Pagina 1 van 1

Slecht lopen na koude start

Geplaatst: 20.11.2018 - 00:16
door Bella
Hallo,

Mijn T5 loopt na de koude start slecht. Hij loopt wel naar de 1800 toeren maar op 3 of 4 cilinders en staat dan ook te ploffen in de uitlaat. Hij pakt op dat moment dan ook slecht op uiteraard. Het duurt ca. 20/30 seconden en dan loopt die weer goed op 5 cilinders. Auto loopt dan gewoon op benzine en schakeld gewoon zodra dat kan over op lpg. Bobines heb ik reeds vervangen en de bougies (ngk iridium) zijn ca. 20000 kilometer oud. Bij een warme start geen problemen. Kan dit een ontstekingsprobleem zijn of een kapotte sensor of iets dergelijks?

Bij voorbaat dank, Frans

Re: Slecht lopen na koude start

Geplaatst: 23.11.2018 - 16:28
door bnagel
Naast een missende vonk zouden het ook de injectors kunnen zijn.

Je zou bij een koude start met elke keer een ander stekkertje van een injector eruit, kunnen testen of er verschil is. Dan weet je daarmee welke cilinder(s) het is.

Weet niet of injector wisselen makkelijk is maar als het euvel dan met de injector mee verhuisd is die misschien niet goed meer.

Met odb2 kan je ook kijken op welke cilinder er misfires plaats vinden om al gerichter te zoeken.

Re: Slecht lopen na koude start

Geplaatst: 23.11.2018 - 17:05
door Bella
In mijn opinie zou bij een defecte injector het probleem blijven zodra de motor wat langer draait. Misschien is het o-ringetje onder een van de injectoren stuk waarrdoor er misschien valse lucht bijkomt en de computer dit bijregeld? Alvast bedankt voor het meedenken. O-)

Mvg, Frans