Pagina 1 van 1

Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 20.02.2019 - 17:11
door Maulus
Het was vandaag een geweldig mooie dag dus eindelijk eens de tijd genomen om het slot van de rechterachter deur te vervangen. Wat een hels karwei was het.

Opzichzelf is de vervangen aardig straight forward, deur paneeltje eraf raam stukje naar beneden deze los schroeven raam aan de bovenkant met een tapeje vast zetten (hoeft ie er niet helemaal uit) handvat los, connector in de B stijl los en de deur in drukken alle 10mm schroeven eruit en je hebt hem. Dan begint het gezeik, Volvo heeft besloten om het slot vast te zetten met een dikke popnagels, los boren dus, de vervangen gemaakt van een M5 boutje en moertje, het los halen van de deur kruk binnenwerk ging helaas minder goed door uitdroging stukje vanaf gebroken, dat zou een nieuwe handel betekenen waren het niet dat ik gelukkig al jaren in de buitendienst werk en improvisatie 1 van de dingen is die je moet kunnen..... Parkertje erin zodat de handel nog beweegt en er bij de montage terug in(ja helaas gebeurde dat voor ik op het parker ideetje kwam) niet vanaf donder.

Deur natuurlijk getest. van buiten af ging hij open, van binnenuit niet..... Damn.... Deur paneel los halen om er vervolgens aan te denken dat er kinder slot op zit......right....

Alles goed en wel is het een klusje van een uurtje, maximaal 2 als alles mee zit en er niks afbreekt, mocht er wel iets afbreken reken gauw op een uurtje of 3 om alles keuring netjes en werkend terug te bouwen. Een leuke klus maarhij kan je flink aan het denken zetten als je even niet oplet.

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 20.02.2019 - 19:58
door jopie123
Interessant. En wat was de klacht? Viel jou achterdeur toevallig ook in het slot bij het sluiten? :)

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 20.02.2019 - 21:42
door Maulus
hij ging niet meer op of van slot met de rest van de sloten. ik kreeg de deur nog wel open en van het slot door de deur van binnen uit te openen maar als je dat gedaan had moest je het pinnetje indrukken om hem weer op slot te krijgen. heel vervelend aan de kant waar het korte stuk van je bank in klapt :D

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 20.02.2019 - 21:54
door VolvoV50Ryder
Ervaring is: Opeenstapeling van in het verleden gemaakte fouten :D

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 21.02.2019 - 07:49
door Maulus
Sounds about right hahaha indien er nog een slot komt om te vervangen weet ik het die keer wel in een uurtje op te losse.

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 22.02.2019 - 12:03
door MartijnAbel
Voor de mensen die dit in de toekomst ook willen doen, let goed op wat voor slot je hebt.
Ik heb bijvoorbeeld 1 met automatisch kinderslot, maar je hebt ze ook manueel met een palletje. Uitwisselbaar zijn ze wel, maar dan werkt je kinderslot niet ;)

Re: Achterdeur slot vervangen

Geplaatst: 22.02.2019 - 18:33
door Maulus
^^^^^
Dit, en niet elke V50 heeft Deadlocks dit kun je na een minuut na afsluiten horen door een extra klik. geen idee wat het doet maar dat heb ik er dus ook opzitten, Aldus onze vrienden en gedupeerde van een brand de bekende en erg behulpzame sloperij uit Veldhove.