Pagina 1 van 2

Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 08:52
door Godtoh
Nu merk ik dat er best wel wat kennis is hier op het forum. Wellicht dat jullie een idee hebben wat het onderstaande kan zijn, de dealer weet het helaas niet.

Ik ervaar af en toe schokken tijdens het rijden met m'n vea D4 gt8, dit is met name als ik weinig gas geef en de toeren laag (1500) zijn. Als de automaat dan ook nog schakelt is het echt een grote schok.
Met koude motor merk ik van het schokken niets, het komt pas als het blok warmer wordt.

Verder merk ik dat het momentele verbruik met constante snelheid op een vlakke weg om de zoveel seconden verandert. Voorbeeld, je rijdt 110 per uur, dan staat het momentele verbruik op 1:19 ongeveer, een aantal seconden (10-20) later gaat het naar 1:16 en weer wat later terug naar de 1:19. Dit blijft zich continu herhalen, ook als je 30 of 60 minuten achter elkaar rijdt.
De boordcomputer geeft aan dat start stop beschikbaar is dus regeneratie kan het niet zijn. Dat komt bij mij netjes om de 1,5 a 2 tankbeurten.
Op het moment dat het verbruik verandert, hoor je ook dat het motorgeluid of uitlaatgeluid iets anders wordt. Dit geluid gaat exact mee met het verbruik. Dit geeft voor mij aan dat er daadwerkelijk iets gebeurt wat hiervoor zorgt.

Als ik de auto handmatig forceer om rond de 2000 toeren te blijven bij een constante snelheid heb ik van het schokken amper nog last, maar het verbruik blijft.
Overigens heb ik een automaat gekocht om niet te hoeven schakelen dus dat is wel jammer.

Airco aan of uit maakt geen verschil, eco, normaal of sport stand maakt ook geen verschil. Buitentemperatuur maakt ook niet uit, het zit naar mijn idee echt in het blok zelf.

Hoor graag of jullie ideeën of vermoedens hebben of dat ik iets kan bekijken. Staan geen errors of fouten in de auto opgeslagen.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 09:08
door Dejeeper
Het enige dat ik kan bedenken is wind, dus een beetje tegen wind en het verbruik loopt op. Overigens is dat bij mij bij het verbruik ook zo. Het is een moment opname en dat zal wel elk moment iets anders zijn.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 10:01
door diesel01
Dat laag in de toeren is prettig voor het verbruik maar minder leuk voor de techniek.
Ik was daar ook altijd erg op gefocust en had het ook met beide D5 en D4 motor, ik tikte de pook in manueel en ging 1 versnelling terug wat het schokken niet meer terug liet komen.
Iemand die er niet op let voelt het ook niet, iemand die dat wel doet voelt het ook constant.
Mijn huidige D5 draait bij 52 op de teller(50 in het echt) 1100 rpm in zijn 5, waanzin natuurlijk maar wel lekker voor het verbruik.
De engineers hebben het zo bedoelt maar het geeft soms wat schokjes.
Dat verbruik ligt idd denk ik aan de wind, een beetje zijwind of wind op de kop zorgt direct voor meer verbruik, je hoort het niet maar er wordt meer brandstof geven om de snelheid te behouden.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 10:34
door Godtoh
Ik ben helaas bang dat het niet de wind is aangezien het patroon zich exact herhaalt ook op een dag met geen wind.
Zelf heb ik het gevoel dat het de egr is die dit veroorzaakt.

Na de laatste beurt is het erger geworden en daarbij is de egr schoongemaakt.

Ook merkte ik dat na de Polestar tuning get geluid en verbruik in het begin weg waren maar weer langzaam terug zijn gekomen.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 10:37
door pjdamen
Luchtmassameter? Uitlezen met Vida kan je een hoop leren.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 10:59
door Godtoh
Heeft de dealer voor me gedaan maar helaas niets gevonden. Heb wel torque op de telefoon staan, binnenkort maar even gebruiken.
Heb inderdaad over de map sensor bij het inlaat en uitlaat spruitstuk het nodige gelezen.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 12:12
door Jelmer de Jong
Ik zou eens controleren of alle slangen nog wel goed vast zitten.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 09.03.2019 - 15:00
door Philken
ik heb 't ook(schokken tijdens rijden met lagere toeren,wel maar een d3 handbak) en volgens de dealer komt het door een vervuilde sensor(welke weet ik niet) binnen 2 à 3 weken moet ze op onderhoud en wordt de sensor gereinigd, zou komen door lang op lage toeren te rijden( dan denk je eens zuinig te zijn)

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 12.03.2019 - 16:45
door Godtoh
Ik moet helaas terugkomen op m'n eerste post. Vandaag merkte ik het weer duidelijk, airco uit gezet en het euvel trad niet meer op.
Morgen weer testen.

Wat ik me afvraag, gebruikt Volvo geen variabele airco pompen bij de V60?
Bedoel de magneet koppeling voel je, maar met een variabel systeem gaat hij 1 keer aan na het starten waarna de pomp het zelf regelt.
Dit was bij m'n V40 wel het geval.

Na een snelle test op de oprit blijft de magneet koppeling ingeschakeld.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 03.04.2019 - 22:50
door Godtoh
Kleine update hier. Het is niet de airco, heb bewust de airco uit gezet en dan treed het schokken nog op.
Nu met iets warmer weer moet ik wel zeggen dat het minder te voelen is en lang niet zo vaak achter elkaar gebeurt als in de winter.

Ik heb zelf echt geen enkel idee wat het kan zijn (op de egr na) helaas. Hopelijk zegt ie geen plof en kan ik nog ff doortuffen.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 04.04.2019 - 16:06
door Carfreak
Het zou idd een vervuild inlaat spruitstuk kunnen zijn. Ik las dat je die hebt laten uitlezen? Hebben ze ook met een cameraatje erin gekeken?

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 04.04.2019 - 21:29
door Godtoh
Volgens mij niet, enig idee of er in het inlaat spruitstuk nog bewegende delen zitten op de gasklep na? Ik vermoed zelf wel iets wat met een actuator bediend kan worden, omdat het echt duidelijk komt en gaat.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 04.04.2019 - 22:21
door Carfreak
Een collega had hetzelfde euvel en reiniging was de oplossing. Ik heb er zelf dus weinig kaas van gegeten eerlijk gezegd :D

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 05.04.2019 - 08:28
door Godtoh
Ah ok, kan wellicht zelf wel even kijken/vragen. Dank voor de tip in elk geval.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 07.04.2019 - 20:27
door wereldreiziger
Ken je iemand met vida? Weet niet of de D4 vea ook twee turbodruksensoren hebben. Een na de intercooler en een op het inlaatspruitstuk? Bij mijn D4 (5-cil) week die na de IC wat af. Gaf 0,15 bar lager aan als die op het inlaatspruitstuk (bij motor uit). ECM gaat dan staan corrigeren op een foute sensor en dan wordt al snel een zooitje met als gevolg inhouden/weer gasgeven bij constante belasting. Kreeg hier trouwens wel een storingsmelding van op Mn dashboard, uiteindelijk.
IC druksensor vervangen met een vrij nieuwe uit een sloopauto voor 3 tientjes en probleem opgelost.
Inhouden D4

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 07.04.2019 - 21:42
door Godtoh
Merci, nee helaas niet. Heb eraan zitten denken om zelf zo'n ding aan te schaffen, maar ja dat is wel wat gedoe.
De dealer heeft niets kunnen vinden aan codes en recent bij de bakflush stonden er ook geen codes in.
Heb wel torque pro met een bluetooth dongle, kan eens kijken of die iets leest.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 07.04.2019 - 22:28
door wereldreiziger
Kon tijdens het rijden de turbodruk van de sensor op het inlaatspruitstuk uitlezen met USB dongle en OBD fusion. Alleen de IC druksensor niet. moest even zoeken welke versnelling en bij welke constante (CC) snelheid het inhouden goed en continue merkbaar was en dan zag je de turbodruk lekker heen en weer slingeren.
Maar er kan uiteraard bij jouw auto wat anders aan de hand zijn.
Succes iig.

Re: Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 29.09.2019 - 21:42
door Godtoh
Klein schopje hier, naar mijn idee zit het probleem er nog steeds. Na wat rondvragen, thanks Obbe, gaf hij mij de tip om de bovenste druksensor eens los te schroeven (op je inlaat spruitstuk). Deze zit zwaar onder de smurrie, met een lampje naar binnen schijnen leert dat niet alleen de sensor goor is maar veel meer.
Volgende stap wordt de buis naar de gasklep loshalen om te zien of het van de turbo of egr komt.
De egr zelf zit niet vast, deze is met de hand fatsoenlijk te bewegen zonder dat je weerstand of schokjes voelt. Wil niet zeggen dat ie schoon is of hier niet voor zorgt maar bewegen kan ie.
Heb wel een foto maar dan moet ik eerst weer een website om te hosten zoeken.

Afbeelding

Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 14.11.2019 - 21:03
door Godtoh
Een schopje, vandaag rijdend uitgelezen. Op het moment dat ik het schokken, hogere verbruik en ander geluid ervaar, in deellast op constante snelheid op de cruise control, zie ik de egr van een 40-50% opeens naar 0% gaan. Op het moment dat de egr weer terug gaat naar de normale cyclus zijn de symptomen weg. Helaas geen print screen gemaakt van de log dat komt nog.

Zijn er zaken die ik nog kan loggen wat dit kan triggeren? Temperatuur, inlaat druk whatever?

Schokken en fluctuerend verbruik tijdens rijden

Geplaatst: 14.11.2019 - 23:18
door Jelmer de Jong
Hoeveelheid lucht langs de LMM, die moet minder worden als de EGR klep open gaat. Gebeurd dat niet dan gaat de klep in de software wel open, maar komt er in de praktijk weinig van terecht.