonk"/"tak" bij rijden over ongelijk wegdek.
bij mij was een stabilisatorstang met teveel spelling

Geplaatst: 01.10.2006 - 17:40
door edraket
Kan geen kwaad hoor. is alleen een irritant geluid. Je kunt er nog best een paar weken mee blijven rijden, de koppeling zal echt niet afbreken. Het is namelijk een kogelgewricht waar wat speling op is gekomen, en deze houd het nog wel even uit.