Pagina 1 van 1
remschijven vervangen - de specialisten spreken elkaar tegen
Geplaatst: 09.10.2006 - 22:43
door hammer_rites
Afgelopen weekend heb ik de voorste remschijven van mijn 940 vervangen op aanraden van Toncar (een volvo specialist), die mij bij een algemene inspectie bijna niet wilden laten gaan, omdat de schijven te ver waren afgesleten.
De getallen: nieuwe schijven zijn 26mm dik, moeten vervangen worden bij 23mm volgens Volvo. Bij mijn opmeten waren de schijven maximaal 21.8mm. 1 blokje was aan de buitenranden veel meer afgesleten dan aan de binnenkant. Zag er vreemd uit, foto's kan ik laten volgen.
Het punt is dat ik deze auto 2 maanden geleden (en <2000 km) heb gekocht bij Hermes in Deurne, en dat volgens mijnheer Hermes de remmen prima zijn. Volvo zegt in ieder geval anders, evenals Toncar, maar zij hebben commerciele belangen (Hoewel ik de schijven zelf heb vervangen, maar dat wisten ze niet toen ze me het advies gaven)
Wie spreekt nu de waarheid? Heeft Hermes mij met een gevaarlijke auto op pad gestuurd? Of zag Toncar euro-tekens in hun ogen, en was er eigenlijk niets aan de hand?
Ik voel me in elk geval veilig met mijn nieuwe schijven/blokken, maar zou graag willen weten wat jullie denken over het opvolgen van Volvo's advies, tegenover het advies van je garage..
Geplaatst: 09.10.2006 - 23:18
door edraket
23 mm is inderdaad de ondergrens. Het levert geen gevaar op, maar vaak gaan de remmen trillen als ze wat dunner worden en de remzuiger komt wat verder uit zijn behuizing waardoor de krachten wat groter worden op de remklauwen.
Als de blokken scheef zijn afgesleten is de kans groot dat de remklauw vast zit of stroef gaat.
Als Hermes een auto heeft verkocht met remmen onder de maat denk ik dat je wel een poot hebt om op te staan. Overigens zijn slijtage delen wel uitgesloten van garantie, maar als ze problemen geven worden ze vaak wel vervangen. Bij de Beemd doen ze er in elk geval niet moeilijk over.
Geplaatst: 14.10.2006 - 22:20
door hammer_rites
Behalve de remmen komen er inmiddels wat meer problemen naar voren. De auto is zonder garantie gekocht (Bij Hermes geen garantie bij auto's met >200.000 km). Ik heb mijnheer Hermes geconfronteerd met de problemen, maar hij verschuilt zich achter achter flauwe smoesjes wat mij betreft.
Ik vertel graag meer, maar zal eerst even navragen bij de mods wat ik hier kwijt kan over onbetrouwbare verkopers.
Als je intussen meer info wilt, pm me.
Groeten,
Boudewijn
Geplaatst: 14.10.2006 - 22:23
door bart simpson
Zonder garantie is toch zonder garantie? de prijs is dan doorgaans ook zo dat je iets kunt lijden.
Geplaatst: 14.10.2006 - 22:30
door hammer_rites
Voor de prijs die ik betaald heb (6500 euro, 940 uit 1998 op gas, 335k) bij een volvo specialist met naam, mag je verwachten dat de auto op een zeker niveau wordt afgeleverd.
Aan die verwachting is niet voldaan.
Geplaatst: 14.10.2006 - 22:37
door bart simpson
Gezien deze best stijve prijs deel ik idd je mening, dat is toch vaak het verschil tussen de handel en de Volvodealer (dat zal zeker wel weer tegengesproken worden) een dealer doet een beurt conform een onderhoudsschema waar een handelaar er wat olie bij kiept, hoe was de koopafspraak op papier? iets van een afleverbeurt of apk afgesproken?
Geplaatst: 14.10.2006 - 22:45
door hammer_rites
Ik wilde net nog aan mijn vorige posting toevoegen dat het hier niet eens gaat om dingen die er spontaan mee ophouden, maar onderdelen die aan slijtage onderhevig zijn, en die gewoonweg op het punt van vervanging stonden, waar Hermes uiteraard van op de hoogte was...
Maar goed, ik moet nog steeds even navragen in hoeverre ik hier mijn ervaringen in detail mag delen...
Geplaatst: 14.10.2006 - 23:48
door Hans
vreemd, want hermes in Deurne staat toch als een betrouwbare kerel te boek..
Geplaatst: 15.10.2006 - 10:36
door Bover
Het klinkt heeel erg als:
Auto kopen zoals die er staat. Je zegt al dat je zelf dat je onderden vervangt.
Ik ben van mening dat als je de auto koopt zonder garantie en d.w.z. zoals die er staat........
Dan neem je als koper de risico's.
Eerlijk gezegd lijkt me dat faire handel. Is gewoon afgesproeken.
En inderdaad valt dat soms tegen.
Ik heb zelf geprobeerd een tweede auto zonder garantie te kopen maar de dealer weigerde min of meer.
Ik snap dat wel gezien bovenstaadne. Als niet goed gaat komt je naam in het geding terwijl je toch een eerlijke verkoop hebt gedaan.
Blijft sdtaan dat ik hoop dat je je nieuwe auto weer goed in orde krijgt en veel veilige kilometers.
Bover
Geplaatst: 15.10.2006 - 12:20
door V70R-obert
Daarbij is het raadzaam om bij aankoop van een auto een aankoopkeuring te laten doen. Dit soort zaken waren dan ondervangen en had je kunnen onderhandelen of de auto volgens jouw wensen werd afgeleverd of dat de auto bleef staan zodat de verkoper eigenlijk moet wachten op iemand die zonder garantie en zonder aankoopkeuring een auto koopt. Iemand als jij ongeveer. Dat laatste bedoel ik absoluut niet beledigend, maar ik denk dat je nu niet erg sterk staat.
Geplaatst: 15.10.2006 - 13:01
door eaarsen
Waar praten we over.
Koop je een auto zonder garantie dan neem je alle risico's.
Net als hier gezegd wordt.
Laat bij twijfel of als je geen verstand hebt van auto's eerst een aankoopkeuring doen.
Het is heus niet zo dat je met remschijven met een dikte van 21.8 mm rond rijdt in een onveilige auto.
Dus Hermes treft naar mijn mening geen enkele schuld.
Geplaatst: 15.10.2006 - 21:45
door hammer_rites
Forummers,
Bedankt voor jullie reacties. Ik begrijp de standpunten, maar om te voorkomen dat dit topic een oneindig welles-nietes spelletje gaat worden, ook op verzoek van de mods, zal ik mijn reacties op bovenstaande postings per pm versturen.
Geplaatst: 24.10.2006 - 20:09
door laheije
Los van het feit dat je wel of geen garantie hebt, de auto remde toch normaal toen je hem kocht of niet soms?
Dan kan je volgens mij de verkoper niet op dit feit aanspreken.
Niet dat ik een hoge hoed op heb van die handelaren, maar eerlijk is eerlijk de handelaar gaat echt niet de auto van top tot teen nakijken of de remschijven nog wel de gewenste dikte hebben. Ik denk niet dat het hier om opzet gaat.
Gr. Huub
Geplaatst: 28.10.2006 - 18:17
door hammer_rites
laheije schreef:Los van het feit dat je wel of geen garantie hebt, de auto remde toch normaal toen je hem kocht of niet soms?
Als je wacht met het vervangen van je remschijven/-blokken tot je "niet normaal" remt, ben je erg verkeerd bezig.
Ik heb je een pm gestuurd.
Groet,
Boudewijn
Geplaatst: 29.10.2006 - 13:49
door Axemen
Even los van deze remmen, dus in het algemeen: geen garantie betekent volgens mij dat je geen recht hebt op reparatie van zaken die kapot gaan NA aankoop.
Daarnaast heb je zoiets als "verborgen gebreken"; zaken die al kapot zijn of duidelijk overmatige slijtage van onderdelen bij aankoop maar die de leek redelijkerwijs niet zelf direct kan opmerken vallen onder de verantwoordelijkheid van de verkopende partij en dienen derhalve door de verkopende partij te worden opgelost.
Dit is een consumenten recht/bescherming...volgens mij...
Groet, Peter
Geplaatst: 29.10.2006 - 14:07
door laheije
Daarnaast heb je zoiets als "verborgen gebreken"; zaken die al kapot zijn of duidelijk overmatige slijtage van onderdelen bij aankoop maar die de leek redelijkerwijs niet zelf direct kan opmerken vallen onder de verantwoordelijkheid van de verkopende partij en dienen derhalve door de verkopende partij te worden opgelost.
Dit is een consumenten recht/bescherming...volgens mij...
Probeer dan maar eens bij de verkoper aan te kloppen, volgens mij lacht hij je vierkant uit met het argument dat hij dat ook niet kon geweten hebben en dat dat het risico is van een gebruikte auto kopen en zeker een zonder garantie, bla bla bla.
Voor wat betreft een consumentenrecht/bescherming daar hoef je al helemaal niet bij die lui mee aan te komen, daar hebben ze nog nooit van gehoord, of willen er nooit over gehoord hebben, het zijn geslepen mannetjes die handelaren.
Gr. Huub