Pagina 1 van 1
Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 09.12.2018 - 14:41
door Edwin
Als de parkassist in de auto geactiveerd wordt verschijnt er geen icoon van de auto in de display waarop met blokjes wordt aangegeven welke parkeersensor geactiveerd is. Alleen de melding P active verschijnt.
Ik hoor wel de piepjes als ik voor of achter ergens dichtop nader en op het RTI scherm zie ik ook het beeld van de achteruitrijcamera en de bijbehorende lijnen en afstandsblokjes en de afstand in centimeters als ik de R inschakel.
Ik weet niet beter dan dat je ook altijd in de display het icoon van de auto ziet met de blokjes. Ik de handleiding staat het er ook niet bij, maar 1 handleiding later staat het er wel bij. De auto is van september 2007. Eén van de allereersten dus. Bij een V70 van november 2007 is het wel zichtbaar op de display. Zou er na 2 maanden al een software update/verschil hebben plaatsgevonden? En zo ja, kan het bij mij ook ingeschakeld worden achteraf?
gr. Edwin.
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 13.12.2018 - 12:02
door Rippie V70
Is het een origineel volvo systeem?
Zo ja, dan kan je wellicht de software opnieuw laden en installeren bij de dealer. Zo nee, dan zal die display optie niet mogelijk zijn.
Ik zou bij de dealer informeren.
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 13.12.2018 - 12:16
door B3rnard
Hi Edwin,
We hebben nagenoeg dezelfde auto, bij mij wel een auto symbool, met indicatie van welke sensor wat ziet. Ik denk even opnieuw software laden?
MAARRRR... hoe kom jij aan beeld op je RTI?
Via CFE+ ?
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 13.12.2018 - 15:36
door Edwin
B3rnard schreef:
Hi Edwin,
We hebben nagenoeg dezelfde auto, bij mij wel een auto symbool, met indicatie van welke sensor wat ziet. ?
Idd! 18-09-2017 vs. 21-09-2007. Lijkt me niet dat er net in die 3 dagen een SW verandering is geweest, al zou dat natuurlijk wel kunnen...
Dank voor de info i.i.g. Bernard, heb de dealer gebeld en zij zoeken het uit.
Heb jij toevallig via je menu een optie om het in of uit te schakelen? Ik heb dat wel voor de parkeercamera (lijnen/afstand aan/uit) maar niet voor het pictogram op de display aan/uit o.i.d.?
B3rnard schreef:
MAARRRR... hoe kom jij aan beeld op je RTI?
Via CFE+ ?
V.w.b. achter, ik heb daar een originele camera zitten in de achterklep en dat is via SW van de dealer aangesloten.
De CFE+ gebruik ik niet meer en is te koop!
gr. Edwin.
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 14.12.2018 - 00:16
door B3rnard
Hi! HHH heb je de datum opgezocht, briljant! Had je PM gelezen, dank en goede info ook over je tuning ervaring. Vandaag op VIDA gespeurd, en ik denk ook aan de DENSO module te zitten maar zal Obbe vragen of dat ondanks dat VIDA het zegt, toch een andere module kan zijn...
On-topic: vwb menu, moet ik even kijken, ben over 3 dagen weer bij de auto. Ze zit al een week onder haar nieuwe huisje van autohoezenonline, de 5XL nog wel

. Past perfect overigens.
Staat me nergens bij dat ik in menu heb lopen klooien.
Die achteruitrijcamera is mooi zeg, was denk ik de enige optie die ik niet heb. CFE+ is een optie, maar heb daar niet veel fiducie in.
Eerst maar lijstje afwerken. Next is R-design stuur 31202270. KWIJL

Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 17.12.2018 - 21:59
door VolvoTech
CFE Plus doet het prima met diverse functies maar zeker ook camera... op onze Facebook pagina filmpjes en foto’s!
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 18.12.2018 - 10:00
door V480-S60
TS, waarom weinig fiducie in de CFE+. Dat is zo'n beetje de enige module die uitgebreid door kenners (en liefhebbers) van Volvo is getest. Daar kan Denso nog een puntje aan zuigen.
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 18.12.2018 - 16:44
door B3rnard
VolvoTech schreef:
CFE Plus doet het prima met diverse functies maar zeker ook camera...
Bob, zou dat dan de VT200160 zijn, RTI aansluiting (icm CFE+)? V70 MY08
Re: Parkassist geen afbeelding van auto op display
Geplaatst: 18.12.2018 - 16:47
door VolvoTech
https://www.volvotech.eu/cfeplus
en dan de optie parkeer camera aanvinken!
OPGELOST!
Geplaatst: 12.03.2019 - 20:14
door Edwin
Het probleem van het niet weergeven van de autopictogram op de display wanneer de parkeerhulp voor en achter actief wordt is opgelost.
De auto was bij de dealer voor wat garantiedingen en er is weer software geladen.
Bij het installeren van de parkeercamera is software geladen voor de camera en daarmee blijkbaar de standaard software overschreven.
Nu werkt het wel weer, zowel de camera met daarop de blokken in kleur en met de afstanden erbij als ook de display van de radio voor en achter.
gr. Edwin.